Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Ультразвуковий імпульсний метод

Метод стрілянини

Методи пружнього відскоку

Для виміру міцності бетону по величині пружного відскоку використовуються різні прилади.

На рис.4 показаний прилад типу КМ (Київський метробуд).

Усередині корпуса приладу встановлена пружина 2. Усередині пружини розміщається стержень, уздовж якого рухається бойок 3. Прилад закінчується ударником 1.

При випробуванні прилад можна встановлювати перпендикулярно чи під кутом до поверхні елемента. Бойок приводиться в заряджене положення А и утримується фіксатором 6, розтягуючи при цьому пружину 2. Якщо відпустити фіксатор, бойок звільняється, ударяє по ударнику (положення Б), щільно притиснутому до поверхні бетону, і відскакує від нього. Показник 4 захоплюється бойком при відскоку і на шкалі 5 фіксує величину відскоку бойка hвід.

Міцність бетону знаходять по градуювальній кривій «hвід - R», побудованої у лабораторних умовах шляхом випробувань однакових зразків на пружний відскок і до руйнування.

На поверхні зразка отримується воронка не правільної форми. В цьому випадку виміірювання проводиться об`єму воронки, який можно визначити за допомогою пластиліну.

Ультразвуковий метод дослідження заснований на існуванні залежностей між властивостями матеріалу і швидкістю поширення ультразвуку. Він дозволяє визначати фізико-механічні характеристики матеріалів (міцність, модуль пружності, щільність, вологість і ін.) і дефекти в конструкціях. Це дає можливість цілком автоматизувати операції по контролю якості виробів.

При дослідженні бетонів і деревини використовують механічні коливання від 20 до 200 тис. Гц, а при дослідженні металів і пластмас - від 300 тис. до 10 млн. Гц.

Залежність між швидкістю пружних хвиль у середовищі і фізичних властивостях середовища виражається формулою:

 

де k - коефіцієнт залежний від виду середовища;

Е - модуль пружності;

r - щільність матеріалу.

Для отримання ультразвукових хвиль на поверхню конструкції встановлюють перетворювачі перемінного електричного струму, які перетворюють їх в механічні коливання. На виході з конструкції ультразвукові хвилі сприймаються приймачем, та перетворюють механічні коливання в електричні сигнали. Найчастіше застосовуються перетворювачі, які діють за принципом пьезоэффекту. В зв’язку з тим, що повітряні прошарки перешкоджають передачі і прийому ультразвукових коливань, необхідно між перетворювачем і поверхнею досліджуваного елемента нанести контактуючий прошарок . Для металів звичайно використовується мінеральна олія, для бетону з нерівною поверхнею використовуються більш густі мастила - солідол, технічний вазелін, епоксидні смоли.

Представлення про роботу ультразвукових приладів можна одержати, розглянувши рис. 1

Блок-генератор 2 виробляє у секунду до 50-ти коротких електричних імпульсів. Від генератора імпульсів сигнал надходить на випромінюючий пьезоперетворювач 3, який перетворює електричні сигнали в механічні коливання, що поширюються в досліджуваному елементі 4. Одночасно сигнал від віпромінювача потрапляє на вхід 9 електронного осцилографа. У блоці 9 контролюється весь процес поширення коливань від моменту посилання сигналу до моменту його прийому. Блок 8 робить відлік часу і подає на екран електронопроменевої трубки 7 сигнали з інтервалом 1...10-5 с. Ці імпульси розгорнуті по горизонталі з тією же швидкістю, що й осциллограмма процесу, що дозволяє робити відлік часу проходження ультразвуку в конструкції.

При дослідженні матеріалів ультразвуковий імпульсний метод найбільше широко застосовується для визначення міцності бетону. До елемента підводяться випромінювач і приймач ультразвукових коливань, які підключені до вимірювальної апаратури. На екрані осцилографа виникає два імпульси у вигляді зубців «а» від зондувального сигналу, зареєстрованого приймачем, а також шкала часу «з». Підраховуючи на шкалі часу кількість міток, які вміщаються між зубцями «а» і «b», і множачи його на відлік розподілу шкали, одержують час проходження ультразвуку від випромінювача до приймача. Знаходять швидкість його поширення . Потім по градуювальній кривій, заздалегідь побудованої для бетону даного складу, визначають міцність бетону.

 


Читайте також:

  1. D) методу мозкового штурму.
  2. H) інноваційний менеджмент – це сукупність організаційно-економічних методів управління всіма стадіями інноваційного процесу.
  3. I Метод Шеннона-Фано
  4. I. Метод рiвних вiдрiзкiв.
  5. VII. Нахождение общего решения методом характеристик
  6. А. науковий факт, b. гіпотеза, с. метод
  7. Автоматизація водорозподілу на відкритих зрошувальних системах. Методи керування водорозподілом. Вимірювання рівня води. Вимірювання витрати.
  8. Агрегативна стійкість, коагуляція суспензій. Методи отримання.
  9. АгротехнІЧНИЙ метод
  10. Адаптовані й специфічні методи дослідження у журналістикознавстві
  11. Адміністративні (прямі) методи регулювання.
  12. Адміністративні методи - це сукупність прийомів, впливів, заснованих на використанні об'єктивних організаційних відносин між людьми та загальноорганізаційних принципів управління.




Переглядів: 1239

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Для визначення міцності деревини. | Резонансний метод

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.001 сек.