Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Заходи захисту зернових культур

Сучасні системи захисту рослин спрямовані на підвищення стійкості рослин і створення умов, що обмежують розмноження та шкодочинність шкідливих комах. Це досягається розмі­щенням озимої пшениці після таких попередників, як чорний пар, бобових трав й гороху, що обмежу­є розмноження хлібної жужелиці, злакових мух, хлібних пильщиків, злакових попелиць.

Система агротехнічних прийомів на парових полях і просапних клинах сівозміни орієнтована на зниження чисельності шкідників злакових культур восени, починаючи з лущення стерні й глибокої зяблевої оранки. Своєчасна зяблева оранка значною мірою звільняє поля від личинок хлібних жуків, злакових мух, трипсів тощо.

Перші культивації парових полів у весняно-літній період доці­льно проводити на глибину 12-14 см. Час проведення другої куль­тивації пару необхідно приурочити до періоду масового залялькову­вання личинок хлібних жуків. У цей період рекомендується прово­дити культивацію під просапними культурами на максимально до­пустиму глибину.

У період масового відкладання яєць хлібними жуками, метели­ками озимої совки і відродження їх личинок і гусениць слід прово­дити культивацію усіх парових і просапних полів сівозміни. Першу культивацію — на глибину 8-10 см, наступні — 7-9 см.

Структура посівних площ не завжди дає змогу виключити роз­міщення зернових після стерньових попередників. У цьому випадку збирання врожаю рекомендується проводити передусім на полях, які використовують під посів озимих. При цьому обов'язково прово­дять лущення стерні, оранку і культивацію для знищення сходів падалиці й бур'янів. Сівбу проводять у другій половині оптималь­них строків. Це обмежує чисельність прихованостеблових шкідни­ків, трипсів та ін. Сіяти рекомендується високоякісним насінням районованих сортів, обов'язково протруєним.

Ранні та своєчасні строки сівби ярих навесні знижують пошкодженість рослин злаковими мухами.

В обмеженні розмноження хлібних клопів, хлібної жужелиці та хлібних жуків велике значення мають ранні й стислі строки зби­рання врожаю зернових. Збирання врожаю рекомендується розпо­чинати з тих полів, де виявлено найбільше шкідливої черепашки, а також хлібних жуків і хлібної жужелиці.

Поряд з агротехнічними прийомами інтегрований захист рослин від шкідників включає застосування хімічних засобів з урахуван­ням економічних порогів шкодочинності (ЕПШ).

При розміщенні посівів пшениці після стерньових попередників у степовій зоні й південних районах лісостепової зони для запобі­гання пошкодженню личинками хлібної жужелиці, дротяниками, несправжніми дротяниками, личинками пластинчастовусих, злако­вих мух, попелиць, гусениць підгризаючих совок і цикадок реко­мендується передпосівна (за 1-3 доби до сівби) обробка насіння дозволеними для використання інсектицидами. її можна проводити одночасно з протруюванням насіння.

Озимі ячмінь і жито.В осінній період для захисту сходів від шкідників застосовуються такі самі прийоми захисту рослин, як і на посівах озимої пшениці. Навесні й улітку з початком вегетації рос­лин обробки інсектицидами проводять згідно з сигналізацією на основі спостережень за появою й динамікою чисельності шкідників.

Ярі пшениця, ячмінь і овес.Навесні при появі в масовій кіль­кості смугастої хлібної блішки — обприскування інсектицидами крайових смуг полів (до 50 м). У степовій зоні в окремих осередках і при масовому заселенні посівів ярої пшениці та ячменю хлібними клопами й хлібними жуками застосовують такі самі прийоми захис­ту рослин, що й на посівах озимої пшениці.

Просо.На просі обмеження шкодочинності основних шкідників досягається агротехнічними прийомами. При ранніх строках сівби цієї культури знижується шкодочинність просяного комарика. Для знищення зимуючого його запасу слід забезпечити своєчасне і без втрат збирання врожаю, після збирання — глибоку оранку. Зни­щення кормових рослин цього шкідника — курячого проса та інших бур'янів. При розміщенні проса важливо забезпечити просторову віддале­ність від кормових культур стеблового метелика — кукурудзи і ко­нопель. При масовому льоті озимої совки рекомендується на просі випуск трихограми.


Читайте також:

  1. II. Загально-шкільні заходи
  2. VI . Екзаменаційні питання з історії української культури
  3. А. Заходи, які направлені на охорону навколишнього середовища та здоров’я населення.
  4. Аварійно-рятувальні підрозділи Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту, їх призначення і склад.
  5. Авілум – “син чоловіка” – повноправна людина, охороні його життя, здоров’я, захисту його майнових інтересів присвячена значна частина законника.
  6. Адміністративно-запобіжні заходи
  7. АДМІНІСТРАТИВНО-ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ У ГАЛУЗІ КУЛЬТУРИ
  8. Адміністративно-правовий спосіб захисту прав
  9. Адміністративно-правовий спосіб захисту прав
  10. Активне вентилювання зернових мас
  11. Акустичні засоби|кошти| захисту
  12. Амстердам, Дельфт — осередки культури Нідерландів




Переглядів: 760

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
РЯД БЛОХИ (БЛОХИ, APHANIPTERA) | Заходи захисту бобових культур

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.004 сек.