Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Облік розрахунків по податках і платежах.

Облік кредитних операцій

 

Необхідність кредиту як джерела фінансових ресурсів зумовлена виникнен­ням тимчасової потреби підприємства в додаткових оборотних коштах з метою забезпечення його нормального функціонування.

Відображення інформації про отримані кредити банків на рахунках бухгал­терського обліку залежить від того, до якого виду зобов'язань підприємства може бути віднесена заборгованість, що утворилася в результаті одержаного кредиту.

 

На рахунку 60 „Короткострокові позики” ведеться облік розрахунків у національній і іноземній валюті по кредитах банків, строк повернення яких не перевищує 12 місяців з дати балансу, та за позиками, строк погашення яких минув.

По кредиту рахунка 60 відображаються суми одержаних кредитів (позик), по дебету — сума їх погашення та переведення до довгострокових зобов'язань у разі відстрочення кредитів

 

На рахунку 50 „Довгострокові позики” ведеться облік розрахунків по довгострокових позиках банків та інших залучених позикових коштах у інших осіб, які не є поточними зобов'язаннями.

По кредиту рахунка 50 відображають суми одержаних довгострокових позик, а також переведення короткострокових (відстрочених), а по дебету — погашення заборгованості по них, а також переведення до поточної заборгованості довгострокових зобов'язань.

Крім того, для відображення розрахунків щодо нарахованих відсотків у Плані рахунків призначено субрахунок 684 „Розрахунки за нарахованими відсо­тками". На цьому субрахунку ведеться облік нарахованих відсотків за викорис­тання коштів або товарів (робіт, послуг), отриманих у кредит, а на субрахунку 951 „Відсотки за кредит" ведеться облік нарахованих відсотків, пов'язаних з на­рахуванням і сплатою відсотків тощо за користування кредитами банків.

 

Для узагальнення інформації про стан розрахунків за поточними зобов'язаннями, переведеними зі складу довгострокових, при настанні терміну погашення протягом 12 місяців з дати складання балансу при­значений рахунок 61 „Поточна заборгованість за довгостроковими зо­бов'язаннями". На цьому рахунку відображатиметься та частина суми довгострокового кредиту, яка згідно з кредитним дого­вором буде підлягати погашенню протягом 12 місяців з дати складання балансу.

 

Податки –обов'язкові платежі підприємств та окремих осіб в державний або місцевий бюджети.

Обов'язкові платежі – це система встановлених законодавством внесків та відрахувань юридичних і фізичних осіб, що формують доходи до державного бюджету.

Податкове зобов’язання– це загальна сума податку, одержана (нарахована) платником податку в звітному (податковому) періоді.

Податковий кредит– сума, на яку платник податку має право зменшити податкове зобов’язання звітного періоду.

Порядок нарахування та сплати загальнодержавних податків регулюється відповідними Законами України, місцевих податків і зборів – рішенням органів місцевого самоврядування.

Для правильного нарахування податків необхідно знати :

- об’єкт оподаткування ;

- ставку обчислення ;

- джерело сплати.

Для узагальнення інформації про розрахунки підприємства за всіма видами платежів до бюджету, включаючи податки з працівників підприємства та за фінансовими санкціями, що справляються в дохід бюджету призначено рахунок 64 „Розрахунки по податках і платежах”. Цей рахунок балансовий, пасивний, призначений для обліку джерел утворення господарських засобів. По кредиту відображаються нараховані платежі до бюджету, по дебету – належні до відшкодування з бюджету податки, їх сплата або списання.

Рахунок 64 має такі субрахунки:

641 „ Розрахунки за податками”;

642 „ Розрахунки за обов'язковими платежами”;

643 „ Податкові зобов'язання”;

644 „ Податковий кредит”.

 

Податок на прибуток

Платниками податку на прибуток є: суб'єкти господарювання - юридичні особи, які провадять господарську діяльність як на території України, так і за її межами.

Об'єктом оподаткування є прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом зменшення суми доходів звітного періоду на собівартість реалізованих товарів, виконаних робіт, наданих послуг та суму інших витрат звітного податкового періоду.

Доходи, що враховуються при обчисленні об'єкта оподаткування складаються з:

- доходу від операційної діяльності;

- інших доходів.

Доходи визначаються на підставі первинних документів, що підтверджують отримання платником податку доходів, обов'язковість ведення і зберігання яких передбачено правилами ведення бухгалтерського обліку.

Витрати, що враховуються при обчисленні об'єкта оподаткування, складаються із:

- витрат операційної діяльності;

- інших витрат.

 

Основна ставка податку становить 16%. Але на перехідний період затверджено такі ставки податку:

з 1 квітня 2011 року по 31 грудня 2011 року включно - 23%;

з 1 січня 2012 року по 31 грудня 2012 року включно - 21%;

з 1 січня 2013 року по 31 грудня 2013 року включно - 19%;

з 1 січня 2014 року – 16%.

 

Визначення податку на прибуток здійснюється у Декларації про прибуток, яка складається щоквартально і подається до ДПА не пізніше 25 числа наступного за звітним. Перераховується податок до 20 числа наступного місяця.

Нараховано податок на прибуток: Дт 981 Кт 641

Перераховано податок на прибуток: Дт 641 Кт 311

 

Податок на додану вартість

Податок на додану вартість –є формою вилучення в бюджет частини доданої вартості, яка створюється на всіх стадіях виробництва і визначається як різниця між вартістю реалізованих товарів (робіт, послуг) та вартістю матеріальних витрат, віднесених на витрати.

Ставки податку встановлюються від бази оподаткування в таких розмірах:

а) 17 відсотків;

б) 0 відсотків.

На перехідний період встановлено:

- з 1 січня 2011 року до 31 грудня 2013 року включно ставка податку становить 20%;

- з 1 січня 2014 року – 17%.

За нульовою ставкою оподатковуються операції з:

- експорту товарів (супутніх послуг), якщо їх експорт підтверджений митною декларацією, оформленою відповідно до вимог митного законодавства;

- постачання товарів:

а) для заправки (дозаправки) та забезпечення космічних кораблів, космічних ракетних носіїв або супутників Землі;

б) для заправки (дозаправки) або забезпечення наземного військового транспорту чи іншого спеціального контингенту Збройних Сил України, що бере участь у миротворчих акціях за кордоном України, або в інших випадках, передбачених законодавством;

в) постачання товарів/послуг підприємствами роздрібної торгівлі, які розташовані на території України в зонах митного контролю (магазинах безмитної торгівлі (безмитних магазинах)), відповідно до порядку, встановленого Кабінетом Міністрів України.

Не є об'єктом оподаткування операції з:

- випуску (емісії), розміщення цінних паперів;

- передачі майна в заставу (іпотеку) позикодавцю;

- надання послуг із страхування, співстрахування або перестрахування особами, які мають ліцензію на здійснення страхової діяльності;

- обігу валютних цінностей;

- випуску, обігу та погашення лотерейних білетів державних грошових лотерей;

- виплат дивідендів, роялті у грошовій формі або у вигляді цінних паперів, які здійснюються емітентом;

Звільняються від оподаткування операції з:

- постачання продуктів дитячого харчування та товарів дитячого асортименту для немовлят за переліком, затвердженим Кабінетом Міністрів України;

- постачання послуг із здобуття вищої, середньої, професійно-технічної та дошкільної освіти навчальними закладами;

- постачання послуг з охорони здоров'я закладами охорони здоров'я, що мають ліцензію на постачання таких послуг;

- утримання дітей у дошкільних навчально-виховних закладах, школах-інтернатах;

- утримання осіб у будинках-інтернатах для громадян похилого віку та інвалідів, дитячих будинках-інтернатах, пансіонатах для ветеранів війни і праці, геріатричних пансіонатах, реабілітаційних установах, територіальних центрах соціального обслуговування (надання соціальних послуг);

Платник податку зобов'язаний надати покупцю (отримувачу) на його вимогу підписану уповноваженою платником особою та скріплену печаткою податкову накладну.

Податкова накладна виписується у двох примірниках у день виникнення податкових зобов'язань продавця. Оригінал податкової накладної видається покупцю, копія залишається у продавця товарів/послуг.

Податкова накладна є податковим документом і одночасно відображається у податкових зобов'язаннях і реєстрі виданих податкових накладних продавця та реєстрі отриманих податкових накладних покупця.

При здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов'язаний надати покупцю податкову накладну після реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Підтвердженням продавцю про прийняття його податкової накладної та/або розрахунку коригування до Єдиного реєстру податкових накладних є квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі, яка надсилається протягом операційного дня.

Реєстрація податкових накладних платниками податку на додану вартість - продавцями в Єдиному реєстрі податкових накладних запроваджується для платників цього податку, у яких сума податку на додану вартість в одній податковій накладній становить:

понад 1 мільйон гривень - з 1 січня 2011 року;

понад 500 тисяч гривень - з 1 квітня 2011 року;

понад 100 тисяч гривень - з 1 липня 2011 року;

понад 10 тисяч гривень - з 1 січня 2012 року.

Податкова накладна, в якій сума податку на додану вартість не перевищує 10 тисяч гривень, не підлягає включенню до Єдиного реєстру податкових накладних.

Податкова декларація подається за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному місяцю, протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.

Перераховується податок не пізніше 20 числа, щомісячно.

Нараховано податкове зобов’язання з ПДВ: Дт 70 Кт 641

Відображено податковий кредит з ПДВ: Дт 641 Кт 63

На субрахунку 643 „Податкові зобов’язання” ведеться облік суми ПДВ, визначену, виходячи із суми одержаних авансів за готову продукцію, товари, інші матеріальні цінності, що підлягають відвантаженню.

На субрахунку 644 „Податковий кредит” ведеться облік суми ПДВ, на яку підприємство має право зменшити податкове зобов’язання.

 

Нараховано податкове зобов’язання з ПДВ Дт 643 Кт641

по одержаних авансах: Дт 70 Кт 643

 

Відображено податковий кредит з ПДВ Дт 641 Кт 644

по виданих авансах: Дт 644 Кт 63

 

Загальна сума податкового зобов’язання включає суми ПДВ, зазначені в податкових накладних за податковий період. Сума податкового зобов’язання відображається в Книзі обліку продаж.

 

Акцизний податок

Акцизний податок –це непрямий податок на високорентабельні і монопольні товари (продукцію), який включається до ціни цих товарів. Мета введення акцизу – збільшити надходження до бюджету та скоротити споживання певних товарів.

Платниками акцизного податку є суб’єкти підприємницької діяльності, які виробляють і реалізують підакцизні товари. Перелік підакцизних товарів та ставки акцизного збору затверджуються Верховною Радою України в Законі України „Про державний бюджет України” на наступний рік. Акцизний податок утримується в розмірі від 10 до 90% від ціни товару.

Нараховано акцизний податок: Дт 28 Кт 642

Перераховано акцизний податок: Дт 642 Кт 311

 

 



Читайте також:

  1. IX. Відомості про військовий облік
  2. IX. Відомості про військовий облік
  3. Автоматизовані форми та системи обліку.
  4. Акції та їх облік
  5. Акції та їх облік
  6. Алгоритм із застосуванням річної облікової ставки d.
  7. Аналітичний та синтетичний облік ГП
  8. Аудит використання трудових ресурсів і розрахунків з оплати праці
  9. Аудит на підприємствах з комп’ютеризованим бухгалтерським обліком
  10. Аудит на підприємстві з кмп’ютеризованим бухгалтерським обліком.
  11. Аудит розрахунків з бюджетами
  12. Аудит розрахунків з оплати праці й за соціальним страхуванням.




Переглядів: 1081

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Облік розрахунків з постачальниками і підрядниками | Заробітна плата: поняття, види та форми

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.011 сек.