Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Круїзний туризм

 

Круїз являє собою туристську поїздку на борту спеціального пасажирського судна. Спочатку під круїзом розуміли морську подорож на одному і тому ж судні за замкнутим маршрутом із зупинками в портах, які представляють інтерес, іноді з короткочасними радіальними екскурсіями у внутрішні райони. Пізніше до категорії круїзів стали відносити і подорожі по річках. Відповідно на сьогодні, під круїзом слід розуміти подорож на водних видах транспорту, що включає берегові екскурсії, огляд визначних пам'яток портових міст, а також різноманітні розваги на борту морських і річкових лайнерів.

Важливою особливістю круїзних турів є організація розваг на борту. На круїзних кораблях працюють різні клуби, запрошуються актори для виступів, проводяться шоу, діють гральні клуби і казино. Як правило, круїзний тур організований по системі "все включено", це розповсюджується на харчування, користування спортивними залами і інвентарем, розважальну програму. Однією з переваг круїзних турів є їх безвизовість. Пасажири можуть знаходитися в портах і здійснювати екскурсії протягом 48-72 годин без візи. Найбільший недолік круїзів - їх досить висока ціна. Але останнім часом з'явилися бюджетні круїзні компанії.

На сьогодні круїзи - один з найбільш швидкозростаючих секторів туристичного ринку. Зростає круїзний флот, удосконалюються конструкції пасажирських судів, підвищується їхня комфортабельність, розробляються нові маршрути.

Більшістю судів володіють великі круїзні компанії. В світі налічується більше 150 морських круїзних компаній - грецьких, італійських, іспанських, американських, данських, норвезьких. До найбільш відомих перевізників у сфері морських круїзів відносяться Carnival Cruise Lines, Celebrate Cruises, Royal Caribbean International, Princess Cruises, Costa Cruises, Norwegian Cruise Lines.

Кількість круїзних судів зростає з початку 1980-х рр. У 1985 р. налічувалося 120 морських круїзних судів, в 1994 р. - 175, в 2003 р. - 327, а в 2006 р. кількість морських круїзних судів склала 387. Наприклад, компанії Carnival Cruise Line належить 11 круїзних судів, Royal Carribean (9 океанських лайнерів), Holland America Lain (8 круїзних судів), Windstars Cruises (3 круїзних судна). Сучасні круїзні лайнери забезпечують комфортабельне проживання, якісне харчування, організоване дозвілля. Вони обладнані басейнами, спортмайданчиками, полем для гольфу, ресторанами, кінозалами, музичними салонами, приміщеннями для дискотек, вертолітними майданчиками та іншими приміщеннями і спорудами для різноманітного і комфортабельного відпочинку.

Великі круїзні лайнери - дорогі суда, середня вартість лайнера доходить до 90 млн. дол. Найдорожче судно Queen Odyssey - 235 млн доларів.

Одна з найбільших організаторів круїзних маршрутів - корпорація Carnival Corp. Корпорація пропонує на ринку близько 20 тис. місць на круїзних судах. Лише незначно відстає корпорація Royal Carribean, що володіє 19 тис. місць на круїзних судах на 550 круїзних маршрутах. Royal Carribean працює на туристському ринку більше 25 років. Вона має у своєму розпорядженні власний флот з 9 круїзних океанських лайнерів вищого класу. Має в Карибському морі власний острів, призначений для відпочинку учасників круїзних турів.

Останнім часом сталі популярні морські круїзи на невеликих парусних яхтах. Існує дві форми прокату яхт: без екіпажа (бербоут-чартер) і з екіпажем (тайм-чартер). Для подорожей на яхтах при заході в будь-який іноземний порт не потрібна віза. Яхту приймають на добу по так званому паспорту судна, оформленому на господаря судна або шкіпера.

Переважну частину круїзних туристів дає Північна Америка, переважно США - 61%. Частка Європи впала до 22%, на всі інші регіони припадає лише 17%. Один з молодих і швидко зростаючих ринків круїзного туризму - Японія та інші країни АТР. Ведучими країнами круїзного туризму є США, Великобританія, Норвегія, Італія, Франція. Основними споживачами круїзів є американці, причому найбільший обсяг круїзів припадає на Карибський басейн (55%) і значно менше на Середземноморський (10%).

Морські круїзні маршрути розрізняються за особливостями їх організації на:

- Кільцеві маршрути в певному басейні, наприклад, Середземного моря, із заходом в 8-12 портів різних приморських країн і популярних морських курортів;

- Маршрути open jaw (відкрита паща), наприклад, навколо Європи, Скандинавії та інші, коли туристі доправляють з початкової крапки маршруту до кінцевої без зворотнього поверенння на судні;

- Короткочасні виходи в море на 2-3 дні. Нерідко такі рейси використовуються для спеціальних цілей, наприклад, для організації грального бізнесу. Так, в Ізраїлі гральний бізнес заборонений, але на судах, що залишають територіальні води країни, такі азартні розваги припустима.

- Прибережні морські екскурсії і прогулянкові рейси;

-Тривалі маршрути і кругосвітні подорожі тривалістю до 140-180 днів.

Прийнята наступна цінова класифікація круїзних маршрутов:
- економ (75 - 150 дол. на людину в добу);
- класичні (100-200 дол. на людину в добу);
- преміум (150- 400 дол. на людину в добу);
- люкс (700 - 1000 дол. на людину в добу);
- ексклюзивні (більше 1000 дол. на людину в добу).

Географія морського круїзного туризму

За географією круїзної діяльності виділяються наступні найбільш розвинені туристські круїзні регіони світу:

- Карибський басейн (Мексиканська затока, Карибське море і Панамський канал). Головною перевагою Карібського басейну єявляється| те, що круїзи можна проводити цілий рік. Тривалість круїзних маршрутів коливається|вагається| від 3 днів до 2 тижнів, маршрути класифікуються по наступних|слідуючих| напрямах|направленнях|: Західні Каріби, Східні Каріби, Південні Каріби;

- басейн Середземного моря (Найстаріший круїзний район світу - круїзні маршрути охоплюють відразу декілька європейських країн - Іспанія, Франція, Італія, Греція - і країн Північної Африки - Марокко, Туніс, Єгипет.),

- круїзи навколо Скандинавії з заходом у глибокі норвезькі фіорди,

- круїзи навколо Європи з відвідуванням столичних міст;

- круїзи по Балтійському морю;

- тривалі круїзи з Північної Америки навколо мису Доброї Надії в Індійський океан і далі в Південно-Східну Азію і Австралію;

- круїзи в Океанії та Австралії;

- льодові круїзи - круїзні маршрути до берегів Антарктиди і до Північного полюса. Круїзи здійснюються цілий рік: влітку маршрути пролягають до Арктики, взимку основний напрям|направлення| - Антарктида.

З великих портових центрів, де розвинена круїзна справа, виділяються Майамі (США), Акапулько (Мексика), Генуя (Італія), Сінгапур, Дубай (ОАЕ), Ванкувер (Канада), Гонолулу (Гавайські острови, США).

Льдові круїзи. З'явилися льодові круїзні маршрути у високих широтах. Так на Алясці обслуговують до 400 тис. круїзних туристів на рік. Найбільш екзотичними є круїзи в Арктиці та Антарктиці. Популярні круїзи і до льодовика Гренландії та Ісландії.

В Антарктиці туристи з круїзних лайнерів на вертольоті або катері відвідують узбережжі Антарктиди. Для подібних круїзів використовуються російські науково-дослідні судна («Академік Йоффе»).

Круїзи на паромах як різновид морських круїзів отримали розаиток в основному через короткостроковість і економічність. Сучасні пароми, що використовуються в круїзних цілях, є багатопалубними кораблями. Особливо популярними є подорожі на комфортабельних поромах компаній Viking Line, Silja Line, DFDS Seaways, Fjord Line, Smyril Line, Color Line, Superfast series. Безперечними лідерами попиту є комфортабельні поромні круїзи, що здійснюються по Балтійському морю компаніями Silja Line і Viking Line.

Круїзи по внутрішніх водних артеріях (рікам, озерам, каналам) прийнято називати річковими круїзами. Подорожі по ріках і озерах найбільш розвинені в державах, багатих судноплавними ріками. Річкові круїзи можуть проводитися в одному напрямку або мати кільцевий маршрут. Річкові круїзні маршрути залежно від умов перевезень, їх тривалості і протяжності, якості послуг, що надаються, підрозділяються на транспортні, туристські, екскурсійні прогулочні. Річкові круїзи, на відміну від морських, менш схильні до впливу погоди, більш інформативні, оскільки мають можливість для берегового огляду.

Найбільшого розвитку річкові круїзи отримали в Європі, де є протяжна судноплавна мережу водних шляхів. Найбільш популярні маршрути річкових круїзів проходять по Луарі, Роні, Сені, Ельбі, Дунаю (через сім країн), Рейну (і його притоках). Перше місце в річкових круїзах утримує Німеччина, далі йдуть Великобританія, Нідерланди, Швейцарія, Австрія, Франція.

З неєвпропейських річок попурними географінчими напрямами є круїзи по Нілу (Єгипет), Янцзи (Китай), річці Святого Лаврентія, Міссісіпі (США), Амазонці (Бразилія). Популярні тракож і маршрути по річках Росії – Волзі, Неві і Дону, озерам - Ладозьке та Онезьке, по Єнісею, Обі, Іртишу, Лені, Амуру.


Читайте також:

  1. SWOT-аналіз у туризмі
  2. Брендинг у сфері туризму
  3. Взаємини суб’єктів туризму.Туроперейтинг
  4. Взаємозв'язок географії туризму з іншими науками
  5. Види і форми туризму
  6. Види підприємництва в туризмі
  7. Види та форми туризму
  8. Визначення соціології туризму
  9. Визначення та районування релігійного туризму
  10. Виховне значення туризму
  11. Водний туризм та особливості його організації
  12. Вплив просвітництва на розвиток туризму




Переглядів: 10812

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Географічна характеристика розважального туризму | Швейцарія. 70 % території Швейцарії - гірські райони, які обладнані для гірськоллижного туризму наприклад, Давос, Сент-Моріц.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.022 сек.