Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Японська дипломатія

Дипломатія Індії

Японська дипломатія порівняно молода (її історія налічує не набагато більше 100 років), вона може пишатися своїм професіоналізмом. Дипломатичні кадри ретельно підбираються. Кандидати проходять строгі іспити при вступі на службу. Принципом японських дипломатів є постійне поповнення своїх знань.

У японської дипломатії створена і підтримується атмосфера високої вимогливості до співробітників. Всі успіхи і недоліки дипломатів фіксуються. Сильною стороною японської дипломатії є ретельне опрацювання питань, хороша підготовка до бесід, контактів, переговорів. У той же час далеко не всі японські дипломат вміють орієнтуватися в складній обстановці.

Відомо, що дипломати воліють не говорити «так» чи «ні» і роблять це тільки в крайньому випадку. Вони ретельно уникають також слів «не можу», «не знаю», поширюючи цей звичай і на область ділових відносин. Японці не схильні висловлювати свої думки прямолінійно, а зміст фраз навмисно завуальовується відмовками, в яких закладена невизначеність. Із покоління в покоління їх привчали ухилитися від зіткнення думок, радили уникати прямих тверджень.

У розмовах, контактах з японцями слід мати на увазі ще одну їх рису, втім, властиву дипломатам та інших країн, - вони не терплять ні найменшої образи чи грубо сказаного слова і самі утримуються від подібних виразів. Їх ввічливість робить їх приємними співрозмовниками. Коректність, ввічливість японців навіть у більшому ходу, ніж зазвичай у дипломатів. Природно, що вони чекають і від вас такої ж люб'язності. Делікатність цінується японцями понад усе. І може бути ще більше, ніж у англійців, у японців цінується мовчання, яке вважається категоричніше слів. Всі ці якості треба, звичайно, мати на увазі, коли ви встановлюєте контакти з японцями.

Японцям (на відміну, скажімо, від італійців) властива акуратність. Їх стиль - обов'язковість, точність у часі, в виконанні обіцянок. Японці вміють слухати партнера, демонструють увагу, заохочуючи співрозмовника висловлюватися, що, однак, аж ніяк не треба розуміти як згоду з вашою точкою зору.

Все життя японців насичене багатообразними церемоніями і підпорядковане строгому протоколу.

При знайомстві вони обмінюються візитними картками. Дуже важливі статус, посада того, що вручає візитку. Візитні картки, як правило, вручаються двома руками, текстом вгору. Але якщо статус японського бізнесмена нижчий, то візитку у нього приймають однією рукою, правою.

Японці дуже педантично відносяться до всього, що стосується їх соціального положення. Знаючи рівень представництва з японського боку, забезпечують такий же рівень - з іншою.

Японці дуже привітні люди. Привітність, проте, не означає дружбу. На представницьких заходах в Японії присутні лише чоловіки. На розважальних заходах дружини зазвичай не присутні.

Рукостискання в Японії не прийняті. Тут низько кланяються. Здійснюють 15, 45, 75 і 90 уклонів. Аби справити хороше враження кланяються 45 разів. Саму шановану особу вітають 90 уклонами.

У Японії поширений авторитарний стиль керівництва, заснований на субординації. Проте багато рішень приймаються колегіально. Робочий час – одне з щонайдовших в світі.

Порядний японець, деколи, відмовляється від відпустки, не дивлячись на те, що він і так короткий.

У Японії можна говорити про роботу після закінчення робочого дня.

Дипломатичні контакти японці вважають за краще налагоджувати через посередників, а не за допомогою листів і телефонних дзвінків.

 


Читайте також:

  1. Дипломатія буржуазного пацифізму: суть, тенденції, ствердження в міжнародній діяльності західноєвропейських країн протягом 1920-х років
  2. Пошук зовнішньополітичних пріоритетів Української революції. Дипломатія Б. Хмельницького.
  3. Японська експансія в Китаї.
  4. Японська зовнішня та внутрішня політика в 90-х роках.
  5. Японська модель менеджменту




Переглядів: 1338

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Національні особливості дипломатичного та ділового спілкування в США | Елементарні частинки|частки| і їх електромагнітне поле – особливий вид матерії

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.018 сек.