Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Картка 7. Юридична етика.

Картка 6. Етика бухгалтера.

Картка 4. Етика менеджера.

Певна складність є і в менеджера, який, виконуючи свій службовий обов’язок і захищаючи інтереси фірми, змушений вдаватися до різних прийомів і дій, що не завжди відповідають абсолютній моралі. У таких випадках на перший план висуваються корпоративні принципи, бажання досягти певних матеріальних вигід. Така ситуація може виникнути й на переговорах, і при проведенні маркетингу, і у взаєминах з колегами або споживачами.

Картка 5. Етика офіцера.

Етика офіцера зобов’язує віддано служити Батьківщині, виявляти стійкість і мужність, піклуватися про підлеглих, усіляко берегти офіцерську честь.

Професійна етика в умовах військової служби вимагає чіткого виконання службового обов’язку, мужності, дисциплінованості, відданості Батьківщині.

Для людей цієї професії, насамперед, ідеться про такі майже біблійні заповіді, як чесність, об’єктивність і безпомилковість. Відповідно до цих принципів бухгалтер не може у своїй роботі керуватися особистими інтересами, забобонами або йти на поводі в роботодавця на шкоду достовірності. Крім цього, під чесністю мається на увазі не тільки правдивість, але й неупередженість і надійність. Причому, як випливає з деяких кодексів, бухгалтер не тільки сам не повинен іти проти істини, але й зобов’язаний уникати таких ситуацій, коли на нього здійснюється тиск із боку інших осіб.

Непрості проблеми доводиться розв’язувати юристові-адвокату. Його професійний обов’язок — здійснювати захист будь-якого злочинця. Адвокат може відмовитися від ведення справи,якщо особистість злочинця або вчинений ним злочин викликає повне неприйняття, але якщо він прийняв справу, то зобов’язаний вести її з усім професійним умінням і неухильно додержувати букви закону. Не можна забувати, що суд — це змагання обвинувачення в особі прокурора й захисту в особі адвоката, а рішення приймає інший юрист — суддя, тому дії адвоката не можуть бути аморальними, тільки виходячи з факту захисту обвинувачуваного.

У той же час є неприпустимим, як і в будь-якому іншому випадку, застосування недостовірних відомостей і нечесних методів доведення своєї правоти як для адвоката, так і для прокурора. Судова етика вимагає чесності, справедливості, відвертості, гуманізму (навіть до підсудного, коли він винний), вірності закону.

Заповнити таблицю «Особливості професійної етики різних професій».

Заохочується доповнення таблиці інформацією про інші види професійної етики.

Особливост і професійної етики різних професій

 

Назва професії Принципи професійної етики  
Лікар  
Учитель  
Учений  
Офіцер  
Бухгалтер  
Менеджер  
Юрист  
Журналіст  
Актор  
Художник  
Письменник  
Працівник правоохоронних органів  

 

Висновок. Межа між припустимим і неприпустимим, між службовим обов’язком і вимогами моральності дуже хитка й характерна для кожного конкретного випадку. І лише високі особисті якості людини, атмосфера чесності й справедливості усього суспільства можуть гарантувати дотримання етичних норм.

7. П рофесійне становлення особистості

Професіонал — професійно навчена вихована людина, яка пройшла певний шлях професійного розвитку. Цей шлях займає досить велику частину життя людини. І тільки у віці дорослості людина формується як професіонал. У процесі професійного розвитку й саморозвитку людина досягає високого рівня професійної компетентності. Під професіоналізмом розуміється особлива властивість людей систематично, ефективно й надійно займатися складною діяльністю в найрізноманітніших умовах. Професіоналізм — це висока підготовленість до виконання завдань професійної діяльності. Професіоналізм людини — це не тільки досягнення нею високих виробничих показників, але й особливості її професійної мотивації, система її прагнень, ціннісних орієнтацій, змісту праці для самої

людини. Професіоналізм надає можливість досягати значних якісних і кількісних результатів праці при менших витратах фізични і розумових сил на основі використання раціональних прийомів виконання робочих завдань. Професіоналізм фахівця виявляється

в систематичному підвищенні кваліфікації (професійний саморозвиток), творчій активності. Результатом професійного становлення є професійна майстерність і здатність до творчості — створення оригінального продукту.

Завдання. Складіть схему «Як стати професіоналом».

 



Читайте також:

  1. IV. Політика держав, юридична регламентація операцій із золотом.
  2. Аудиторська фірма — юридична особа, створена відповідно до законодавства, яка здійснює виключно аудиторську діяльність.
  3. Банківська платіжна картка як засіб розрахунків. Класифікація платіжних карток
  4. Готівкові операції з платіжними картками
  5. Дилер – фізична або юридична особа, яка провадить діяльність за свій рахунок і від свого імені.
  6. Діагностика і кібернетика.
  7. Інтерпретаційні акти: юридична природа, поняття, види.
  8. Інформатизації у сфері кадрового обліку – система „Картка”.
  9. Картка 2
  10. Картка 3
  11. Картка 3
  12. Картка 5




Переглядів: 867

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Картка 5 | УРОК 10.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.048 сек.