Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Монтаж електропроводки.

Цей монтаж на кранах виконують у сталевих трубах, у коробах, безпосередньо по крані проводом або кабелем марок, що відповідають умовам навколишнього середовища, шляхом заготівлі блоків електропроводки в майстернях. Умови навколишнього середовища впливають також на вибір типу проводки, обумовленої проектом. Труби і короби при підходах до затисків контролера розташовуються так, щоб залишалося місце для вільного доступу до частин контролера. Кінці труб при підході до апаратури і проводу, що виходять із труб, надійно і жорстко закріплюють.

Підводку до шухляд опору виконують голими проводами або шинами, про закріпленими як у наконечниках, так і в місці з’єднання їх з ізольованим проводом або кабелем. Місця з’єднання живильних проводів з виводами обмоток електродвигунів ізолюють прогумованою стрічкою, стрічкою з лакотканини і потім повторно прогумованою стрічкою, укладаючи кожну ізоляцію в два шари.

Апаратуру й електропроводку кабіни крана монтують у майстернях. Потім кабіну доставляють на будівельний майданчик, установлюють на кран і підключають до електричної схеми крана. Пускорегулюючи опори, що збираються у виді шухляд опору, промисловість випускає у відкритому і захищеному виконаннях. На кранах їх розташовують або в кабіні керування, або на мосту, а в приміщеннях щитів станцій керування — вгорі в стіни з таким розрахунком, щоб скоротити по можливості довжину сполучних проводів і забезпечити відвід теплоти, виділюваної ними при роботі, не погіршуючи цим умов роботи проводів і іншої апаратури.

Шухляди опорів установлюють так, щоб їхні елементи розташовувалися на “ ребро “ Шухляди опорів у кількості не більш трьох можна закріплювати безпосередньо один над іншим. При більшій кількості (не більш шести) для них виготовляють металевий каркас у виді етажерки. При установці стежать за тим, щоб виводи від елементів опорів знаходилися з однієї сторони шухляд опорів. Усі з’єднання між шухлядами виконують голими сталевими або мідними проводами і шинами. Ошиновку роблять максимально короткою.

Гальмові електромагніти встановлюють безпосередньо біля шківа електродвигуна (на місце, передбачене для цієї мети при виготовленні агрегату на заводі) і закріплюють болтами. При установці забезпечують строго вертикальне положення електромагніта й однаковий зазор між гальмовими колодками і барабаном по всій довжині колодок; при цьому перекіс неприпустимий. Не повинно бути також заїдань і перекосів якоря електромагніта, тому що вони викликають перегріви і навіть згоряння його обмотки. Сполучення якоря з гальмом роблять так, щоб забезпечити плавний спуск і підйом гальмових колодок.

У кресленнях, що надсилаються заводами-виготовлювачами, звичайно вказують місце в кабіні, де повинні знаходитися барабанні або кулачкові контролери. Для усунення вібрацій частин контролера і запобігання проводів від поломок і ослаблення контактних з’єднань контролери варто міцно кріпити до підлоги, або до конструкцій. Установлені контролери перевіряють по відвісу і рівневі. Для зручності обслуговування висота штурвала контролерів над рівнем підлоги кабіни — не більш 1150 мм.

Кінцеві вимикачі пересування мостових кранів розміщають на спеціальних конструкціях з боків поперечної ферми крана, а вимикачі пересування візка — на кінцях її напрямних. Обмежувальні рейки або вимикаючи упори, відносно важеля кінцевого вимикача, повинні фіксуватися так, щоб їхні осі співпадали Довжину обмежувальної рейки і місце установки упора, що відключає, визначають у залежності від довжини шляху гальмування при максимальній швидкості руху рухливої частини механізму. Монтаж електроустаткування кранів у даний час виконується індустріальним методом на заводах-виготовлювачах або в майстерних електромонтажних заготівель.

Особливості монтажу електроустаткування кранів вимагають дотримання відповідних заходів безпеки. Усі місця, відкіля можливо падіння людей, повинні бути обгороджені. Вхід на кран допускається тільки по спеціально улаштованим для цього сходам із поручнями. Інструменти, матеріали й устаткування піднімати на кран необхідно тільки за допомогою прядив’яної мотузки.

Зону, де відбувається монтаж крану, обгороджують і вивішують плакат “ Прохід заборонений! Угорі працюють” Робота з електроінструментом допускається лише в гумових рукавичках та галошах; при цьому інструмент повинен бути заземлений. Електроенергію до електроінструмента підводять по шланговому проводі зі справною ізоляцією. У місцях, де можна упасти, працюють у запобіжному поясі. Електрозварювальні проводи повинні мати надійну ізоляцію, а зварник — працювати в гумових галошах або чоботах. Забороняється використання змонтованих тролеїв як підводку електроенергії при провадженні робіт. Категорично забороняється пересуватися по підкранових коліях.

 

 

Контрольні питання.

 

1.Як здійснюється монтаж тролеїв?

2.Як монтують електропроводку на крані ?

3.Як монтують електричні машини і апарати на крані?

4.Назвати прогресивні методи монтажу електрообладнання кранів.

5.Які особливі заходи безпеки треба дотримувати при монтажі кранів?

 

 


Читайте також:

  1. Cпособы монтажа стальных пролётных строений.
  2. Cпособы монтажа стальных пролётных строений.
  3. Будівельний генеральний план на стадії виконання окремих видів будівельно-монтажних робіт.
  4. Вибір будівельних машин, механізмів і технологічного транспорту для комплексної механізації монтажних робіт
  5. ВИКОНАННЯ БУДІВЕЛЬНО-МОНТАЖНИХ РОБІТ
  6. Вимоги до монтажу систем газопостачання
  7. Демонтажні роботи
  8. До початку монтажу газових вводів повинні бути загерметизовані вводи в підвальні приміщення всіх інженерних комунікацій.
  9. Електромонтажних робіт.
  10. Електромонтажні роботи
  11. Забезпечення якості монтажних робіт
  12. Загальні вимоги до монтажу




Переглядів: 796

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Монтаж електроустаткування кранів. Техніка безпеки. | Монтаж електрообладнання ліфтів.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.