Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Національні особливості дипломатичного та ділового спілкування в США

 

Американська дипломатія відносно молода і налічує трохи більше півтора століть. На ній лежить відбиток англійської, а власне обличчя вона стала набувати напередодні першої світової війни, склавшись остаточно в ході другої світової війни і після неї.

Американські дипломати в порівнянні з представниками інших країн відносно самостійні при прийнятті рішень, вони люблять торгуватися, велику увагу приділяють ув'язці різних питань, тобто пакетним рішенням.

На перше місце в техніці дипломатичної роботи американці ставлять довірчі контакти і конфіденціальні зустрічі та роботу з так званими конфідентами – правлячою елітою держави перебування, з тими, хто дійсно знає стан в країні, її зовнішню політику, кому довіряють лідери країни (не обов'язково це мають бути міністри, це можуть бути керівники департаментів, їх заступники, через чиї руки проходять всі рішення). Як правило, контакти американці заводять легше, ніж англійці, без особливих дотримань правил етикету.

У США правила етикету і протоколу простіше, ніж в Англії. Смокінг вживається рідше, ніж в інших країнах (більше в артистичних колах), фраки ще рідше. Слова mister і mistress на конвертах і в листах не пишуться. Написані повністю вони мають інший, неприємний сенс. (Повністю пишеться тількі «міс». Необхідно писати Mr. Або Mrs.). В Америці поширені рекомендовані листи. Їх слід надіслати поштою, надав ініціативу запиту листа адресатові. Якщо ви телефонуєте, назвіть свої ім'я та прізвище (не говорите про себе містер або мадам).

Національна культура громадян США молода, проте можна відзначити такі її особливості, схожі з рисами національної вдачі американців, як орієнтація на індивідуалізм в людських взаєминах, на сильну особу в практичній діяльності, а звідси прагнення до одноосібних рішень.

Американські бізнесмени відрізняються високою діловою активністю. Найбільша їх цінність – це індивідуальна свобода, недоторканість особи. Американці цінують працьовитість, ощадливість, заповзятливість, тверезість мислення, самовдосконалення і прагматизм.

Прагматизм американців виявляється в тому, що при ділових бесідах, на переговорах вони концентрують свою увагу на проблемі, що підлягає обговоренню, причому прагнуть виявити і обговорити не лише загальні підходи до рішення, але і деталі, пов'язані з реалізацією домовленостей.

Американці вважають, що вони добре знаються на бізнесі будь-якої країни. Вони часто проявляють егоцентризм в технології ділового спілкування і вважають, що партнер повинен керуватися їх правилами. Їх цікавлять лише реальні і конкретні проекти. Вони завжди добре обізнані і компетентні у всіх питаннях майбутніх переговорів. Характерна для них самостійність дає можливість легко приймати рішення. Американський стиль ведення переговорів характеризується достатнім професіоналізмом. Вони не терплять тривалих затягувань у веденні переговорів.

 


Читайте також:

  1. I. Особливості аферентних і еферентних шляхів вегетативного і соматичного відділів нервової системи
  2. VI.3.3. Особливості концепції Йоганна Гайнріха Песталоцці
  3. VI.3.4. Особливості концепції Йоганна Фрідриха Гербарта
  4. А. Особливості диференціації навчального процесу в школах США
  5. Абсолютні синоніми (наприклад, власне мовні й запозичені) в одному тексті ділового стилю вживати не рекомендується.
  6. Агітація за і проти та деякі особливості її техніки.
  7. Аграрне виробництво і його особливості
  8. Аграрне право як галузь права, його історичні витоки та особливості.
  9. АНАТОМІЯ І ФІЗІОЛОГІЯ ЦЕНТРАЛЬНОЇ ТА ПЕРИФЕРИЧНОЇ НЕРВОВОЇ СИСТЕМИ, ЇЇ ВІКОВІ ОСОБЛИВОСТІ
  10. Анатомо-фізіолгічні особливості
  11. Анатомо-фізіологічна перебудова організму підлітка та її вплив на його психологічні особливості й поведінку.
  12. Анатомо-фізіологічні особливості молодших школярів




Переглядів: 2062

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
ТЕМА 6. НАЦІОНАЛЬНІ ОСОБЛІВОСТІ ДИПЛОМАТИЧНОГО СПІЛКУВАННЯ АМЕРИКАНСЬКИХ КРАЇН ТА КРАЇН ЛАТІНСЬКОЇ АМЕРИКИ | Японська дипломатія

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.014 сек.