Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Рівняння теорії пластичності

Для незмінних властивостей тіла рівняння теорії пластичності базуються на рівняннях рівноваги (5.33), Коші (5.6) і умови пластичності (рівняння реології).

Для загального випадку навантаження тіло можна поділити на дві частини, в одній з яких діють тільки пружні деформації, а в іншій – пластичні. При цьому виникає необхідність визначення границі між цими частинами. Для одноосьового навантаження ця границя визначається границею текучості sТ : при s<sТ справедливий закон Гука, а при s³sт використовують інші залежності між напруженнями і деформаціями. При плоскому або об’ємному напруженому стані застосовують критерії або умови пластичності (текучості), які є функцією інваріантів (5.2) тензора напружень.

Критерій Сен-Венана – Леві сформульований на припущенні, що пластичний стан настає при досягненні максимальних дотичних напружень границі текучості матеріалу і для об’ємного напруженого стану виражається формулою

, (5.37)

де tТ –границя текучості матеріалу при зсуві.

Критерій Губера – Мізеса базується на припущенні, що пластичний стан настає при досягненні певного значення питомої пружної енергії деформації, характерної для даного матеріалу:

(5.38)

Умова Губера – Мізеса для чистого зсуву

Досліди показують, що пластичні деформації при чистому зсуві виникають при tт=(0,56…0,60)sТ . Таким чином умова пластичності Губера – Мізеса дещо краще відповідає дослідним даним, ніж умова Сен-Венана – Леві. Втім, у теорії пластичності обидва критерії посідають рівноцінне місце. Їх вибір, як правило, визначається

Наведені критерії пластичності дозволяють визначити появу пластичних деформацій. Вони можуть бути використані як рівняння реології при розв’язанні задач пластичності для матеріалів, деформації яких при одноосьовому напруженому стані відповідає діаграмі Прандтля (рис. 5.7).

На даний час для ізотропних матеріалів запропоновано ряд співвідношень між напруженнями та деформаціями (рівняння реології), що використовуються в теорії пластичності. Їх поділяють на дві групи – деформаційні теорії пластичності та теорії пластичної течії.

У перших встановлюється взаємозв’язок між напруженнями в деформаціями, а в теоріях пластичної течії – між елементарними приростами пластичних деформацій і напруженнями.

Іншими словами, рівняння реології деформаційної теорії пластичності представлені кінцевими співвідношеннями між компонентами тензорів напружень і деформацій, а теорії пластичної течії – у вигляді диференціальних рівнянь.

 
 

Розглянемо для деформаційної теорії пластичності рівняння малих пружнопластичних деформацій, яка ґрунтується на наступних гіпотезах.

1 Об’ємна деформація тіла вважається пружною, тобто для об’ємної деформації справедливий закон Гука

,

де s – середнє напруження в точці;

e – об’ємна деформація;

К – об’ємний модуль пружності.

2. Девіатори напружень і деформацій збігаються з точністю до постійного множника c :

,

або в скалярній формі

(5.39)

Параметр c визначається із реологічних рівнянь (5.39)через інтенсивності нормальних напружень та деформацій (див. формули (5.5 і (5.9)):

.

3. Співвідношення не залежить від виду напруженого стану і задає реологічні рівняння (5.39) пружнопластичного матеріалу.

Теорія малих пружнопластичних деформацій справедлива в принципі тільки при простих навантаженнях. Експерименти показують, що і при складних навантаженнях, але близьких до простих, ця теорія дає задовільні результати.

 


Читайте також:

  1. V Процес інтеріоризації забезпечують механізми ідентифікації, відчуження та порівняння.
  2. А .Маршалл - основоположник неокласичної теорії.
  3. Аксіоматичний метод у математиці та суть аксіоматичної побудови теорії.
  4. Альтернативні теорії вартості
  5. Альтернативні теорії капіталу
  6. Альтернативні теорії макроекономічного регулювання
  7. Альтернативні теорії максимізації
  8. Альтернативні уявлення щодо макроекономічного регулювання: теорії раціональних сподівань та економіка пропозиції. Крива Лафера.
  9. Асимптотичний підхід до порівняння оцінок
  10. Базові поняття теорії і методики фізичного виховання.
  11. Більш повну практику ціноутворення в сучасних умовах у розвинутих країнах світу допоможе з’ясувати короткий виклад розвитку теорії ціни.
  12. Біологічні і психологічні теорії.




Переглядів: 689

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Рівняння теорії пружності | Рівняння напружено-деформованого стану пористих гірських порід

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.013 сек.