Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Управління матеріальними потоками в рамках внутрішніх виробничих логістичних систем.

Управління результативністю використання потенціалу підприємства: суть, методологія виміру та показники оцінки

Ефективність (результативність) – це величина відносна. Вона пов’язана з витратами, а також з потребами ринку. Ефективність має управлінський характер і відбиває ступінь досягнення певних цілей. Ефективність залежить від довготермінової життєздатності підприємства та індивідуальних або колективних рішень менеджерів.

Системи показників ефективності, що побудована з урахуванням різних принципів, має вкл. декілька груп: 1. узагальнюючі показники ефективності виробництва (діяльності підприємства), 2. показники ефективності використання праці (персоналу), 3. показники ефективності використання виробничих основних і оборотних фондів, 4. показники ефективності використання фінансових коштів (обігових коштів і капітальних вкладень). Кожна з перелічених груп охоплює певну кількість конкретних чи відносних показників, що характеризують загальну ефективність виробництва або ефективність використання окремих видів ресурсів.

Для діагностики і управління результативністю (ефективністю) використання потенціалу підприємства найбільш вдалими є наступні комбіновані методи аналізу: 1. Методи потенціалу і помилок – передбачають порівняння розвитку підприємства в минулому з цільовим проектом, тобто з бажаним розвитком підприємства. Цільовий проект – це гранична мета розвитку підприємства. 2. Метод виявлення сильних і слабких сторін підприємства – порівнює ресурси базового підприємства з ресурсами його найважливіших конкурентів. Цей метод визначає, які слабкі сторони повинні коригуватися, щоб в майбутньому не зменшило ризик втрат. 3. Матричний метод – базується на формуванні матриці спостереження об’єкта , що досліджується, але застосування цього методу має той недолік, що різні властивості об’єкта, які вписуються в матрицю утрудняють виконання арифметичних процедур.

Кожна система управління не стане ефективно функціонувати, якщо не буде розроблена ефективна модель мотивації, бо мотивація спонукає конкретного індивіда й колектив у цілому до досягнення особистих і колективних цілей.

Матеріальний потік являє собою рух та зберігання матеріалів і товарів, який починається з транспортування від постачальників сировини, матеріалів, напівфабрикатів, комплектуючих виробів і закінчується після продажним сервісом для споживачів.

Управління матеріальними потоками в рамках внутрішнього виробництва логістичних систем здійснюється двома принципово різними способами:

1. Штовхаюча система. Це така система організації виробництва, у якій предмети праці, що надходять на виробництві безпосередньо цією ділянкою у попередній технологічній ланці не замовляються. Тобто матеріальний потік «виштовхується» одержувачу по команді, яка надходить на передавальну ланку центральної системи управління виробництвом. Штовхаючі моделі характерні для традиційних методів організації виробництва і вони дозволяють оперативно корегувати плани всіх підрозділів підприємства (постачання, виробничих, збутових) з урахуванням реальних змін в масштабі і часі.

2. Тягуча система. Ця система є такою формою організації виробництва, у якій деталі і напівфабрикати подаються у наступну технологічну операцію з попередньої в міру необхідності. Центральна система управління не втручається в обмін матеріальними потоками між різними ділянками підприємства і не встановлює для них поточних виробничих завдань. Виробнича програма окремої технологічної ланки визначається розміром замовлення наступної ланки. Таким чином матеріальний потік «витягується» кожною наступною ланкою.

 


Читайте також:

  1. ERP і управління можливостями бізнесу
  2. H) інноваційний менеджмент – це сукупність організаційно-економічних методів управління всіма стадіями інноваційного процесу.
  3. III. КОНТРОЛЬ і УПРАВЛІННЯ РЕКЛАМУВАННЯМ
  4. Oracle Управління преміальними
  5. А. Видання прав актів управління
  6. А/. Форми здійснення народовладдя та види виборчих систем.
  7. Автоматизація виробничих процесів
  8. АВТОМАТИЗОВАНІ СИСТЕМИ ДИСПЕТЧЕРСЬКОГО УПРАВЛІННЯ
  9. АВТОМАТИЗОВАНІ СИСТЕМИ УПРАВЛІННЯ ДОРОЖНІМ РУХОМ
  10. Адаптивні організаційні структури управління.
  11. Адміністративне право і державне управління.
  12. Адміністративний устрій і управління в українських землях під час татаро-монгольського панування.




Переглядів: 427

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Управління конкурентоспроможністю потенціалу підприємства:суть, показники, рівні. | Структура потенціалу підприємства.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.019 сек.