Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Мови підтримки WEB-додатків РНР та JAVA

РНР - це скрипт-мова (scripting language), що вбудовується в НТМL, та інтерпретується і виконується на сервері. Початком мови вва­жається 1994 р., коли «Rasmus Lerdorf» вирішив розширити мож­ливості своєї Home-page і написати невеликий движок для вико­нання найпростіших задач. Такий движок був розроблений до початку 1995 р. і називався «Personal Home Page Tools». До середини 1995 р. з'явилася друга версія - РНР/FІ Version 2. РНР/FІ компілю­вався усередину АРАСНЕ і використовував стандартний АРІ АРАСНЕ. Ці скрипти виявилися швидше аналогічних, тому що сер­верові не було необхідності породжувати новий процес. Згодом була добавлена підтримка безлічі баз даних (наприклад, МуSQL і ORACLE). Наприкінці 1997 р. «Zeev Suraski» і «Andiі Gutmans» пе­реписали внутрішній движок, підвищивши швидкість виконання скриптів. У 1998 р. вийшла версія мови РНР 3. У 1999 р. вийшла чергова версія РНР 4 [38].

Нижче приведений приклад виводу простого повідомлення на НТМL-сторінку засобами мови РНР:

<html>

<head>

<title>Example</title>

</heard>

<body>

<?php echo "Привіт від скрипту РНР!!!"; ?>

</body>

</html>.

Результатом виконання скрипту буде текст: «Привіт від скрип-ту РНР!!!» на Web-сторінці.

Програма вбудовується в НТМL-сторінку за допомогою відкри­ваючих і закриваючих тегів (<?рhр?>).

Відмінність РНР від JavaScript полягає в тому, що РНР-скрипт виконується на сервері, клієнтові передається результат роботи, а код JavaScript повністю передається на клієнтську машину і тільки там виконується.

Синтаксис мови РНР дуже схожий на синтаксис С або Perl.

Перевага мови: працює як частина сервера, не витрачає час для запуску нового процесу додатка, що означає економію процесорного часу й оперативної пам'яті.

Недоліки мови:

• була орієнтована на створення невеликих скриптів;

• є мовою, яка інтерпретується, не може зрівнятися по продуктивності із мовою С, яка компілюється;

• не має великої бази готових модулів, як у Реrl

• відсутня підтримка сесій (session).

Java (розроблена JavaSoft - відділенням «Sun Microsystem») — це проста, об'єктно-орієнтована, надійна, захищена, архітектурно-незалежна, така, що може бути перенесена на інші платформи, така, що інтерпретується, високопродуктивна, багатопоточна, динамічна, мережна мова програмування. Вважається підмножиною мови С++.. Технологія розробки НТМL-документа дозволяє написати не­обхідну кількість Java-програм, відкомпілювати їх у мобільні коди і поставити посилання на ці коди в тілі НТМL-документа. Такі про­грами називають програмними агентами, або Java-аплетами (applets). Одержавши доступ до НТМL-документа, що містить по­силання на аплети, клієнтська програма перегляду запитує в Web-сервера всі мобільні коди. У ході сеансу забезпечується підкачу­вання через мережу на комп'ютер клієнта аплетів, що беруть на себе функції забезпечення гнучкої взаємодії клієнта і сервера.

Java - архітектурно незалежна система. Це означає, що програ­ми, написані на Java, сумісні відразу з усіма платформами - від Intel х 86 до RISC-процесорів. При цьому непринципово, на якому RISC-процесорі працює система, тому що Java сумісна з PowerРС, DЕС Alpha і МІРS. Досягається такий результат за допомогою перетво­рення коду програми компілятором Java в об'єктний файл, що містить байт-коди, що є інструкціями для віртуальної Java-машини, реалі­зованої на всіх можливих програмно-апаратних платформах.

Вірту­альна Java-машина являє собою середовище, в якій виконуються додатки, написані на Java. Інакше кажучи, це інтерпретатор згада­них вище кодових послідовностей. Байт-код додатка миттєво пере­творюється в команди конкретних, процесорів, при цьому продук­тивність порівняно з програмами С/С++ знижується ненабагато.

Java має властивість повної переносності. Це пов'язано не тільки з апаратною незалежністю, але і з тим, що рівень абстракції байт-кодів однаковий для всіх операційних систем.

Java - мережна мова. Віна оперує поняттями протоколу серве­ра, клієнта на базовому рівні (на відміну від інших мов програму­вання, які потребують у спеціальних бібліотеках мережних функцій). Така властивість Java дозволила за короткий термін ство­рити величезну кількість мережних додатків. Саме Javaуперше внесла поняття «реального часу» у WWW.

Нижче представлено приклад організації системи одержання й аналізу котирувань валют у режимі реального часу на основі Java.

Припустимо, що дані про котирування надходять на Web-сервер із системи типу Dow Jones Tolerate. Зрозуміло, що клієнт, один раз одержавши з такого сервера Web-документ, не стане кожні 15-20 секунд натискати на своєму браузері кнопку «Reload». Крім того, у такому документі може знаходитися велика кількість графічної інформації, доставка якої щораз по мережі неможлива через обме­жену пропускну здатність каналу. Тут необхідна система, що доз­воляє обновляти в режимі реального часу тільки частину екрана і здатна перемальовувати окремі графіки і таблиці. Усе це може зробити досить простим додаток на Java. При звертанні до Web-документа Web-браузер завантажує на комп'ютер клієнта Java-додаток, який відразу ж запитує в Java-сервера, що працює на Web-сервері, нові дані по котируваннях валют. По мережі передаються лише цифри обновлених котирувань, ніякі графічні і текстові дані в мережу не надходять. Далі, уже на комп'ютері клієнта, Java-додаток обробляє отриману інформацію та обновляє на екрані як циф­рові, так і графічні показники котирувань, а також розраховує різні коефіцієнти й індикатори.

Таким чином, подібна розподілена інфор­маційна система з успіхом працює в режимі реального часу. І це лише невеликий приклад величезних можливостей, наданих Java.

Далі наведено коротку довідку про характеристики популяр­них (для невеликих промислових та комерційних об'єднань) в наш час серверів: Apache та MYSQL. Вони разом із мовою РНР є базови­ми інструментами розробки інтерактивних Web-засобів управлін­ня віддаленою інформацією.


Читайте також:

  1. V здатність до встановлення та підтримки гарних особистих стосунків і веденню етичного способу життя.
  2. Аналітичні методи та інструменти підтримки прийняття управлінських рішень.
  3. Гомеостаз та способи його підтримки
  4. Державна політика регулювання і підтримки сільськогосподарського виробництва
  5. Для державної фінансової підтримки
  6. Інструментальні засоби розробки і підтримки корпоративної інформаційної системи
  7. Інформаційні системи підтримки діяльності керівника
  8. Контроль якості здійснюється і на стадії підтримки досягнутого рівня якості, тобто контролюється також якість технічної експлуатації і ремонту побудованих об'єктів.
  9. Методи підтримки працездатності персоналу: цілі та фактори підвищення продуктивності праці
  10. Основні підходи до оцінювання державної підтримки аграрного сек­тора
  11. Оцінка підтримки сільськогосподарських товаровиробників (РSЕ) в Україні, млн грн. за 1996 – 2003 рр.




Переглядів: 782

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Рекомендації з побудови INTRANET-мережі організації | Сервер MYSQL

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.013 сек.