Структура — це сукупність стійких зв'язків, які зумовлюють її цілісність.
Соціальна структура суспільства — це історично визначена сукупність класів соціально-етнічних спільнот, суспільних верств, прошарків груп людей та окремих індивідів а також система відносин між ними.
Отже, соціальна структура суспільства — це сукупність різноманітних соціальних спільнот та зв’язків між ними.
Суб'єктами суспільно о життя є:
· люди (саме вони творять історію)
· соціальні спільноти що формуються на засадах:
— єдності історичної долі,
— обставин життя,
— інтересів та мети
Соціальна спільнота — це реально існуюча сукупність індивідів що визначаються відносною цілісністю, спільністю інтересів близькістю поглядів, вірувань, суб'єктивних уявлень про мету й засоби різних видів діяльності, які є самостійним суб'єктом історичної і соціальної дії
Клас — це суб'єктивно-об'єктивна спільнота, що виникає внаслідок наявних у суспільстві відмінностей індивідів за рівнем доходу, володінням власністю, ставленням до влади й престижу и посідає певне місце в соціальній структурі суспільства.
Соціальний стан — це соціальна група, що характеризується певним юридичним становищем, закріпленим у звичаях чи в законі правами и обов’язками в суспільному житті й відносною замкнутістю.
Належність до того чи іншого стану була спадковою.
У деяких суспільствах належність до певного стану могла бути дарованою верховною владою або купленою за гроші.
Належність до станів зруйновано Великою французькою революцією.
У Країнах Сходу соціально класова структура суспільства функціонувала як кастова.
Каста — уособлена суспільна група людей, що пов'язана походженням і правовим становищем її членів, посідає чітко визначене місце в соціальній ієрархії, пов’язана з традиційними заняттями и обмежена у спілкуванні одна з одною, ревно оберігає власну ізольованість.
Існували привілейовані касти жерців у Стародавньому Єгипті та Ірані, самураїв — у Японії. Все суспільство поділялося на касти в Індії.
Крім станів та каст існує така соціальна група, як соціальна верства.
Соціальна верства — це проміжна або перехідна соціальна група, що формується порівняно самостійно (наприклад, інтелігенти, службовці тощо) або є елементом суспільного класу (наприклад середня та дрібна буржуазія чи кваліфіковані малокваліфіковані та висококваліфіковані робітники), що характеризується певними соціальними ознаками
Верства — це на група людей, що мають одинакові права й обов'язки.