Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Ультразвук

Інфразвук

Інфразвук це звукові коливання у повітрі, в рідкому або твердому середовищах з частотою менше 20 Гц. Його людина не чує, однак дія його на організм відчутна.

Високий рівень інфразвуку спричиняє:

- порушення функції вестибулярного апарату, зумовлюючи запаморочення, біль голови;

- зниження уваги, працездатності;

- викликає почуття страху, загальну неміч (недомагання);

- негативно впливає на психіку людей.

У машинобудівних виробництвах інфразвук виникає під час роботи вентиляторів, компресорів, двигунів внутрішнього згоряння, дизельних двигунів.

Всі механізми, що працюють при частотах обертання менше 20 об/с, випромінюють іфразвук. Під час руху автомобіля зі швидкістю понад 100 км/год, він є джерелом інфразвуку, який утворюється за рахунок зриву повітряного потоку з його поверхні.

Згідно з чинним нормативним документом (ДСН 3.3.6.037–99) рівні звукового тиску в октавних смугах з середньогеометричними частотами 2, 4, 8, 16 Гц повинні бути не більшими за 104 дБ, а для смуг з частотою 32 Гц – не більшими за 102 дБ. Завдяки великій довжині інфразвук поширюється в атмосфері на великі відстані. Його неможливо зупинити за допомогою будівельних конструкцій і ЗІЗ.

Дієвим засобом захисту є зниження рівня інфразвуку в джерелі його випромінювання. З поміж таких заходів можна виділити:

- збільшення частот обертання валів до 20 і більше обертів на секунду;

- підвищення жорсткості коливних конструкцій великих розмірів;

- усунення низькочастотних вібрацій;

- внесення конструктивних змін у будову джерела, що дозволяє перейти із області інфразвукових в область звукових (під час застосуванні звукоізоляції і звукопоглинання).

Ультразвук - це коливання, які поширюються у повітрі, рідкому та твердому середовищах з частотою понад 16000 Гц., який використовується у багатьох галузях промисловості. Джерелами ультразвуку є генератори, що працюють у діапазоні частот від 12 до 22 кГц для обробки рідких розплавів, очищення відливок у ливарному виробництві, в апаратах для очищення газів. У гальванічних цехах ультразвук виникає під час роботи очищувальних та знежирювальних ванн. Його вплив спостерігається на віддалі 25 – 50 м від обладнання. При завантажуванні та розвантажуванні деталей спостерігається контактний вплив ультразвуку.

Ультразвукові генератори використовуються також при плазмовому та дифузійному зварюванні, різанні металів, під час напилюванні металів. Ультразвук високої інтенсивності виникає під час видалення забруднень хімічного травлення, обдування струменем стисненого повітря при очищенні деталей, при збиранні конструкцій. Під час промивання та знежирювання деталей використовується ультразвук в діапазоні 16 – 44 кГц інтенсивністю до (6–7)×104 Вт/м², а при контролі складальних з'єднань – у діапазоні частот понад 80 кГц.

Ультразвук спричинює функціональні порушення нервової системи, біль голови, зміни кров’яного тиску та складу і властивостей крові, зумовлює втрату слухової чутливості, підвищену втомлюваність.

Щоб здійснити плавний перехід під час нормування від звукового діапазону до ультразвукового, прийнято відповідно вимог ДСН 3.3.6-039.99 ввести обмеження на дію ультразвукових коливань, починаючи з 1/3 октавної смуги із середньогеометричною частотою 12,5 кГц.

Допустимі рівні звукового тиску на робочих місцях при дії ультразвуку в 1/3 октавних середньогеометричних частотах не повинні перевищувати значень, наведених в таблиці


Читайте також:

  1. Захист від ультразвуку
  2. ЛЕКЦИЯ 5 УЛЬТРАЗВУК И ИНФРАЗВУК
  3. Лекція 13. Ультразвук, інфразвук, інфрачервоне випромінювання
  4. Параметри ультразвуку, що нормуються
  5. Ультразвук
  6. Ультразвук
  7. Ультразвук
  8. Ультразвук та інфразвук, нормування дія на організм.
  9. Ультразвукове дослідження
  10. Ультразвуковий імпульсний метод
  11. Ультразвукові витратоміри




Переглядів: 887

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Методи зниження шуму в джерелі виникнення. | Вібрація – це механічні коливання матеріальних точок або тіл, які виникають в горизонтальному і вертикальному напрямах.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.016 сек.