Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Характеристика дайв-туризму, його види, системи навчання та географія.

Канада. Канадські станції є як би продовженням американських, як в Аппалачах (у провінції Квебек навколо Монреаля), так і в Скелястих горах (Уістлер, Банф і Лейк-Луиз). Уістлер - новий і найбільший гірськолижний центр Західної Канади, перепад висот тут перевищує півтора кілометра.

США. Американські зимові курорти не можуть похвастати такою багатою історією, як альпійські. Найперший курорт з'явився в США в 1935 р. Це Сонячна Долина, відома по фільму «Серенада Сонячної Доліни». Гірськолижний спорт розвинений у США дуже широко.

Норвегія. Гірськолижні курорти Норвегії - це олімпійський Лиллехаммер, а також Гейло й Хемседал, із сезоном катання з початку листопада до початку травня. Найбільш популярна форма проживання - апартаменти.

Швеція. Оре - найвідоміший з гірськолижних курортів Швеції.

Туреччина. У Туреччині гірськолижний спорт ще досить молодий, але популярність її зимових курортів росте з кожним роком. На сьогодні найбільш розвинені два центри - Дедеман Паландокен і Улудаг.

Чехія. Гірськолижні курорти - Шпиндлеров Млин, Гаррахов, Пец під Снежкой.

Словенія. Один з найбільш відомих гірськолижних курортів країни - Країнска Гора та Бовец.

Словаччина. Двома основними регіонами катання в Словаччині є Високі й Низькі Татри. З курортів Високих Татрів найбільш відомий Штребско Плесо (самий високогірний курорт Словаччини), Татранска Ломница (кращий вибір трас) і Старий Смоковец (невеликий і недорогий курорт).

Найбільш популярний курорт Низьких Татрів - Ясна - є, по загальній думці, кращим гірськолижним центром у всій Східній Європі.

В Українських Карпатах отримали значного розвитку і продовжують вдосконалюватися центри зимового відпочинку, зокрема гірськолижного туризму - Рахів, Ясіня, Воловець, Паляниця, Подобовець, Тисовець, Славське, Ворохта, Розлуч, Турка, Вижниця, Буковель, Мигове, Яремча, Косів та ін.

Гірськолижні курорти в Північній Європі

Фінляндія. Найбільші курорти – Салла, Суому, Куопіо, Леви.

Гірськолижні курорти в Америці

Ski-West - це регіон мальовничого озера Тахо в Каліфорнії з десятком гірськолижних центрів, зв'язаних єдиним ski-pass. У першу чергу це олімпійський Скво-Веллі.

Ski-Center. Найбільше гірськолижних курортів у штаті Колорадо, у тому Аспен - у центральній частині штату Колорадо, самий фешенебельний курорт Америки та не менш відомий Вейл.

Ski-East. Гірськолижні центри в Аппалачах мають скоріше регіональне значення. Лише олімпійський Лейк-Плесід, штат Нью-Йорк, має символічне значення.

 

Підводний туризм (дайвинг) – одна з найбільших галузей туризму, що динамічно розвиваються у світі. Поява акваланга й зростання «середнього класу», тобто категорії людей, що володіють достатньою кількістю вільних фінансових засобів і часу, здебільшого людей активних, готових платити за нові враження, визначило різке збільшення кількості підводних туристів. Економіка багатьох країн, що мають у своїй основі туризм, чималі надходження має саме від дайвинга прикладом тому є Єгипет, Мальта, Шрі-Ланка, Хорватія й ін.

Як і для будь-якого виду туризму, необхідними умовами для розвитку дайвинга є наявність двох факторів – суб'єктів і об'єктів галузі, тобто інфраструктури й об'єктів туризму (дайв-сайтів). Специфікою даного виду туризму є розширене поняття інфраструктури. Крім звичайних вимог по проживанню, харчуванню, транспортному обслуговуванню туристів і інше присутні специфічні вимоги в частині наявності спеціального сертифікованого спорядження й устаткування (акваланги, компресори, костюми, плавзасоби), і підготовлених сертифікованих фахівців (підводників для проведення екскурсій – дайв-гідів, і навчання новачків — інструкторів). Дайв-сайти являють собою природні або техногенні об'єкти, цікаві для огляду дайверами – природні ландшафти, затонулі судна й ін. технічні об'єкти; затонулі міста й інші свідчення життєдіяльності людей. Історія об'єктів, як правило, трагічна, і їхня відносна неприступність для основної маси обивателів, робить такі об'єкти особливо притягальними для дайверов.

Дайв-сайти можуть бути класифіковані наступним чином:

- Природні (ландшафтні) об'єкти. Поширені повсюдно. У тім або іншому ступені придатні для занурень (підводних екскурсій). Наприклад, в Україні, це озера — у західній частині країни, ріки – у центральній, моря — у південній. Навіть на знайомому з дитинства пляжі, зробивши два кроки у воду й поринувши, попадаєш у зовсім інший світ. У чому, мабуть, і полягає притягальна сила дайвинга. До негативних факторів належать сезонні коливання прозорості води на ріках і озерах (пов'язані зі цвітінням), практично постійна відсутність видимості в Азовському морі, і, що так радує пляжників, але засмучує спокушених дайверов, сумовита одноманітність підводної частини піщаних пляжів, типу Евпаторийских.

- Техногенні об'єкти. В Україні представлені у всьому різноманітті : від затоплених міст (Ольвія, Херсонес), численних затонулих кораблів, до затоплених глибоководних кар'єрів. Занурення (екскурсії) в Ольвії можливі тільки для фахівців – національний заповідник. Глибоководні кар'єри цікаві тільки для навчання й відпрацьовування технічно складних занурень. З погляду проведення екскурсій, найбільший інтерес представляють саме затонулі кораблі і їхні останки. Вони ж і найбільш піддані впливу людини. Через недосконалість або відсутність правової бази, вірніше, відсутності практики застосування існуючої правової бази, економічної обстановки й менталітету, вони піддаються масовому розгарбуванню на металобрухт і артефакти як мадригалами, так і організованими дайверами, що нерідко виступають в одній особі.

Інфраструктура дайв-туризму представлена в таких категоріях:

- Дайв-Клуби. Зараз їх кількість лише в Україні становмить –понад 50, що свідчить про високу популярність даного виду туризму .

- Дайв-Центри на водоймах.

- Інструктори.

- Сервіс на водоймах.

Навчання є необхідним елементом туристської дайв-подорожі.Так як турист перебуває в нетрадиційному й небезпечному середовищі – відкритій воді, даний вид відпочинку відносно небезпечний і вимагає попередньої підготовки. З кінця 60-х років минулого сторіччя виникають і формують свої мережі загальносвітові стандартизовані системи підготовки непрофесійних (за рівнем виконуваних завдань) підводних плавців (підводних туристів, дайверов). Навчання - один із самих пріоритетних напрямків що бурхливо розвивається в світі дайв-послуг. Навчання дає можливість безпечно користуватися всім підводним спорядженням на відкритій воді або басейні.

У світі існує десятки навчальних систем, що пропонують свої програми навчання на різних континентах. Світовими лідерами по наданню освітніх дайв-послуг які представлені й у нашому регіоні є:

CMAS - Всесвітня Конфедерація Підводної діяльності заснована в 1959 році Жаком Ивом Кусто, є найстаршою й однієї із самих популярних в усьому світі. Відмітні достоїнства - цікаві й доступні програми навчання; низька комерціалізація системи продиктована більше ретельним підходом до навчання.

PADI - Професійна Асоціація інструкторів по дайвингу. Багатоступінчаста програма навчання з більшою кількістю додаткового матеріалу. Сама комерціалізована і популярна на окремих курортних зонах система.

NAUI - Національна Асоціація Підводних інструкторів. Молода, але впевнена система, більшою мірою призначена для досвідчених і навички, що вдосконалюють свої, дайверов.

CEDIP - Молода європейська організація, поки ще що мало зарекомендувала себе на світовому ринку дайв-послуг.

TDI, SDI - Федерації, які по більшій частині спеціалізуються на навчанні просунутих дайверов для глибоководних занурень (техно-дайвинг).

В Україні СМAS і PADI представлені практично однаково, з тією лише різницею, що СMAS сприяє суспільному розвитку підводних видів спорту й діяльності в нашій країні. Ієрархічна градація й вимоги для переходу на новий більше просунутий рівень практично однакові, за винятком ціни - в CMAS вона нижче. Та й в PADI окремі програми винесені у вигляді обов'язкового додаткового курсу за додаткову плату.

Існує кілька різноманітних видів занурень:

1) Занурення з берега

Уздовж берега практично завжди існують плину. Незважаючи на попередній напрямок потоку, коли він досягає берегової лінії, то рухається уздовж її. Будьте обережні, поринаючи в глибоких затоках і поруч із видатними в море мисами. У цих місцях ви можете зустрітися із завихреннями й протилежно спрямованими потоками. У берега навіть на одній глибині може зустрітися ситуація, коли на різному видаленні від пляжу вода рухається в протилежні сторони. Будь-яке занурення з берега необхідно починати з вивчення характеру плинів і способів їхніх подолань.

2) Занурення в тихій воді

Імовірно, найдужчі й найбільш мінливі потоки виникають у результаті припливів і відливів. У місцях, де швидкості приливних плинів високі, необхідно вибирати час, коли в проміжок між припливом і відливом вода відносно спокійна. Звичайно він займає від напівгодини до 1 години.

3) Дрифт-дайвинг (drift diving)

Ідея полягає в тому, щоб використовувати енергію плину для поступального руху дайвера, що вільно дрейфує не затрачаючи багато сил. Звичайно, що супроводжує команда на дайвинг-боті стежить за міхурами, що піднімаються, водуха й, рухаючись за ними, підбирає дайвера далеко по ходу плину. Найбільш популярний цей вид дайвинга на острові Косумель і в узбережжя Флориди.

4) Занурення з торпедою або буксировщиком.

Буксировщики, також іноді називаних скутерами, а офіційно - diver propulsion vehicles (DPV) - рушійні засоби для дайверов. Існують також носії - більше ґрунтовні апарати, призначені для транспортування кількох людей. Носії нерідко бувають оснащені бортовою системою життєзабезпечення, навігаційним і іншим устаткуванням. Споконвічно буксировщики створювалися лише для професійного застосування, у першу чергу військового. У мирних цілях буксировщики застосовуються для археологічних робіт. Зараз у закордонної дайверской пресі активно рекламується буксировщик фірми Sea-Doo за назвою VS Supercharger.

5) Дайвинг-сафарі - це тижневий тур у відкритому морі на яхті здійснюваний частіше у груповій формі. Це ранкові, денні й нічні занурення, включаючи теоретичні й практичні заняття з інструктором, це обмін досвідом.

Географія дайвінгу туризму безумовно пов’язана з розповсюдженням дайв-сайтів. Найатрактивнішими зонами дайвингу на сьогодні в світі визнані курорти Єгипту, Мальти, Шрі-Ланки, Хорватії, Куби, Гавайїв й ін. Найрозвиненішим регіоном також є - Південно-Східна Азія - Малайзія, Філіппіни, Індонезія, Мальдівські, Коморські о-ви. Другим розвиненим регіоном виступає - Великий Бар'єрний Риф біля узбережжя Австралії в Тихому Океані. Третій регіон - о-ви Карибського басейну. Екзотичним дайв-районом світу є Канада, та північні моря Російської Федерації де розвивається арктичний дайвинг. В Україні найцікавішими районами дайвінгу беззаперечно виступає Південне узбережжя Криму, п-в Тарханкут, м. Севастополь, Керченський п-в, Заповідник Ольвія, р. Дніпро біля м. Запоріжжя.

 


Читайте також:

  1. I. Загальна характеристика політичної та правової думки античної Греції.
  2. I. Органи і системи, що забезпечують функцію виділення
  3. I. Особливості аферентних і еферентних шляхів вегетативного і соматичного відділів нервової системи
  4. II. Анатомічний склад лімфатичної системи
  5. II. ВИРОБНИЧА ХАРАКТЕРИСТИКА ПРОФЕСІЇ
  6. II. Морфофункціональна характеристика відділів головного мозку
  7. IV. Розподіл нервової системи
  8. IV. Система зв’язків всередині центральної нервової системи
  9. IV. Філогенез кровоносної системи
  10. POS-системи
  11. V Засоби навчання
  12. VI. Філогенез нервової системи




Переглядів: 3034

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Сербія. Гірський масив Копаоник по праву називають «Горою Сонця», що робитьь його дуже привабливим місцем для зимового відпочинку. | Екстремальний туризм. Водні, наземні, гірські, повітряні та екзотичні види екстремального туризму та їх основні центри.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.