Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Документальне оформлення, аналітичний та синтетичний облік надходження НА

Облік вибуття необоротних активів.

Облік зносу та ремонтів необоротних активів.

Облік надходження і наявності необоротних активів.

План

ТЕМА 5 ОБЛІК НЕОБОРОТНИХ АКТИВІВ

Порядок бухобліку та здійснення операцій з НА бюджетних організацій визначено Інструкціями № 64, № 142/181, № 125/170, № 90.

Згідно з Інструкцією № 64, НА бюджетних установ діляться на три групи: основні засоби (далі - ОЗ); інші необоротні матеріальні активи (далі - НМА); нематеріальні активи. Відповідно облік цих груп НА та їх знос ведеться на рахунках класу 1 "Необоротні активи": 10 "Основні засоби"; 11 "Інші необоротні матеріальні активи"; 12 "Нематеріальні активи"; 13 "Знос необоротних активів". НА можуть надійти внаслідок: будівництва нових об’єктів; придбання (за рахунок бюджетних або позабюджетних коштів); оприбуткування лишків, виявлених за результатами проведених інвентаризацій; безкоштовного отримання (у т.ч. як гуманітарна допомога).

Для обліку власних i отриманих на умовах фінансового лізингу ОЗ, використовується рахунок 10 "Основні засоби", що має 9 субрахунків. Матеріальні цінності, які не ввійшли до переліку ОЗ, належать до інших необоротних матеріальних активів. Для обліку НМА призначено рахунок 11 "Інші необоротні матеріальні активи". Даний рахунок має також 9 субрахунків 3 . Облік нематеріальних активів ведеться на рахунку 12 "Нематеріальні активи". Даний рахунок має 2 субрахунки

Облік вартості НА, згідно п. 44 Інструкції № 64, ведеться в повних гривнях, без копійок, а сума копійок, сплачених за придбання НА, відразу відноситься на видатки установи . НА в установах освіти і науки обліковуються у бухгалтерії за інвентарними об’єктами.

Надходження їх оформляється такими документами:

1) Інвентарна картка обліку основних засобів в бюджетних установах, ф. № ОЗ-6 (бюджет);

2) Інвентарна картка обліку основних засобів в бюджетних установах (для тварин i багаторічних насаджень), ф. № ОЗ-8 (бюджет);

3) Інвентарна картка групового обліку основних засобів в бюджетних установах, ф. № ОЗ-9 (бюджет);

4) Опис інвентарних карток з обліку основних засобів, ф. № ОЗ-10 (бюджет).

Придбані НА (придбані за кошти установи, передані безоплатно від вищестоящої установи чи передані як благодійна допомога) оформляються актом прийняття-передачі основних засобів типової форми ОЗ-1 (бюджет) згідно первинних документів (рахунків-фактур тощо). Акт ф. № ОЗ-1 складається на кожен окремий інвентарний об’єкт НА . Якщо приймається декілька однотипних об’єктів, які мають однакову вартість (господарський інвентар, інструменти, обладнання, білизна, постільні речі тощо), складається загальний акт. НА, отримані безоплатно як гуманітарна допомога, приймаються комісією, створеною наказом керівника установи, до складу якої обов’язково входять працівник бухгалтерії та представник вищестоящої установи. Комісія складає акт, в якому зазначаються найменування, кількість i вартість отриманих матеріальних цінностей за ринковими цінами. При отриманні НА, що були у користуванні, зазначається відсоток їх зносу. Дані акта відображаються у бухобліку. Одночасно проставляється інвентарний номер у встановленому порядку, про що робиться запис в акті прийняття цінностей.

У бухобліку НА оприбутковуються за первісною вартістю . На відміну від підприємств з іншими формами власності в бюджетних установах до первісної вартості (собівартості) НА не включаються транспортні витрати та суми ПДВ. Сформована з урахуванням цих особливостей первісна вартість НА відображається в бухобліку за дебетом активних рахунків 10 , 11, 12. Водночас у бюджетних організаціях збільшується (створюється) фонд у необоротних активах за кредитом субрахунку 401 "Фонд в необоротних активах". Транспортні витрати входять до складу витрат підприємства i відображаються за дебетом рахунків класу 8 "Витрати": 801, 802 (якщо НА придбані за рахунок загального фонду); 811 - 813 (якщо НА придбані за рахунок спеціального фонду). Суми ПДВ відносяться або до складу податкового кредиту (якщо підприємство є платником ПДВ), або до складу витрат підприємства (якщо воно не є платником ПДВ).


Читайте також:

  1. IX. Відомості про військовий облік
  2. IX. Відомості про військовий облік
  3. Автоматизовані форми та системи обліку.
  4. Акції та їх облік
  5. Акції та їх облік
  6. Алгоритм із застосуванням річної облікової ставки d.
  7. Аналітичний вираз сил і моментів.
  8. Аналітичний метод
  9. Аналітичний метод
  10. Аналітичний метод дослідження
  11. Аналітичний огляд
  12. Аналітичний огляд використання вторинної сировини і відходів




Переглядів: 556

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Облік розрахунків зі стипендіатами | Організація обліку зносу та ремонту необоротних активів

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.008 сек.