Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Швейцарія. 70 % території Швейцарії - гірські райони, які обладнані для гірськоллижного туризму наприклад, Давос, Сент-Моріц.

Франція. Як гірськолижна країна Франція відома, напевно, усім - вона володіє самою великою у світі гірськолижною областю. Їй належить краща частина центральних Альп, зона Rona Alpes («Рона Альпи»). «Рона Альпи» - тричі олімпійський район: 1924 (Шамоні), 1968 (Гренобль), 1992 (Альбервілль). Тут знаходиться вершина Mont Blanc (Монблан - курорт Шамоні) висотою 4180 м. Гірськолижна Франція - це 90 курортів і 2500 підйомників.

Андорра. Андорра - малюсіньке князівство, що притулилося на південно-західних схилах Піренейського хребта. При населенні менш 70 тис. сюди щорічно приїжджає до 7 млн. туристів. У порівнянні з іншими європейськими державами, рівень цін в Андоррі нижче, що додатково сприяє розвитку гірськолижного туризму.

Австрія. Австрія - одна із самих гірськолижних країн Європи. Ні в якій іншій країні гірськолижна індустрія, туризм і спорт не зв'язані так тісно один з одним. Сьогоднішня Австрія має у своєму розпорядженні численні гірськолижні курорти, різноманітні по своїй архітектурі, розташуванню й інфраструктурі. Більшу частину гірськолижних курортів Австрії поділили між собою дві області: Тіроль і Зальцбург. На Тіроль доводяться сімейство таких курортів як Китцбюель, Кирхберг, Хопфгартен, Штанс, Фюген, Майрхофен, Інсбрук, Іглс, Зеефельд, Фулпмес, Нойштифт, Зельден, Ішгль, Гальтюр, Санкт-Антон. А Зальцбургові дісталися Абтенау, Альпендорф, Флахау, Обертауерн, Бадгастайн, Бад-Хофгастайн, Целль-Ам-Зее, Капрун, Заальбах, Хинтерглемм.

Країни Західної й Центральної Європи

Характеристика гірськолижного туризму. Географія центрів та регіонів розвитку.

Гольф-туризм, регіони розвитку.

Екстремальний туризм. Водні, наземні, гірські, повітряні та екзотичні види екстремального туризму та їх основні центри.

Характеристика дайв-туризму, його види та географія.

Характеристика гірськолижного туризму. Географія центрів та регіонів розвитку.

ТЕМА 8. ГЕОГРАФІЯ АКТИВНИХ ВИДІВ ТУРИЗМУ

 

 

Гірськолижний туризм - один із видів активного туризму, основною метою якого є катання, швидкісні спуски по гірським склонам. Це однин із самих давніх видів активного відпочинку, проте кількість бажаючих покататися на гірських лижах збільшується з кожним роком, через його активну популяризацію і навіть, можна стверджувати, моду на подібний вид відпочинку, доступність для досить широкої аудиторії в тому числі і дитячої. Майже в будь-якому гірськолижному курорті є спуски, як для професіоналів, так і для новачків, пункти прокату спорядження та гірськолижні школи з досвідченими інструкторами, численні заклади харчування і розваг, що прийнято називати апре-скі (від фр. після лиж).

Сучасний розвиток гірськолижного туризму передбачає категорізацію трас за складністю. Всього трас, згідно міжнародному маркуванню, чотири, розрізняються вони за кольором:

- «Чорні» - спортивні траси, екстремальні схили. На ці траси туристам виїзд заборонений, їх використання рекомендоване досвідченим спортсменам - лижникам. При в'їзді на такий схил часто знаходяться таблички, що попереджають про небезпеку.

- «Червоні» траси - горбисті, досить круті схили, значно безпечніші, ніж чорні, і також призначені для досить досвідчених лижників.

- «Сині» траси - запресовані ратраками пологі схили, фактично являють собою широкі висококласні дороги. На них можна розігнатися до помірно високої швидкості, і це буде досить безпечно, тому що такі траси добре облаштовані, близько розташовані дерева, опори підйомників обгорнені м'якими матами. Рятувальники, інструктори, кафе, ресторани – все це в достатній кількості на таких схилах. Це найбільш комфортні траси, пристосовані саме для туристів.

- «Зелені»траси найбільш популярні серед новачків, вони також ідеально запресовані, але більш пологі й безпечніші. Зазвичай на таких схилах облаштовані так звані гірськолижні «дитячі садки».

Географія центрів гірськолижного туризму

Один з аргументів для вибору Австрії для гірськолижного відпочинку - відносна близькість курортів до великих міст, наприклад, Зальцбургу, Інсбруку. Крім того, легко можна вибратися у Відень і навіть за кордон - у Мюнхен.

В Андоррі п'ять зон катання (Pal, Arinsal, Soldeu-El Tarter, Ordino, Pas de la Casa/Grau Roig). Причому в силу несерйозності місцевих відстаней за тиждень можна встигнути випробувати кожну з них. Єдине, що варто мати на увазі: універсальний скіпасс «5 долин» дозволяє качатися протягом дня тільки в одному з районів.

Легендарний Шамоні - сучасну гірськолижну Мекку. Самий знаменитий гірськолижний район світу являє собою конгломерат з 14 окремих курортів і 400 населених пунктів. Тут прокладена сама довга гірськолижна траса у світі - Valle Blanche («Біла долина»), 20 кілометрів безперервного спуска.


Читайте також:

  1. III. По території охоплення
  2. L2.T4/1.Переміщення твердих речовин по території хімічного підприємства.
  3. Абсолютні синоніми (наприклад, власне мовні й запозичені) в одному тексті ділового стилю вживати не рекомендується.
  4. Антропологічні особливості давнього населення території України
  5. Архаїчні культури на території України. Трипільська культура та її здобутки.
  6. Благоустрій та утримання території населених пунктів.
  7. Брендинг у сфері туризму
  8. Взаємини суб’єктів туризму.Туроперейтинг
  9. Взаємозв'язок географії туризму з іншими науками
  10. Вибір території, населених пунктів, підприємств торгівлі.
  11. Вивіз давальницької сировини українського замовника за межі митної території україни і ввіз в україну готової продукції
  12. Види і форми туризму




Переглядів: 1466

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Круїзний туризм | Сербія. Гірський масив Копаоник по праву називають «Горою Сонця», що робитьь його дуже привабливим місцем для зимового відпочинку.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.