МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах
РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ" ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів
Контакти
Тлумачний словник Авто Автоматизація Архітектура Астрономія Аудит Біологія Будівництво Бухгалтерія Винахідництво Виробництво Військова справа Генетика Географія Геологія Господарство Держава Дім Екологія Економетрика Економіка Електроніка Журналістика та ЗМІ Зв'язок Іноземні мови Інформатика Історія Комп'ютери Креслення Кулінарія Культура Лексикологія Література Логіка Маркетинг Математика Машинобудування Медицина Менеджмент Метали і Зварювання Механіка Мистецтво Музика Населення Освіта Охорона безпеки життя Охорона Праці Педагогіка Політика Право Програмування Промисловість Психологія Радіо Регилия Соціологія Спорт Стандартизація Технології Торгівля Туризм Фізика Фізіологія Філософія Фінанси Хімія Юриспунденкция |
|
|||||||
Категорії і класифікація проектівУ бізнесі, промислових і державних організаціях розробляється велика кількість проектів. Вдала класифікація проектів дозволяє вірно розподілити їх в організації, що може у деякій мірі забезпечити стандартизацію в управлінні проектами. Нижче перелічені десять категорій проектів, рекомендованих до використання [8]: 1. Аерокосмічні (оборонні) проекти: 1.1. Оборонні системи. 1.2. Космос. 1.3. Військові операції. 2. Проекти комунікаційних систем: 2.1. Придбання (злиття) компанії, яка є конкурентом. 2.2. Удосконалення процесів управління. 2.3. Новий бізнес (створення нової компанії). 2.4. Судочинство. 3. Проекти комунікаційних систем: 3.1. Мереживі комунікаційні системи. 3.2. Комунікаційні системи комутування. 4. Проекти подій: 4.1. Міжнародні події (Олімпійські ігри, чемпіонат світу і т.д.). 4.2. Національні події (чемпіонати країни, з’їзди партій і т.п.). 5. Проекти у сфері капітального будівництва: 5.1. Припинення експлуатації споруди. 5.2. Знесення споруди. 5.3. Обслуговування і експлуатація споруди. 5.4. Проектування будівництва: - цивільного (дамба, дорожня розв’язка і т. д.); - у галузі енергетики (електростанція, нафто- і газопровід і т.д.); - у галузі, пов’язаній з оточуючим середовищем (очисні споруди); - висотної споруди; - промислового підприємства (завод); - комерційної споруди (новий торговий центр, офісна будова); - жилої будови, кварталу. 6. Проекти інформаційних систем (програмного забезпечення). 7. Проекти міжнародного розвитку: 7.1. Розвиток сільського господарства. 7.2. Освітні проекти. 7.3. Проекти охорони здоров’я. 7.4. Виробництво продуктів харчування. 7.5. Демографічні проекти. 7.6. Малі підприємства. 7.7. Інфраструктура. 8. Культурно-масові та розважальні проекти: 8.1. Кіно (новий фільм). 8.2. Телебачення (новий сигнал). 8.3. Вистави або музичні концерти (прем’єра опери). 9. Розробка продукту або послуги: 9.1. Апаратне забезпечення для інформаційних технологій. 9.2. Промисловий продукт (нова модель екскаваторів). 9.3. Споживчий продукт (нова модель автомобілю). 9.4. Фармацевтичний продукт (нові ліки). 9.5. Послуги у фінансовій або іншій сфері (нова схема страхування життя). 10. Науково-дослідні і досвідно-конструкторські роботи: 10.1. Проекти, пов’язані з оточуючим середовищем. 10.2. Промислові проекти. 10.3. Проекти, пов’язані з економічним розвитком. 10.4. Медицина. 10.5. Наука. 11. Інші категорії. Проекти у кожній категорії мають близькі життєві цикли, процедури та інструменти ствердження, планування, складання розписів, моніторингу і контролю.
Програма - довгострокове починання, яке містить у собі кілька взаємопов’язаних проектів. Програми звичайно складаються з проектів, які входять до двох або більше основних категорій. Наприклад, програма розробки крупномасштабної системи зв’язку включає проекти в галузі комунікацій, капітального будівництва, аерокосмічних розробок та інформаційних систем. Кожен проект повинен плануватися і управлятися індивідуально, з інтеграцією на рівні програми. Інтеграція здійснюється завдяки зв’язування різних процесів. Портфель проектів - це сукупність проектів і/або програм, не обов’язково пов’язаних один з одним, об’єднаних разом тільки з метою контролю, координації та оптимізації усього портфелю в сукупності. Мультипроект - це сукупність не пов’язаних між собою проектів, які виконує організація (керує менеджер). Підпроекти. Проекти можуть поділятися на елементи та підпроекти, які краще управляються. Виконання підпроектів звичайно доручається сторонньому підприємству. Підпроектом може бути окрема фаза проекту. Підпроекти можуть формуватися в залежності від вимог до спеціалізації персоналу, наприклад, при реалізації будівельного проекту у підпроектах беруть участь муляри, електрики, сантехніки і т.п. Методи управління проектами у значній мірі залежать від масштабу (розміру) проекту, терміну реалізації, якості, обмеженості ресурсів, місця і умов реалізації. Зазвичай, один з факторів відіграє домінуючу роль. Малі проекти допускають ряд спрощень у процедурі проектування і реалізації, формування команди проекту (можна короткочасно перерозподілити інтелектуальні, трудові і матеріальні ресурси). Разом з тим важкість виправлення помилок у зв’язку з дефіцитом часу на їх усунення потребує досить ретельного визначення об’ємних характеристик проекту і методів їх роботи та форм звітності, а також умов контракту. Малі проекти невеликі за масштабом, прості та обмежені обсягами. Так, для американської практики для малих проектів характерні капіталовкладення до $10-15 млн. і трудовитрати до 40-50 тис. годин. Приклади типових малих проектів: досвідно-промислові установки, невеликі (часто у блочно-модульному виконанні) промислові підприємства, модернізація діючих виробництв. Мегапроекти - це цільові програми, які містять багато взаємопов’язаних проектів, об’єднаних загальною метою, асигнованими ресурсами і наданим на їх виконання часом. Такі програми можуть бути міжнародними, державними, національними, регіональними (наприклад, розвиток вільних економічних зон, республік і т.д.), міжгалузеві, галузеві і змішані. Зазвичай, програми формуються, підтримуються і координуються на вищих рівнях управління: державному (міждержавному), республіканському, обласному, муніципальному і т.д. Мегапроекти мають відмінні риси:
Складні проекти мають на увазі наявність технічних, організаційних або ресурсних завдань, рішення яких передбачає нетривіальні підходи і підвищені витрати на їх вирішення. Короткострокові проекти звичайно реалізуються на підприємствах з вироблення новинок різного роду, досвідних установках, відновних роботах. На таких об’єктах замовник звичайно йде на збільшення вартості проекту, оскільки більш за все зацікавлений якомога швидше закінчити проект. Бездефектні проекти у якості домінуючого фактору використовують підвищену якість. Звичайно вартість бездефектних проектів досить висока і вимірюється сотнями мільйонів і навіть мільярдів доларів США (наприклад, будівництво атомної станції, космічного корабля і т.д.). Міжнародні проекти звичайно бувають складними і дорогими. Їх відрізняє також важлива роль в економіці і політиці тих країн, для яких вони розробляються. Ці проекти засновані на взаємодоповнюючих відносинах і можливостях партнерів. Часто для вирішення задач таких проектів створюються спільні підприємства, що об’єднують двох або більше учасників для досягнення деяких комерційних цілей під певним спільним контролем. Інвестиційний проект треба розуміти як інвестиційну акцію, яка передбачає вкладення певної кількості ресурсів, у тому числі інтелектуальних, фінансових, матеріальних, людських, для отримання запланованого результату і досягнення певних цілей в обумовлені терміни. Фінансовим результатом інвестиційного проекту частіше за все є прибуток/доход, матеріально-речовим результатом - нові або реконструйовані фонди (об’єкти) або придбання і використання фінансових інструментів чи нематеріальних активів з наступним отриманням доходу [12]. Треба зауважити, що всі проекти є інвестиційними.
Читайте також:
|
||||||||
|