МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах
РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ" ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів
Контакти
Тлумачний словник Авто Автоматизація Архітектура Астрономія Аудит Біологія Будівництво Бухгалтерія Винахідництво Виробництво Військова справа Генетика Географія Геологія Господарство Держава Дім Екологія Економетрика Економіка Електроніка Журналістика та ЗМІ Зв'язок Іноземні мови Інформатика Історія Комп'ютери Креслення Кулінарія Культура Лексикологія Література Логіка Маркетинг Математика Машинобудування Медицина Менеджмент Метали і Зварювання Механіка Мистецтво Музика Населення Освіта Охорона безпеки життя Охорона Праці Педагогіка Політика Право Програмування Промисловість Психологія Радіо Регилия Соціологія Спорт Стандартизація Технології Торгівля Туризм Фізика Фізіологія Філософія Фінанси Хімія Юриспунденкция |
|
|||||||
УльтразвукІнфразвук Коливання, які людина не чує, не сприймає вухом, з частотою нижче 16 Гц називають інфразвуком. Всі механізми, котрі працюють при частотах обертання менше 20 об/с, випромінюють інфразвук. Джерела інфразвуку є автомобілі, що рухається зі швидкістю понад 100 км/год, працюючі вентилятори, компресори, двигуни внутрішнього згоряння, дизельні двигуни тощо. 6.2.1.1. Класифікація інфразвуку Згідно ДСН 3.3.6.037-99, зачасовимихарактеристиками інфразвук поділяють на: ‒ постійний, рівень звукового тиску якого по шкалі “Лінійна” на характеристиці “повільно” змінюється не більш ніж на 10 дБ за 1 хв. спостереження; ‒ непостійний, рівень звукового тиску якого по шкалі “Лінійна” на характеристиці “повільно” змінюється більш ніж на 10 дБ за 1 хв. спостереження.
6.2.1.2. Параметри інфразвуку, що нормуються Згідно ДСН 3.3.6.037-99, нормованими параметрами: ‒ постійного інфразвуку на робочих місцях є рівні звукового тиску в октавних смугах частот з середньогеометричними частотами 2; 4; 8; 16 Гц у дБ; ‒ постійного інфразвуку для його орієнтовної оцінки є рівні звукового тиску за шкалою “Лінійна” та “А” шумоміра: а) L(Лін.) ‒ L ≤ 10 дБ, інфразвук практично відсутній; б) 10 дБ / L(Лін.) ‒ L ≤ 20 дБ, інфразвук не виразний; в) L(Лін.) ‒ L > 20 дБ, виразний інфразвук. ‒ непостійного інфразвуку є загальнийеквівалентний рівень звукового тиску за шкалою “Лінійна” шумоміра у дБ(Лін.). Отже, вимірювання інфразвуку проводиться шумомірами. Рівні звукового тиску в октавних смугах з середньогеометричними частотами 2, 4, 8, 16 Гц повинні бути не більше 105 дБ, а загальний рівень звукового тиску – не більше 110 дБ(Лін.).
6.2.1.3. Заходи захисту від інфразвуку Завдяки великій довжині хвилі інфразвук поширюється в атмосфері на великі відстані. Його неможливо зупинити за допомогою будівельних конструкцій на шляху поширення. Неефективні і засоби індивідуального захисту. Дієвийзасібзахисту ‒ зниження рівня інфразвуку в джерелі його випромінювання способами: – збільшення частот обертання валів до 20 і більше обертів на секунду; – підвищення жорсткості коливних конструкцій великих розмірів; – усунення низькочастотних вібрацій; – внесення конструктивних змін в будову джерел, що дозволяє перейти з області інфразвукових коливань в область звукових з наступним застосуванням звукоізоляції чи звукопоглинання).
Коливання з частотою більше 20000 Гц (20 кГц) називають ультразвуком. Джерелами ультразвуку є генератори, котрі працюють в діапазоні частот від 12 до 22 кГц для обробки рідких розплавів, очищення відливок, плазмового та дифузійного зварювання, різання металів, напилювання металів, в апаратах для очищення газів. Ультразвук виникає також під час видалення забруднень, при хімічному травленні, обдуванні струменем стисненого повітря при очищенні деталей, при збиранні.
6.2.2.1. Класифікація ультразвуку Згідно ДСН 3.3.6.037-99, заспособомпередачі від джерела до людини ультразвук поділяють на: ‒ повітряний, що передається через повітряне середовище; ‒ контактний, що передається на руки працюючого через тверде чи рідке середовище. Заспектром ультразвук поділяють на: ‒ низькочастотний, коливання якого передаються людині повітряним та контактним шляхом (від 1,2 · 104 до 1,0 · 105 Гц); ‒ високочастотний, коливання якого передаються людині тільки контактним шляхом (від 1,0 · 105 до 1,0 · 109 Гц).
Читайте також:
|
||||||||
|