Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Рекомендації з побудови INTRANET-мережі організації

В першу чергу потрібно перевести внутрішні мережі підприєм­ства на протокол ТСР/ІР або хоча б забезпечити його підтримку в локальних мережах організації. Головними складовими частинами необхідного для цього устаткування є маршрутизотори, що підтримують як ІР, так і інші протоколи, що вже функціонують у мережі. Крім того, варто встановити ТСР-стек на всі робочі станції фірми [28].

Необхідно придбати й установити Web-браузери, Web-сервери, авторський інструментарій НТМL.

Варто придбати або розробити додатки для зв'язку з корпора­тивними базами даних, документними базами, а також засобами колективної роботи. На сьогоднішній день усі Web-сервери підтри­мують загальний шлюзовий інтерфейс (ССИ), за допомогою якого досить просто забезпечується спільна робота програмних про­дуктів сторонніх фірм і Web-серверів.

Фірмі буде необхідний додатковий персонал, відповідальний за роботу Web-сервера, його інформаційне наповнення, функціо­нальність і привабливість для користувачів.

Нижче наведені основні критерії, за якими визначається конфі­гурація комп'ютера, призначеного для Web-сервера, що забезпечує високу продуктивність, надійність, безпеку, зручність в обслу­говуванні і модернізації:

• типи Web-документів, що будуть оброблятися сервером;

• передбачувані середнє і пікове навантаження на сервер та кількість необхідних Web-серверів;

• чи буде на сервері встановлена база даних;

• компоненти, що найчастіше приводять до простою серверів;

• забезпечення безпеки.

Аналіз типу Web-документів, які обробляє сервер, полягає в наступному. Якщо основна частина інформації буде представлена у вигляді статичних НТМL-сторінок, за основу можна взяти одно­процесорну конфігурацію сервера. За відсутності великих СGI-скриптів, що інтенсивно використовують процесор і пам'ять сер­вера, система уникне перевантажень. При сучасному рівні швид­кодії мікропроцесорів (Pentium, МІРS, Alpha, РА-RISC, Super SPARC) для обслуговування мережного Web-трафіка в межах 1,5-2,0 Мбіт/с досить потужності одного процесора.

НТМL-сторінки можуть створюватися на сервері динамічно в реальному часі за допомогою додатків, що використовують, наприк­лад, Netscape Server АРІ, або за допомогою СGІ-скриптів. У такій ситуації один процесор зможе ефективно обробляти тільки неве­лику кількість запитів, що надходять одночасно. Для серверів із середнім або великим навантаженням підходить скоріше SMP-кон­фігурація (системи з масовим паралелізмом).

Однопроцесорна платформа використовується також у тому випадку, коли основне навантаження по обробці СGІ-скриптів ля­гає на інші сервери (наприклад, сервер бази даних), тобто Web-сервер обробляє тільки результат запиту (у НТМL-форматі). Необхід­но також, прийняти до уваги можливість установки додаткових мережних серверів з метою поділу зовнішньої і внутрішньої ме­режі для підвищення ступеня безпеки.

При аналізі середнього навантаження на сервер мається на увазі такий параметр, як «кількість звертань до сервера за день» Це оціночний параметр, його можна прийняти приблизно рівним такому ж параметру, як у діючого Web-сервера, що виконує подібні по призначенню й обсягу функції. У будь-якому випадку необхідно пам'ятати, що ця характеристика дуже рідко буває лінійною, для кожного сервера є час пік і періоди, коли запитів практично немає або їх кількість дуже мала порівняно із пікови­ми значеннями.

Так, наприклад, Web-сервер Alta Vista реалізований на базі сер­вера Alpha Server 4100 у 4-процесорній конфігурації. У ньому ви­користовуються мікропроцесори DECAlpha 21164 з тактовою час­тотою 300 Мгц, 1 Гб оперативної пам'яті і зовнішні RAID-системи збереження інформації Storage Works ємністю більш 20 Гб. Описа­на система коштує більш 1,5 млн дол. і являє собою потужний Web-вузол. Web-сервер ІВМ установлен на одній із самих продуктивних масово-паралельних систем SPP2. Вартість мінімальної конфігу­рації такої системи складає кілька сотень тисяч доларів.

До серверів, розрахованих на середнє щоденне навантаження, відносяться Web-системи, засновані на таких популярних платфор­мах, як Sun Netra, Alpha Server1000-2100 і їм подібні. Ці системи вартістю до 100 тис. дол. ідеально підходять при організації Web- серверів великих компаній і організацій для мереж Intranet або Internet. Вони поставляються з установленим заздалегідь програм­ним забезпеченням, що дозволяє в короткий термін цілком розгорнути і запустити систему. Такий сервер вигідно відрізняється за­гальною рівномірністю характеристик.

Якщо очікується мале щоденне навантаження, досить встановлювати молодші моделі Web-серверів. Наприклад, для організації, яка має кілька магазинів по місту, склад товарів і центральний офіс, цілком вистачить одного сервера, що обслуговує як запити співро­бітників компанії, так і замовлення на товари ззовні. Такі сервери зазвичай будуються на платформі Intel х 86 із процесорами Pentium (R) 4 і вище. Компанія «Intel» зі збільшенням продуктивності своїх процесорів усе більше наближає ці системи до класу середніх, тому при необхідності можна, зробивши лише невеликі зміни конфігу­рації, перевести Web-сервер з малого класу в середній.

Слід зазначити, що в підрозділах значної за розмірами фірми можна Web-сервери не розміщати. У цьому випадку центральний Web-сервер буде працювати прямо з базами даних відділів.

З одного боку, здешевлюється система (на вартість кількох Web-серверів), менше часу витрачається на проходження запиту від головного вузла до баз даних. З іншого боку - працівники відділів зможуть звертатися до своїх баз тільки через центральний сервер, а це може призвести до його перевантаження і додаткових витрат.

Аналіз зв'язку Web-сервера з базами даних полягає в наступ­ному. Сучасні Web-сервери поставляються зі шлюзами до різних баз даних. Формування шлюзом Web-сервера SQL-запитів до БД віднімає час у процеса обробки Web-запитів.

Якщо Web-сервер та база даних розташовані на різних комп'ю­терах, то додаткових вимог до оперативної пам'яті, процесорів, дисковій підсистемі пред'являтися не буде (рис. 9.2). У той же час зростає роль продуктивності мережної карти локальної мережі, що зв'язує Web-сервер з базою даних. Локальна мережа повинна мати високу пропускну здатність, а мережна карта - мінімально завантажувати центральний процесор при виконанні операцій вве­дення - виводу.

 

Рис. 9.2. Конфігурація системи з різними серверами:

Web-сервером та сервером БД

Якщо Web-сервер запущений на одному комп'ютері з базою даних, то спочатку враховується конфігурація, необхідна для функ­ціонування бази даних, а після цього до неї додається конфігурація Web-сервера (варіант із динамічними документами).

При такому варіанті дуже велику увагу доведеться приділяти дисковій підсистемі сервера, тому що саме вона може забезпечити

швидкість доступу до інформації і мінімізувати час, необхідний базі даних для виконання операцій читання запису.

У більшості систем потрібний тісний зв'язок між додатками і базою даних, і обсяг даних, переміщуваних між ними, великий, тому оптимальною конфігурацією є розміщення їх на одному високопро­дуктивному сервері.

Якщо кількість користувачів, які одночасно працюють із систе­мою, велика, то використовують конфігурацію з копіями додатків, що знаходяться на багатьох серверах корпорації.

Таким чином, вибір конфігурації системи залежить від багать­ох факторів - від вимог до функціональних можливостей додатків, розміру і складності організації бази даних, функціональних ха­рактеристик і потужності використовуваних серверів, кількості користувачів.

Як Web-компоненти використовують:

• Web-браузер Microsoft; як інструмент інтерфейсу користувача;

• аплети Java для підтримки інтерактивного відображення, на­вігації по записах даних, а також для аналізу даних;

• стандартні Web-протоколи (НТТР) для забезпечення зв'язку між браузером, сервером додатків і серверами БД;

• Web-сервер.

Аналіз впливу несправності компонентів на роботу серверів, проведені компанією «Strategic Research», виявили компоненти серверів, через несправність яких вони простоюють найчастіше: • дискові підсистеми - 55%; • блоки живлення - 28%; • системи охолодження - 8%; • модулі пам'яті - 5%.

Підвищити ступінь надійності збереження інформації на твер­дих дисках можна за допомогою технології RAID-систем.

Щоб виключити зупинку сервера через відмовлення блоку живлення, фірми-виробники в багатьох серверах установлюють додатковий блок живлення, який автоматично починає роботу при несправності головного. З метою запобігання збою системи при ко­роткочасному збої в мережі перемінного струму обов'язкові зовнішні джерела безперебійного живлення (UPS). При їх підборі треба до­держуватися такого правила: потужність UPS повинна становити Не менше 130% від споживаної сервером потужності. Додаткові 30% потужності дозволяють збільшити запас часу для усунення несправ­ності в електромережі або для безпечного вимикання сервера. На­приклад, сервер, що споживає 600 Вт, варто включати вUPS по­тужністю не менше 900 Вт.

Система охолодження являє собою кілька вентиляторів, що забезпечують охолодження компонентів сервера (блок живлення, процесорна плата, тверді диски тощо). Вихід з ладу одного з венти­ляторів не спричиняє негайний перегрів і зупинку сервера. Це одна з відмінностей сервера від робочої станції, в якій вихід з ладу вен­тилятора, як правило, призводить до перегріву системи.

Помилки в модулях пам'яті, що так часто зустрічалися в ми­нулому, зараз трапляються значно рідше. Пов'язано це із засто­суванням у системах, де надійність роботи є одним з першочер­гових факторів, модулів пам'яті з контролем парності й автома­тичною корекцією помилок. Саме такою пам'яттю повинен комплектуватися сервер, щоб забути про помилки, пов'язані з моду­лями пам'яті.

З метою забезпечення безпеки Web-сервери розташовують у мережі до корпоративного firewall, щоб не збільшувати наванта­ження на нього. Для забезпечення найбільшого ступеня безпеки на Web-сервері необхідно відключити весь мережний сервіс, крім підтримки НТТР, особливо в тому випадку, коли він не знаходить­ся під захистом firewall. При установці Web-сервера всередині кор­поративної мережі на firewall повинен бути встановлений proxy-сервер, що буде пропускати НТТР-запити з Internet доWeb-сер-вера. Крім усього цього, необхідно забезпечити безпеку всіх сер­верів баз даних, підключених до Web-сервера.

Рекомендується використовувати Web-сервер тільки як Web-сервер, а ні в якому разі не як корпоративний сервер доступу в Internet або поштовий сервер.


Читайте також:

  1. IV. Закономірності структурно-функціональної організації спинного мозку
  2. PR-відділ організації: переваги і недоліки
  3. V Практично всі психічні процеси роблять свій внесок в специфіку організації свідомості та самосвідомості.
  4. АГЕНТ З ОРГАНІЗАЦІЇ ОБСЛУГОВУВАННЯ АВІАПЕРЕВЕЗЕНЬ
  5. Аксіоматичний метод у математиці та суть аксіоматичної побудови теорії.
  6. Акти з охорони праці в організації.
  7. Акти з охорони праці, що діють в організації, їх склад і структура.
  8. Актуальні тенденції організації іншомовної освіти в контексті євроінтеграції.
  9. Алгоритм побудови сітьових графіків.
  10. Алгоритми побудови дерев екстремальної ваги
  11. Аналіз сильних та слабких сторін організації
  12. Аналіз та планування витрат організації на професійне навчання персоналу




Переглядів: 989

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
WEB-документи та CGI-інтерфейси | Мови підтримки WEB-додатків РНР та JAVA

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.02 сек.