Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядівКонтакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция


Геодезична основа

2.1. Планова основа

Для виконання топографічних зйомок і інших геодезичних робіт заздалегідь розбивають і закріплюють на місцевості ряд пунктів, планове положення яких визначається з високою точністю. Мережа таких пунктів називається плановою геодезичною основою. Планова геодезична основа складається з головної і знімальної.

Головна геодезична основа, звана також державною геодезичною мережею, створюється на всій території управлінням геодезії і картографії. Вона складається з тріангуляції, трилатерації і полігонометрії і підрозділяється на мережі 1, 2, 3 і 4 класів.

Знімальна основа розбивається організаціями, що проводять топографічні зйомки для проектування і будівництва різних споруд.

Триангуляційні мережі є системами примикаючих один до одного трикутників, формою близьких до рівносторонніх. Всі кути в трикутниках вимірюють високоточними теодолітами.

Для проведення великомасштабних зйомок необхідне подальше згущування геодезичної мережі, що досягається прокладанням тріангуляції 5 класу із сторонами трикутників завдовжки 1-3 км, а також тріангуляції 6 класу (мікротриангуляції) із сторонами менше 1 км.

Трилатерація складається з системи трикутників, у яких вимірюють всі сторони високоточними світло - або радіодалекомірами. Частину кутів трикутників вимірюють високоточними теодолітами, а вся решта кутів і координат їх вершин визначає обчисленнями. Трилатерація розвивається значно швидше, ніж триангуляційні мережі. Світло - і радіодалекоміри дозволяють вимірювати відстані за наявності прямої геометричної видимості (візуальна видимість може бути відсутньою) як вдень, так і вночі з високою точністю.

Полігонометричні мережі будуються у вигляді окремих ходів, в яких вимірюють всі сторони і кути між ними. Полігонометричні мережі спираються на пункти тріангуляції або пункти полігонометрії вищого класу. Їх застосовують переважно в закритій місцевості або на вузьких, витягнутих в довжину ділянках, наприклад в долинах річок.

Полігонометрія ділиться на класи, по точності відповідні класам тріангуляції.

При дослідженнях і дослідженнях на великих річках топографічні зйомки проводять за завданнями проектно-дослідницьких організацій. Планова основа для зйомки долини річки розвивається від наявної в районі робіт державної геодезичної мережі шляхом її згущування . Пункти тріангуляції розташовуються на корінних берегах вище за межі затоплення.

На ділянках проектованих гідровузлів і інших крупних споруд планова основа створюється дослідницькими партіями проектних організації. Залежно від розмірів ділянки створюється тріангуляція 3, 4 або 5 класів, а в закритій місцевості - полігонометричні ходи. Створена основа використовується для великомасштабних зйомок, розбиття осей споруд, геодезичного забезпечення виробництва будівельних робіт, а також для потреб гідрологічних досліджень.

2.2. Висотна основа

Висотна основа створюється для висотного обґрунтування топографічних зйомок, для виконання всіляких нівелювань - подовжніх і поперечних профілів річок, нівелювань меж затоплення і ін. Знаки висотної основи на місцевості - це репери нівелірних ходів. Висотна основа головна і знімальна. Головна висотна основа є державною нівелірною мережею I, II, IIIі IV класів. Вона створена на всій території України.

Знімальна висотна основа створюється з ходів IV класу і технічної нівеляції. Всі нівелірні ходи, прокладені на ділянці, прив'язуються до реперів державної мережі. Дані про знаходження і відмітки реперів державної мережі одержують у відділах Державного геодезичного нагляду.

Для розробки схеми комплексного використання річки виникає необхідність створення висотної основи на великому протязі. Це зв'язано, зокрема, із завданням складання подовжнього профілю річки. Висотна основа створюється за допомогою прокладки магістрального ходу або системи ходів нівеляції IIIі IV класів уздовж долини річки. Нівелірні ходи повинні спиратися на репери державної висотної мережі. На річках з малим ухилом, менше 0,00003, проводять нівеляцію IIі IIIкласів. На широких річках нівелірні ходи прокладають по обох берегах.

Висотна основа закріплюється реперами, що встановлюються на незатоплюваних ділянках. Опорні репери і марки, між якими прокладають ходи, розміщують не рідше ніж через 15 км при нівеляції IIі IIIкласів і через 10 км при нівеляції IV класу. Постійні репери на нівелірних ходах встановлюють через 5-6 км, а тимчасові - через 2,5- 3 км.

До точності висотної основи на території проектованих водосховищ пред'являють високі вимоги у зв'язку з необхідністю точного визначення положення проектного рівня на місцевості. З цим пов'язано визначення меж затоплення, визначення висотного положення різних споруд - пристаней, мостів, водозаборів і ін., визначення напрямів суднових ходів і ін.

На ділянках вузлів гідротехнічних споруд висотна основа створюється на базі державної нівелірної мережі I і II класів. Для топографічної зйомки прокладають ходи технічної нівеляції.


Читайте також:

 1. Nom. sing. Gen. sing. Основа
 2. Аналіз фінансово-господарської діяльності підприємства як методична основа діагностики його спроможності протидіяти кризовим явищам та ліквідувати їх наслідки
 3. Б. Основа.
 4. Будова|споруди| |і/або|і принци|основа|п дії.
 5. Валютні відносини, валютні системи як основа міжнародних фінансів
 6. Вестфальский мир як основа європейського правопорядку 1648-1815 рр.
 7. Вибір слова – основа культури мовлення
 8. Визначення потреби організації у персоналі як основа для прогнозування і планування його розвитку
 9. Власність – економічна основа підприємництва
 10. Власність — основа свободи людини і громадянина в громадянському суспільстві
 11. Вчення про вищу нервову діяльність як природно-наукова основа психології праці
Переглядів: 3235

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Загальна характеристика і задачі | Види, завдання та вимоги до проведення практичних(семінарських) занять

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.004 сек.