Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Питання 2. Роль ЧПНК у забезпеченні нагляду в УВП.

Свою службову діяльність ЧПНК здійснює під безпосереднім керівництвом начальника виправної установи та в тісній взаємодії з частинами і службами колонії та підрозділом охорони. До кола його обов'язків входять:

- керівництво службою чергової зміни та осіб, задіяних для здійснення нагляду і супроводу транспорту при навантаженні й розвантаженні;

- забезпечення точного виконання засудженими внутрішнього розпорядку дня і правил поведінки;

- організація та проведення перевірок, розводів, обшуків, побачень, прийому й видачі передач (посилок);

- супровід порушників згідно постанов у ДІЗО і ПКТ та контроль за ними;

- керівництво членами самодіяльних організацій з підтримки порядку;

- забезпечення безпеки осіб, що працюють разом із засудженими та ін.

Під час відсутності начальника колонії та його заступників ЧПНК несе всю повноту відповідальності за стан внутрішнього порядку в колонії.

Так, система нагляду за засудженими в місцях позбавлення волі передбачає, що у здійсненні контролю за поведінкою засуджених можуть і зобов'язані активно брати участь всі співробітники, що мають пряме службове відношення до засуджених. Це, наприклад, інженерно-технічний персонал на виробництві, зокрема керівний та вільнонайманий склад. Ніхто з них не має права проходити повз порушення засудженими правил режиму і дисципліни. Кожний зобов'язаний суворо вимагати й припиняти найменші відступи від правил поведінки, пам'ятаючи, що «дрібні провини» - першопричина грубих порушень і злочинів.

Практика поки ще не диференціює повноваження різних категорій співробітників колонії як учасників нагляду, ставлячи перед ними загальні, а іноді декларативні завдання та визначаючи узагальнені для всіх способи їх вирішення, хоча цілком очевидні статусні розбіжності в складі зміни з нагляду за засудженими між, скажімо, начальником відділення та інженерно-технічним працівником. На даний час наглядові повноваження визначені лише для осіб інспекторського складу.

Тому можна відмітити, що основне місце в здійсненні нагляду за поведінкою засуджених повинно надаватися черговій зміні інспекторів на чолі з черговим помічником начальника колонії. Він вправі давати розпорядження чи вказівки співробітникам усіх служб і частин з питань, пов'язаних з підтриманням у колонії належного порядку:

- виносити в екстрених випадках постанови про тимчасове поміщення до ДІЗО (ст. 135 КВК);

- приймати рішення про застосування до засуджених наручників або проведення огляду речей та одягу осіб, що входять на територію об'єкта і виходять з неї тощо.

Нагляд за засудженими виступає в якості засобу, що забезпечує «спрацьовування» заходів виховного впливу. Водночас він справляє самостійний психолого-педагогічний вплив на засуджених щодо нейтралізації їх антисоціальних намірів: спонукає їх усвідомлювати необхідність поводитися відповідно до встановлених правил відбування покарання, зокрема не вчиняти злочини.

Отже, вирішення складної проблеми - виправлення і ресоціалізації засуджених - не може бути успішним без повсякденного підтримання встановленого порядку виконання та відбування покарання (режиму), залучення засуджених до праці, впровадження соціально-виховної роботи, загальноосвітнього і професійно-технічного навчання, відповідних умов побуту і заходів громадського впливу.

Правопорядок багато в чому залежить від того, наскільки всі співробітники установи, особливо чергові зміни інспекторів, будуть вимогливо підходити до оцінювання поведінки засуджених. Вимоги ці єдині та однаково обов'язкові для кожного засудженого.

Суворі вимоги за недотримання встановлених правил, обов'язків - це ті необхідні умови, що перетворюють режим відбування покарання й дисципліну засуджених на реальність, на дійсний результат кримінально-виховного процесу. Без суворого дотримання належного режиму, дисципліни та правопорядку у виправних установах виправлення і ресоціалізація засуджених буде вкрай складною чи навіть нереальною справою.

Тому дуже важливо, щоб не залишалося без уваги та відповідного реагування жодне порушення правил режиму і дисципліни. Саме це й становить повсякденну практичну підтримку та зміцнення внутрішнього порядку, створення умов для проведення роботи з виправлення і ресоціалізації засуджених.


Читайте також:

  1. IV. Питання самоконтролю.
  2. V. Питання для самоконтолю
  3. V. Питання туристично-спортивної діяльності
  4. VI . Екзаменаційні питання з історії української культури
  5. А.1 Стан , та проблемні питання застосування симетричної та асиметричної криптографії.
  6. Акти прокурорського нагляду.
  7. Актуальні питання управління земельними ресурсами та їх охорони
  8. Аналогія права - вирішення справи або окремого юридичного питання на основі принципів права, загальних засад і значення законодавства.
  9. Бесіда за запитаннями.
  10. В лекції висвітлюються питання використання мережних структур, їх недоліки та переваги.
  11. Виділення в природних комплексах незвичайних, унікальних ділянок і явищ і питання їх збереження.
  12. Висновок з 1 питання




Переглядів: 657

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Для введення внутрішньоцехового режиму вся територія виробничої зони розподіляється на цехи (дільниці), які мають окремі приміщення, або розміщуються на ізольованих ділянках. | Питання 3. Головні напрямки забезпечення ефективності режиму в колонії.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.