МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах
РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ" ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів
Контакти
Тлумачний словник Авто Автоматизація Архітектура Астрономія Аудит Біологія Будівництво Бухгалтерія Винахідництво Виробництво Військова справа Генетика Географія Геологія Господарство Держава Дім Екологія Економетрика Економіка Електроніка Журналістика та ЗМІ Зв'язок Іноземні мови Інформатика Історія Комп'ютери Креслення Кулінарія Культура Лексикологія Література Логіка Маркетинг Математика Машинобудування Медицина Менеджмент Метали і Зварювання Механіка Мистецтво Музика Населення Освіта Охорона безпеки життя Охорона Праці Педагогіка Політика Право Програмування Промисловість Психологія Радіо Регилия Соціологія Спорт Стандартизація Технології Торгівля Туризм Фізика Фізіологія Філософія Фінанси Хімія Юриспунденкция |
|
|||||||
Сутність інвестицій і задачі управління інвестиціямиЛекція 14. Основи управління інвестиційною діяльністю підприємства Оцінка звичайних акцій. Оцінка вартості привілейованих акцій. Особливість привілейованих акцій в тому, що капітал вкладається на невизначений проміжок часу, а величина дивідендів фіксована. Зазначені фактори визначають спосіб оцінки цих акцій як нескінченного ануїтету. ∞ Dp Dp Vp = ∑ ──── = ─── . (13.1) k=1 (1 + r)k r В якості норми прибутковості використовується прибутковість аналогічних привілейованих акцій, які обертаються на ринку.
Базове рівняння ринкової вартості акцій полягає в тому, що дійсна ринкова вартість акції (Vs) – це поточна вартість очікуваних у майбутньому дивідендів. Оцінка вартості звичайної акції здійснюється за формулою: ∞ D1 Vs = ∑ ──── , (13.2) k=1 (1 + rs)t де D1 – розмір дивідендів, виплачуваних в t-році, rs – прибутковість звичайних акцій, які використовуються в якості показника дисконту для приведення дивідендних виплат до теперішнього моменту часу. Далі вся послідовність дивідендів розбивається на дві групи: 1-а група – дивіденди протягом оглядного часу горизонту. 2-а група – нескінченна послідовність дивідендів, що залишилися, які замінюють термінальним значенням (T). Нехай N – кількість років в оглядному горизонті, тоді з урахуванням вартості грошей у часі отримаємо: D1 D2 DN T Vs = ─── + ──── + L + ──── + ──── (13.3) (1 + r) (1 + r)2 (1 + r)N (1 + r)N В межах оглядного горизонту дивіденди прогнозуються для кожного року окремо. Для другої групи дивідендів робиться припущення у відношенні темпу росту: - незмінне значення D', або нульовий темп росту (g = 0). - деякий позитивний темп росту дивідендів (g > 0). Отже, розрахунок термінального значення може здійснюватись в одному з двох варіантів: Якщо g = 0, то D' T = ── . r Якщо g > 0, то використовується Формула Гордона: D'1 T = ─── . r -g
Питання для самоконтролю і самопідготовки 1. Методичні та правові положення функціонування акцій на ринку цінних паперів. 2. Модель оцінки вартості привілейованих акцій. 3. Оцінка звичайних акцій. 4. Модель оцінки вартості акцій зі стабільним та постійно зростаючим рівнем дивідендів.
Література. - Савчук В.П. Практическая энциклопедия. Финансовый менеджмент. – К.: Издательский дом «Максимум», 2005. – С. 705-714. - Бригхем Юджин. Финансовый менеджмент. – т.1.- М.: Экономическая школа, 1998. – С. 104-120. - І.А. Юргутіс, І.І. Кравчук. Основи менеджменту. Навчальний посібник. – К.: Освіта. – 1998. – С.123-134.
1. Сутність інвестицій і задачі управління інвестиціями. 2. Принципи формування інвестиційної політики підприємства. 3. Інвестиційний ринок і його інфраструктура. 4. Формування та оптимізація інвестиційного портфеля.
Законом України «Про інвестиційну діяльність» інвестиції визначаються як всі види майнових і інтелектуальних цінностей, що вкладаються в об’єкти підприємницької та інших видів діяльності, внаслідок якої утворюється прибуток або досягається соціальний ефект. Здійснення інвестиційної діяльності базується на ринкових принципах і пов’язане з факторами часу, ризику та ліквідності. В економічній теорії принциповою ознакою розподілу інвестицій вважається виділення фінансових і реальних інвестицій (у ряді випадків – інтелектуальних інвестицій). Фінансові інвестиції – це вкладення коштів в різні фінансові інструменти: фондові (інвестиційні) цінні папери, спеціальні (цільові) банківські внески, депозити, паї і т.д. Реальні інвестиції – це вкладення у виробничі фонди. В основному, це вкладення в матеріальні активи – будівлі, споруди, обладнання інші ТМЦ, а також нематеріальні активи (патенти, ліцензії, ноу-хау тощо). Інвестиції також розподіляють на прямі (здійснюються у формі кредиту без інвестиційних посередників з метою оволодіння контрольним пакетом акцій корпорації) та портфельні (здійснює пасивний інвестор шляхом придбання невеликої частки компанії в надії на отримання нехай і невеликих, але стабільних прибутків). Фінансові вкладення суб’єктами інвестиційної діяльності можуть здійснюватись за наступними напрямами: - капітальне будівництво, де відбувається вкладення інвестицій в основні засоби виробничого та невиробничого призначення.; - інновації, в яких втілюється науково-технічна продукція та інтелектуальний потенціал; - фондовий ринок: акції, облігації, похідні інструменти. Управління інвестиціями представляє собою систему принципів та методів розробки і реалізації управлінських рішень, пов’язаних з реалізацією різних аспектів інвестиційної діяльності підприємства. Воно органічно включається в загальну систему фінансового менеджменту, так як є однією з основних його функціональних підсистем, яка забезпечує реалізацію переважно стратегічних рішень. Головну мету фінансового менеджменту – забезпечення максимізації добробуту власників підприємства шляхом формування ефективних напрямів зростання його ринкової вартості – управління інвестиціями реалізує найбільш активним способом та в найбільш широкому колі параметрів.
Задачі управління інвестиційною діяльністю: 1. Забезпечення достатньої інвестиційної підтримки високих темпів розвитку операційної діяльності підприємства . 2. Забезпечення максимальної прибутковості окремих реальний та фінансових інвестицій та інвестиційної діяльності підприємства в цілому при передбачуваному рівні інвестиційного ризику. 3. Забезпечення мінімізації інвестиційного ризику окремих реальних та фінансових інвестицій та інвестиційної діяльності підприємства в цілому при передбачуваному рівні прибутковості. 4. Забезпечення оптимальної ліквідності інвестицій та можливостей швидкого реінвестування капіталу при зміні зовнішніх та внутрішніх умов здійснення інвестиційної діяльності. 5. Забезпечення формування достатнього обсягу інвестиційних ресурсів у відповідності з прогнозованими обсягами інвестиційної діяльності. 6. Пошук шляхів прискорення реалізації діючої інвестиційної програми підприємства. 7. Забезпечення фінансової рівноваги підприємства в процесі здійснення інвестиційної діяльності. Читайте також:
|
||||||||
|