Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Структура сайта

Планування веб-сайта

Структура веб-сайтів

Зовнішній вигляд кожного сайту є унікальним, проте в усіх сайтів можна знайти спільні за функціональністю частини. На будь-якому сайті першою відкривається головна сторінка. (index.php, index.html ) (записати в зошит) їїрозробці приділяють особливу увагу, оскільки дослідження показали, що люди не здатні читати інформацію, що відображається на моніторі, так уважно, як книжки або журнали, вони зазвичай лише поверхово переглядають її, наприклад, як рекламу.

У верхній частині головної сторінки зазвичай розташована так звана шапка, яку дублюють на інших сторінках сайту.

Щоб забезпечити швидкий перехід до основних тематичних розділів сайту, створюють меню сайту — список гіперпосилань на його розділи. Меню є одним із найважливіших компонентів сайту, користувач постійно звертає на нього увагу, і тому вимоги до нього високі. Меню має бути зручним, помітним і зрозумілим, інакше користувач не знатиме, як потрапити в потрібний розділ, і вийде із сайту.

Загалом же виділяють три структури веб-сайтів: (записати в зошит)

ü лінійну;

ü деревоподібну;

ü довільну.

Подорожуючи сайтом із лінійною структурою, з головної сторінки ви перейдете на другу сторінку, з неї — на третю і т. д. На сайті з деревоподібною структурою з головної сторінки можна потрапити на одну зі сторінок другого рівня, звідти — на одну зі сторінок третього рівня і т. д. Сайт із довільною структурою видається зовсім неорганізованим, але саме у цьому й полягає принцип його створення. Подорожуючи таким сайтом, ви можете переходити з однієї його сторінки на інші у різні способи, і ваш шлях назад не обов'язково має бути таким самим.

Кожен веб-проект має свої завдання і стикається з власними унікальними проблемами, але загалом процес розробки комплексного веб-вузла має такі шість етапів:

1. Планування

2. Інформаційна архітектура

3. Дизайн

4. Реалізація

5. Маркетинг

6. Оцінювання і підтримка

Інформаційна архітектура

Інформаційна архітектура — це спосіб організації матеріалів для якомога легшої навігації та керування ними. Можна виділити такі інформаційні архітектури сайта.

Все в одному. Це найпростіша модель. Вся інформація розміщується на одній сторінці. На такій сторінці обов’язково слід розмістити всю необхідну інформацію, включаючи контактну.

Однорівнева модель — всі сторінки є рівнозначними, і на кожну можна перейти з будь-якої іншої. Це найпоширеніша модель для простих сайтів, які містять стандартні розділи: Головна сторінка, Про нас, Контакти, Товари.

Індекс. Ця структура дуже схожа на попередню, але має ще головну сторінку з посиланнями на решту. Ця сторінка-зміст часто містить список матеріалів, які можна знайти на цьому сайті. Часто за таким принципом можуть бути реалізовані телефонні довідники, енциклопедії тощо.

Ромашка. Ця модель є корисною для чітких лінійних залежностей, коли одна дія має чітко слідувати за іншою, а всі дії в будь-якому разі будуть починатись на головній сторінці. Прикладом такого сайта може бути сервіс електронної пошти, де користувач може створити лист, а далі - прикріпити до нього файл.

Чітка ієрархія — це система у якій на сторінку нижчого рівня можна потрапити лише через її «батька». Це може відповідати розподілу офісів однієї компанії містами України, адже кожен офіс може розташовуватись лише в одному місті.

Багатовимірна ієрархія. За такої організації змісту сайта користувач може потрапити на один і той же матеріал різними способами. Тобто, реалізується кілька ієрархій, які перетинаються між собою. Типовим прикладом такої ієрархії є сайтАмазон www.amazon.com який дозволяє здійснювати пошук книги за жанром, автором чи назвою твору.

Пошук. Функція пошуку часто може використовуватись як можливість навігації чи елемент архітектури. Користувачеві одразу на головній сторінці сайта пропонується здійснити пошук, після чого йому надається перелік сторінок сайта, що відповідають заданим критеріям.

Варто продумати таку структуру сайта, щоб вона була якомога зручнішою та зрозумілішою для відвідувача. Після цього слід визначитись з дизайном цієї структури. При цьому необхідно брати до уваги такі фактори:

доступність — навігація є однією з найважливіших елементів будь-якої сторінки. Тому необхідно зробити її доступною у будь-який момент.

значимість — гіперпосилання мають бути зрозумілими, з відповідним змістом.

видимість — гіперпосилання повинні якимсь чином виділятись з навколишніх елементів.

цілісність — навігація має бути доступною на усіх сторінках сайта.

Часто виникає питання про деталізацію структури, тобто на скільки блоків треба розбивати зміст сайта. При вирішенні цієї проблеми треба пам’ятати про особливість веб-сторінок - користувачі не люблять лінійок прокручування.Нормальним вважається розташування інформації на 2-3 екрани з використанням вертикального прокручування.

Крім того, потрібно враховувати і розмір веб-сторінки. Користувачі розраховують чекати на завантаження сторінки не довше, ніж 10 секунд. Після цього часу відвідувач починає відкривати інші сторінки і навряд-чи дочекається повного завантаження першої.


Читайте також:

  1. III. Географічна структура світового ринку позичкового капіталу
  2. VІ. План та організаційна структура заняття
  3. Адміністративно – територіальний устрій і соціальна структура Слобожанщини у половині XVII – кінці XVIII століття
  4. Акти з охорони праці, що діють в організації, їх склад і структура.
  5. АРХІВНІ ДОВІДНИКИ В СИСТЕМІ НДА: ФУНКЦІЇ ТА СТРУКТУРА
  6. Атомно-кристалічна структура металів
  7. Базова алгоритмічна структура
  8. Банківська система та її структура. Функції Центрального банку.
  9. Безцехова виробнича структура.
  10. Будова систем: підсистема, елемент, структура, зв'язок.
  11. Бухгалтерська оцінка капіталу банку. Структура капіталу
  12. Бюджетна структура




Переглядів: 3845

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Стоячи на одній нозі | Тема 1.1 Поняття і закономірності системного аналізу

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.