Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Екстремальний туризм. Водні, наземні, гірські, повітряні та екзотичні види екстремального туризму та їх основні центри.

В спеціалізованій літературі не так часто зустрічається визначення саме поняття екстремального туризму оскільки цей вид подорожей по-перше, не є масовим і широкорозвиненим як в національній так і в міжнародній практиці; по- друге передбачає різночитання щодо віднесення в інші категорії туризму організованих турів, відповідно до використовуваного середовища, наприклад, водний туризм, спелеологічний, гірський й інші; по-третє, визначення екстремальності є суто індивідуальним для кожного споживача в залежності від накопиченого досвіду, темпераменту та загальних психофізіологічних рис особистості, які впливають на мотивацію вибору подібного типу відпочинку. Розглянемо мотиваційні аспекти більш детально.

Мотивація при виборі екстремального виду туризму, зв'язана з декількома мотиваційними аспектами. По перше, вона пов’язана зі зміною способу життя людини яка проживає в сучасному постіндустріальному суспільстві, де ритм життя підлеглий чіткому часу й розкладу, автоматизований до найвищих меж. Людина почуває повну залежність від контролюючих його машин і механізмів (годинники, мобільні телефони, комп'ютери, факси й ін.). По-друге, в сучасному ритмі життя відчувається недолік міжособистісного людського спілкування; По-третє даний вид туризм надає можливість випробувати власні сили. Все це привело до розвитку нового виду туризму, що припускає випробовувати стійкість людини в розрахунку тільки на власні здібності, навички, тренованість тіла й духу, дружні й командні відносини в єднанні із природними факторами. Цей вид туризму виник як відповідь на вже обридлий банальний і пасивний тип відпочинку готель - пляж - готель.

Відповідно, екстремальний туризм – це подорожі пов’язані з ризиком і значимим фізичними навантаженнями, які потребують сміливості і вмінь. Як приклад дослідники наводить наступні тури – сплав по р. Колорадо, подорожі на собачих упряжах на Кольському півострові та Алясці, сходження на Кіліманджаро або Ельбрус, відпочинок на гірськолижних курортах.

Екстремальний туризм досить близько смикається зі спортивним, проте маршрути для даного туризму більш ретельно підготовлені і облаштовані всім необхідним в розрахунку на недостатньо підготовлених осіб, не спортсменів, умови перебування більш комфортні, ризик безумовно присутній проте по максимуму виключається, що забезпечується досвідченими спеціалістами туристського супроводу, забезпеченням промежуточними лагерями, висококласним туристським спорядженням.

Загалом екстремальний туризм як комплекс спеціалізованих видів активного туризму, який передбачає значні (відповідаючи високим категоріям складності) фізичні і психо-емоційні навантаження на подорожуючих і проводяться з використанням різних факторів природного середовища (рис. 8.1).

Рис. 8.1 Види екстремального туризму


Читайте також:

  1. II. Основні закономірності ходу і розгалуження судин великого і малого кіл кровообігу
  2. Адвокатура в Україні: основні завдання і функції
  3. Алкени – вуглеводні, в молекулах яких є один подвійний зв’язок між атомами вуглецю . Алкені називають також олефінами або етиленовими вуглеводнями.
  4. Алкіни – вуглеводні, в молекулах яких є два атоми вуглецю, сполучені потрійним зв’язком - -. Алкіни називають також ацетиленовими вуглеводнями.
  5. Амортизація основних засобів, основні методи амортизації
  6. Артеріальний пульс, основні параметри
  7. Банківська система та її основні функції
  8. Біржові товари і основні види товарних бірж. Принципи товарних бірж.
  9. Брендинг у сфері туризму
  10. Будова й основні елементи машини
  11. Будова оптоволокна та основні фізичні явища в оптоволокні.
  12. Бюджетування (основні поняття, механізм).




Переглядів: 2347

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Характеристика дайв-туризму, його види, системи навчання та географія. | Повітряні види екстремального туризму

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.012 сек.