Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Тема Інші податки

2.

1.

Тема: Збори до фондів соціального страхування

2.

Суб’єктами лісових відносин, які видають спеціальні дозволи, 10-го числа місяця, що настає за звітним кварталом, направляють органам державної податкової служби перелік лісокористувачів, якими видано лісорубні квитки та лісові квитки, за формою, встановлено центральним органом державної податкової служби за погодженням з центральним органом виконавчої влади з питань лісового господарства.

Сума збору обчислюється суб’єктами лісових відносин, які видають спеціальні дозволи, і зазначається у таких дозволах.

Сума збору, зазначена в лісорубному та в лісовому квитках, підлягає перерахунку суб’єктом лісових відносин, який видає спеціальні дозволи, у разі якщо:

а) загальна кількість фактично заготовленої деревини під час її відпуску з обліком за площею перевищує зазначену в лісорубному квитку та кількість більше ніж на 10 відсотків.

б) фактичний обсяг використання лісових ресурсів перевищує зазначений у лісовому квитку на весь обсяг такого перевищення.

Базовий податковий (звітній) період для збору дорівнює календарному кварталу.

Лісокористувачі щокварталу складають розрахунок збору наростаючим підсумком з початку року за формулою, встановленому порядку, передбаченому статтею 45 цього Кодексу, у якому окремим рядом зазначається сума збору, подають його органу державної податкової служби за місцезнаходженням лісової ділянки у строки, визначені для квартального (звітного) періоду.


1. Основні поняття з оподаткування збором до фондів соціального страхування

2. Особливості нарахування збору до фондів соціального страхування

Ставки ЄСВ для підприємців на загальній системі оподаткування та тих, що обрали спрощену систему оподаткування.

Для підприємців на загальній системі оподаткування та спрощенців встановлена однакова ставка внеску, що дорівнює 34,7% бази оподаткування. Для підприємців на загальній системі оподаткування базою оподаткування є сума доходу, отриманого від їх діяльності, що підлягає обкладенню податком на доходи фізичних осіб, та сума доходу, що розподіляється між членами сім’ї фізичних осіб – підприємців, які беруть участь у провадженні ними підприємницької діяльності. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску за кожну особу за місяць, у якому отримано дохід.

Для підприємців на спрощеній системі оподаткування базою оподаткування є сума, що визначається такими платниками самостійно для себе та членів сім’ї, які беруть участь у провадженні ними підприємницької діяльності, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановленої цим ПКУ. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску за кожну особу.

Максимальна величина бази нарахування єдиного внеску дорівнює п’ятнадцяти розмірам прожиткового мінімуму працездатних осіб.

Мінімальний страховий внесок визначається розрахунково як добуток мінімального розміру заробітної плати на розмір внеску, встановлений ПКУ.

Отже, якщо на перше січня 2011 року мінімальна заробітна плата буде становити 922 грн., то мінімальний розмір єдиного соціального внеску буде становити 922 * 34,7% = 319,93 грн.

*Якщо прожитковий мінімум на перше січня 2011 року буде становити 922 грн., то максимальна величина бази нарахування єдиного внеску буде становити 922 * 15 = 13 830 грн. Відповідно максимальний розмір єдиного соціального внеску становитиме 13 830 * 34,7% = 4 799,01 грн. Розмір ЄСВ = сумі внесків до всіх фондів;

Платниками внеску також є - особи, які забезпечують себе роботою самостійно – займаються незалежною професійною діяльністю, а саме науковою, літературною, артистичною, художньою, освітньою або викладацькою, а також медичною, юридичною практикою, в тому числі адвокатською, нотаріальною діяльністю, або особи, які провадять релігійну (місіонерську) діяльність, іншу подібну діяльність та отримують дохід безпосередньо від цієї діяльності, за умови, що такі особи не є найманими працівниками чи підприємцями;

Термін сплати внеску – до 20 числа місяця, наступного за звітним місяцем;

Передбачено, що “За наявності у платника єдиного внеску одночасно із зобов’язаннями із сплати єдиного внеску зобов’язань із сплати податків, інших обов’язкових платежів, передбачених ПКУ, або зобов’язань перед іншими кредиторами зобов’язання із сплати єдиного внеску виконуються в першу чергу і мають пріоритет перед усіма іншими зобов’язаннями, крім зобов’язань з виплати заробітної плати (доходу). ”

Строк давності щодо нарахування, застосування та стягнення сум недоїмки, штрафів та нарахованої пені не застосовується. (п.16 статті 25).

Перереєстрація платників страхових внесків та застрахованих осіб не здійснюється. Державний реєстр загальнообов’язкового державного соціального страхування формується на базі системи персоніфікованого обліку внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування. Перехідними положеннями ПКУ вносяться численні зміни до інших законодавчих актів, в тому числі і до кримінального кодексу.

Ну а застрахувавшись у всіх чотирьох фондах (не тільки в двох обов'язкових - пенсійне і зайнятості, але ще й у Фонді соцстраху та від нещасного випадку на виробництві), приватний підприємець стане платити внесок у розмірі 38,11 відсотка.

Ставки ЄСВ для лікарняних:

оплата перших 5 днів виплачується за рахунок ФСС т.в.п. з якої здійснюється утримання і нараховується тільки до ПФУ

за інші дні у частині нарахувань 33,2% утримань – 2%


План:

1.Основні поняттяз оподаткування нерухомогомайна

2. Особливості нарахування і стягнення податку


Читайте також:

  1. Доходи, податки та видатки держав Стародавнього світу
  2. Загальнодержавні й місцеві податки та збори. Форма справляння податків.
  3. Земельні та місцеві податки
  4. Змішані податки та збори в податковій системі України
  5. Лекція 6. Загальнодержавні прямі податки
  6. Майнові податки та платежі за ресурси.
  7. Місцеві податки і збори
  8. Місцеві податки і збори.
  9. Місцеві податки та збори, які сплачують підприємства
  10. Місцеві податки, збори та інші обов'язкові платежі.
  11. Непрямі податки
  12. Непрямі податки.




Переглядів: 441

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Тема9: Плата за ресурси та послуги | Тема :Інші податки

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.01 сек.