Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Документація судово-медичної експертизи

Будь-яка судово-медична експертиза повинна бути належним чином оформлена у вигляді документа, який надходить до справи. При призначенні судово-медичного дослідження чи обстеження складається акт судово-медичного дослідження чи обстеження. Кожний акт складається із таких розділів: вступу, дослідної частини і висновків. При призначенні експертизи її результати оформляються висновком експерта, який також складаються із трьох розділів: вступу, дослідної частини та підсумків.

Ці документи повинні повністю відбивати те, що було виявлено, і давати науково обгрунтовані відповіді на поставлені запитання. Бажано ілюструвати документи фотографіями, схемами, малюнками. Документи складаються у двох примірниках державною мовою без вживання спеціальних медичних термінів, без помарок, виправлень і скорочення слів.

Складаються і висилаються документи не пізніше, ніж через три доби після закінчення всіх експертних досліджень на запит органів розслідування чи суду, а копія залишається у експерта (в бюро судово-медичної експертизи). На руки особі, яку освідчують, документи не видаються. Тривалість експертизи не повинна перевищувати одного місяця від дня отримання всіх необхідних для її проведення матеріалів. При перевищенні експертом установлених строків він повинен дати усне роз'яснення причин затримки начальнику бюро і направити про це письмове повідомлення особі, яка призначила експертизу.

 

ВИСНОВКИ З ТЕМИ:

Судова медицина - це спеціальна медична дисципліна про закономірності виникнення, способи виявлення, методи дослі­дження і принципи оцінки медичних фактів, що є джерелом доказів при проведенні пе­редбаченого законом розслідування.

Судова медицина вивчає і вирішує питання, виникаючі у судово-слідчих працівників в процесі розслідування і судового роз­гляду. Таким чином, перша і основна її задача - допомога правоохоронним органам в справах (карних і цивільних), пов'язаних із злочином проти життя, здоров'я, достоїнства особи і здоров'я населення загалом. Друга задача полягає в наданні допомоги орга­нам охорони здоров'я в поліпшенні якості лікувально-профілактичної роботи.

Судово-медична експертиза - це практичне застосування судової медицини.

Практична реалізація судово-медичних знань здійснюється у вигляді судово-медичної експертизи передбаченого і регламентованого законом науково-практичного дослідження, що проводиться лікарем і яке робиться для розв'язання конкретних медичних питань, виникаючих при конкретному розслідуванні. У процесі проведення судово-медичної експертизи встановлюються фактичні дані, які можуть бути корисними для ор­ганів охорони здоров'я в справі профілактики різних видів смертельного і не смертельного травматизму, раптової і нераптової смерті, при виявленні і вивченні причин дефектів медич­ної допомоги і інш.

Об'єктами судово-медичної експертизи є жива людина (за юридичною термінологією - живі особи), труп і різні предмети, що служили знаряддями злочину, зберегли на собі сліди злочину, були об'єктами злочинних дій, а також будь-які інші предмети, які можуть виступати засобом виявлення злочину (в юриспруденції всі ці предмети назива­ють речовими доказами).

При проведенні судово-медичної експертизи використовують і медичні документи (історія хвороби, амбулаторна карта, медична книжка та інш.), і немедичні (протокол огляду місця випадку, протокол огляду транспортного засобу, довідкові матеріали про метеорологічні умови, гідротехніч­ну характеристику водоймищ і інш.). Звичайно ці документи включаються в матеріали слідчих і судових справ. Звідси і їх назва «Матеріали справи». При проведенні судово-медичної експертизи матеріали справи традиційно розглядаються як четвертий об'єкт екс­пертного дослідження. Однак документи в основному містять лише відображені відомості про три основні об'єкти: живих особах, трупах і речових доказах; самостійним об'єктом дослідження матеріали справи можуть стати тільки при проведенні криміналістичной екс­пертизи, коли необхідно встановити автентичність тих або інших документів, їх підробку, стирання, дописку і інш. Інакше кажучи, при підозрі на зміну первинності як самого до­кумента, так і записів, що містяться в йому.

Предметом судової медицини є теорія і практика судово-медичної експертизи. Судова медицина виявляє, вивчає і знаходить шляхи вирішення медичних задач, які вини­кають в процесі розслідування і судового розгляду. Сукупність виникаючих при цьому наукових проблем складає зміст судової медицини.

Найчастіше в судово-медичній практиці доводиться визначати причини, умови і міру шкоди, заподіяної здоров'ю людини внаслідок різних протиправних дій. Наукові дані про закономірності їх виникнення, методи дослідження і критерії експертної оцінки складають зміст основного розділу судової медицини судово-медичного вчення про пошкодження.

При загибелі людей судово-слідчі органи цікавлять причини, умови і давність настання смерті. Наукові відомості, що дозволяють вирішувати ці задачі, складають ін­ший важливий розділ судової медицини судово-медичне вчення про смерть і трупні явища.

Одним із відповідальних питань, яке підлягає вирішення при розсліду­ванні цілого ряду злочинів, є встановлення підозрюваної особи, потерпілого та інших причетних до справи осіб. Теоретичні основи встановлення особи за медич­ними і медико-біологічними критеріями складають наступний розділ судової медицини -судо­во-медична ідентифікація особистості.

Сукупність наукових даних, що складають зміст цих трьох розділів судової медицини, є теоретичною базою для проведення судово-медичної експертизи.

Предметом судової медицини є теорія і практика судово-медичної експертизи.

 

 


Читайте також:

  1. A) правові і процесуальні основи судово-медичної експертизи
  2. Акт експертизи підписується кожним експертом і засвідчується печаткою медичної установи, на базі якої проводилася судово-психіатрична експертиза.
  3. Для отримання кінцевого результату (експертних оцінок) використовують анкетні методи і методи групової експертизи.
  4. Документація в рекламній та видавничої діяльності
  5. Документація видавничої діяльності .
  6. Документація господарсько-фінансової діяльності як основа бухгалтерської інформації
  7. ДОКУМЕНТАЦІЯ ДЛЯ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПРАКТИЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ПСИХОЛОГА
  8. Документація пов’язана з переливанням гемотрансфузійних рідин.
  9. Документація судово-медичної експертизи.
  10. Документація та її значення
  11. Документація, документообіг та облік прибуткових касових операцій




Переглядів: 1710

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
 | Американська модель соціальної відповідальності

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.034 сек.