Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Напруження зорового аналізатора під час роботи та вимушена робоча поза

Вплив мікробного фактора

Ú Мікроорганізми є одним з діючих факторів зовнішнього середовища. При несприятливих санітарно-гігієнічних умовах вони можуть негативно впливати на якість, виготовлених ліків в аптеках, і служити причиною виникнення внутрішньоаптечних інфекцій.

Ú Великий збиток препаратам наносять сапрофітні мікроорганізми, руйнують ліки і використовують їх як живильні речовини для свого росту і розвитку. Такі ліки втрачають свою терапевтичну активність, а іноді набувають токсичних властивостей.

Ú Так, багато мікроорганізмів активно розкладають сульфаніламідні препарати й алкалоїди. Ряд мікробів змінюють хімічний склад ліків, відновлюючи хлорит кальцію до хлориду кальцію.

Ú Збудники інфекційних захворювань можуть поширюватися при безпосередньому контакті, головним чином через рецепти.

Ú Найбільшою епідеміологічної небезпеки піддаються працівники аптек, робочі місця яких розташовані в торговому залі і мають безпосередній контакт з відвідувачами: провізори-технологи, фармацевти касири, у меншому ступені провізори-аналітики, так як вони прямого контакту з відвідувачами не мають, але можуть бути інфіковані через повітряне середовище й особливо через рецепти.

Ú З метою профілактики внутрішньоаптечного інфікування лікарських препаратів мікроорганізмами в аптеках проводять комплекс санітарно-гігієнічних та протиепідемічних заходів, спрямованих на боротьбу з мікрофлорою.

Ú Перш за все, здійснюється боротьба з мікрофлорою повітряного середовища. Знезараження повітря в аптеці можна здійснювати хімічними засобами (пропілен гліколь, три етиленгліколь та ін.), аерозолі яких розпорошуються в приміщеннях.

Ú Знезараженню необхідно піддавати дистильовану воду й інші розчини. Для цього використовуються бактерицидні лампи. В обов'язковому порядку необхідно обробляти стіни і підлогу в асептичній, стерилізаційній і дистиляційно-стерилізаційної 2% розчином хлораміну і 3% розчином перекису водню.

 

 

1. Робота основних виробничих груп в аптеці пов'язана зі значним напруженням окремих органів. Найбільш істотне навантаження відчуває орган зору, так як аптечними працівниками виконується великий обсяг технологічних операцій, пов'язаних з розрізненням дрібних об'єктів, кольору лікарської сировини та готової лікарської продукції, каламутності мікстур,визначення рівномірності сумішей, порошків, читанням рецептів, написів і т.д. Тому виникає необхідність забезпечення у виробничих приміщеннях аптеки максимально сприятливого освітлення, відповідного гігієнічним

2. При роботі в умовах недостатнього освітлення спостерігається перенапруження зору. Виникає дратівливість, послаблюється увага, порушується координація рухів, розвивається короткозорість; частіше інших професійних груп вона загрожує провізорам-технологам, аналітикам технологам, фармацевтам.

3. Короткозорість може виникнути в результаті того, що при недостатній інтенсивності освітлення створюється необхідність розглядати предмет, сильно наблизивши його до очей.

4. При переведенні погляду з більш освітленої поверхні на менш освітлену і навпаки оку доводиться адаптуватися, тобто пристосовуватися до зміни яскравості поверхні. Часта зміна положення очей від одного рівня яскравості до іншого викликає сильне їх стомлення. Це поступово може привести до астенопії - швидко наступаючого стомлення очей.

5. У зв'язку з цим в аптеці мають бути створені такі умови природного і штучного освітлення, які враховували б характер виконуваної роботи і забезпечували можливість бачити дрібні деталі без напруги зору

6. Аптечний персонал часто виконує роботу при вимушеному положенні тіла. Так, у вимушеному положенні стоячи працюють фармацевти і молодші фармацевти, санітарки мийниці, в вимушеному положенні сидячи - все основні групи працюючих, зайнятих виготовленням ліків.

7. При тривалому положенні стоячи можливо розвитку плоскостопості, можуть відзначати біль у ногах, набряклість, швидка стомлюваність м'язів ніг, інодісудоми литкових м'язів. У осіб, довго працюють в такому положенні,відзначаються варикозне розширення вен, тромбофлебіт. Тривала робота в положенні сидячи сприяє викривлення хребта, підвищенню внутрішньочерепного тиску, застою крові у венах черевної порожнини і прямої кишки, що в свою чергу призводить до порушення функції кишечника (атонія,запори) і геморою.

8. Для профілактики впливу цього чинника необхідно, перш за все,вживати заходів, спрямованих на правильне обладнання робочих місць,забезпечення технологічної та організаційної оснащеності засобами комплексної та малої механізації. Все необхідне обладнання, підсобний матеріал і речовини, з яких виготовляють ліки, повинні бути максимально наближені до працюючих з таким розрахунком, щоб вони могли легко, без зусиль і зайвих рухів виконувати свою роботу. Робочі місця повинні бути настільки зручними, щоб не викликати порушень, пов'язаних з неправильним положенням тіла, і забезпечувати високу продуктивність праці.

9. Велику увагу треба приділяти виробничій гімнастиці, мікропаузам, зміні положення тіла, впровадженню елементів наукової організації праці.

10. Важливу роль відіграють попередні і періодичні медичні огляди, що дозволяють виявити початкові стадії захворювань очей, порушення опорно-рухового апарату та інших розладів стану здоров'я як при вступі на роботу, так і в період трудової діяльності в аптеці

 

 


Читайте також:

  1. II. Вимоги безпеки перед початком роботи
  2. II. Вимоги безпеки праці перед початком роботи
  3. III. Вимоги безпеки під час виконання роботи
  4. III. Вимоги безпеки під час виконання роботи
  5. Internet. - це мережа з комутацією пакетів, і її можна порівняти з організацією роботи звичайної пошти.
  6. IV. Вимоги безпеки під час роботи на навчально-дослідній ділянці
  7. VII. Прибирання робочих місць учнями (по завершенню роботи) і приміщення майстерні черговими.
  8. Аконність залишення засуджених у слідчому ізоляторі для роботи з господарського обслуговування.
  9. Актуальність проблеми професійної етики соціальної роботи
  10. Алгоритм роботи прозорого моста
  11. Аналіз відносних показників прибутковості (рентабельності) роботи банку
  12. Аналіз предметної сфери соціальної роботи




Переглядів: 1712

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Вплив шуму | Вимоги до особистої гігієни персоналу аптеки

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.013 сек.