МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах
РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ" ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів
Контакти
Тлумачний словник Авто Автоматизація Архітектура Астрономія Аудит Біологія Будівництво Бухгалтерія Винахідництво Виробництво Військова справа Генетика Географія Геологія Господарство Держава Дім Екологія Економетрика Економіка Електроніка Журналістика та ЗМІ Зв'язок Іноземні мови Інформатика Історія Комп'ютери Креслення Кулінарія Культура Лексикологія Література Логіка Маркетинг Математика Машинобудування Медицина Менеджмент Метали і Зварювання Механіка Мистецтво Музика Населення Освіта Охорона безпеки життя Охорона Праці Педагогіка Політика Право Програмування Промисловість Психологія Радіо Регилия Соціологія Спорт Стандартизація Технології Торгівля Туризм Фізика Фізіологія Філософія Фінанси Хімія Юриспунденкция |
|
|||||||
Резонансний методРадіометричний метод Радіометричний (радіоізотопний) метод застосовується для визначення ступеня ущільнення бетонної суміші, щільності ґрунтів і бетону. Метод заснований на ослабленні чи розсіюванні потоку гамма-випромінювання при проходженні через матеріал. Радіоізотопні плотноміри складаються з джерела гамма-випромінювання і приладу, що реєструє енергію випромінювання в досліджуваному об'єкті. В якості джерела гамма-випромінювання використовуються радіоактивні ізотопи кобальт-60, цезій-137 і деякі інші. Якщо товщина елемента не перевищує 80 см і мається доступ до протилежних його поверхонь, використовують метод наскрізного просвічування (рис.2, а). Гамма-промені крізь отвір у свинцевому контейнері 1 проходять через досліджуваний елемент 2 і попадають на лічильник 3. Електричний імпульс реєструється радіометром 4. Якщо до досліджуваного елементу мається доступ лише з однієї сторони чи його товщина перевищує 80 см, застосовується спосіб розсіювання (рис.2, б).
Найбільше поширення одержав радіометр типу РУ. На початку випробовування вимірюють інтенсивність випромінювання джерела без перешкод I1, розташовуючи випромінювач і лічильник на визначеній відстані відносно друг друга. Потім між випромінювачем і приймачем розташовують досліджуваний елемент і вимірюють ослаблену інтенсивність випромінювання I0. По різниці інтенсивностей I1-I0 об'ємного ослаблення гамма-променів знаходять щільність бетону. По щільності, використовуючи градуйовані криві, установлюють міцність бетону. При проведенні радіометричних випробовувань особливу увагу варто звертати на виконання вимог санітарних правил роботи з радіоактивними речовинами і джерелами іонізуючих випромінювань.
Резонансний (динамічний) метод заснований на існуванні залежності між пружними властивостями матеріалу , міцністю і швидкістю загасання чи частотою власних коливань випробовуваного зразку, елементу конструкції. У зразках чи елементах збуджують коливання і плавно змінюють частоту вимушених коливань. Частоту власних коливань зразка визначають в момент отримання резонансу. По збудованій резонансній кривій знаходять динамічний модуль пружності , модуль зсуву, коефіцієнт Пуассона і міцність бетону. Перевага цього методу - інтегральна оцінка механічних і фізичних характеристик в обсязі всього зразку елемента чи конструкції. Випробовуваний бетонний елемент 1 установлюють на опори стенда (рис.3). Згідно рисунку 3 встановлюють приймач 3 з підсилювачем 4, які приєднані до осцилографа 2. Електронний промінь на екрані осцилографа відобразить криву, що відповідає коливанням зразка. Для одержання резонансу, частоту змушених коливань плавно змінюють, поки вона не співпаде з частотою власних коливань зразка. При цьому амплітуда коливань на осцилографу досягає максимального значення. Частота коливань ω, що відповідає цьому моменту, відзначається по шкалі генератора змушених коливань. При використанні ударного методу визначають швидкість поширення ударної хвилі в бетоні на заданій ділянці в межах акустичної бази виміру а. На поверхні досліджуваної конструкції встановлюються два перетворювачі-приймачі коливань 6 і 7 на відстані рівному обраній акустичній базі а, що повинна складати не менш чотирьох товщин елемента. Ударна хвиля сприймається пусковим звукоприймачем 6, що включає мікросекундомір 3 і виключає його при проходженні хвилі через другий звукоприймач 7. Так виміряється час t проходження ударної хвилі в межах бази. Швидкість поширення ударної хвилі в елементі: Межа міцності бетону визначається по градуювальним таблицям, які складено за результатами випробовувань різних бетонів ударним методом і руйнуванням зразків. Читайте також:
|
||||||||
|