Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Виробництво борошняних кондитерських виробів

Одним із факторів, що мають вплив на споживчі властивості борошняних кондитерських виробів є їх виробництво.

Кондитерські борошняні вироби виробляють у наш час на багатьох кондитерських фабриках. Велику кількість виробів, що належать до цієї групи, виготовляють на підприємствах хлібопекарської промисловості, а також на невеликих харчових підприємствах.

Отже, серед борошняних кондитерських виробів, що виготовляються нашими підприємствами, печиво займає перше місце: на печиво припадає 50% всієї продукції цієї групи. Виробництво печива високо механізовано і поступово переводиться на поточну систему.

Усю сировину підготовляють до замісу тіста. При цьому борошно просіюють, цукор подрібнюють, розпушувачі і сіль розчиняють у воді, а для цукрового печива готують жирову емульсію.

Виробництво печива складається з наступних основних стадій: підготовка сировини, заміс тіста, розкатка тіста, штампування тіста, випікання печива і упакування печива.

Підготовка сировини полягає у просіюванні борошна та інших сипучих продуктів (цукру, крохмалю), проціджуванні розплавлених жирів і іншої рідкої сировини. Всю цю сировину зважують і відмірюють.

Замішування тіста. Використовують новий спосіб виготовлення тіста, який складається з двох стадій. На першій стадії змішують порошкоподібні продукти – борошно, подрібнений цукор, яєчний порошок і інше. На другій стадії додають жир, воду і різні додатки. Потім все перемішують. Заміс здійснюється в механічних змішувальних машинах. Структура такого тіста повинна бути стійкою, здатна затримувати достатню кількість газів. Вироби характеризуються великим об’ємом і хорошою здатністю втягувати вологу. Затяжне тісто має мати вологість 22-26%, температуру від 26 до 340С, цукрове тісто має містити 16-19% води, а температуру від 19 до 25°С. Заміс тіста для цукрового печива продовжується 10-15 хв., для затяжного – 20-60 хв.

Наступна стадія виробництва печива це розкачування тіста. Ця операція здійснюється на вальцевій машині, що має на меті отримання однорідного пласту тіста, що має визначену товщину і гладку блискучу поверхню. Цукрове тісто не потребує тривалого розкачування і вилежування, його розкачують один раз на вальцевій машині. Затяжне тісто потрібно розкачувати декілька разів (2-3 рази) і між розкачуванням вилежувати; для одержання шарованої структури.

Штампування тіста – це операція наступна після розкачування. Розкатане у вигляді пласта тісто проходить через вальцеві машини і перетворюється в стрічку. Штамп, що опускається і піднімається, вирізає із тієї стрічки шматочки тіста, одночасно роблячи на поверхні тіста відтиск у вигляді малюнку. Форма печива прямокутна, кругла (або овальна) і фігурна (наприклад, у вигляді листочків). При штампуванні печива із затяжного тіста в ньому робляться з допомогою спеціальних шпильок, проколи. Це необхідно для виходу надлишкової кількості газоподібних продуктів із в’язкого затяжного тіста з метою попередження набухання печива. Проколи характерні для затяжного печива, цукрове печиво проколів не має. Його формують з нанесенням малюнку на поверхні. Цукрове печиво відрізняється зазвичай більш складним малюнком, який добре сприймається і зберігається більш пластичним цукровим тістом.

Печиво формується також витисканням тіста на спеціальній машині, через спеціальні мундштуки. При цьому одержують невеликі круглі палянички. Одержали розповсюдження також ротаційні штампи, в яких тісто штампується, проходячи через вальцеві машини з гравіюванням на них поглибленнями-формами.

Випікання печива проходить у печах. Відштамповані шматочки тіста складають на металеві листи. Печиво випікають при температурі 240-270°С протягом 4-6 хв. При випіканні проходить клейстеризація крохмалю, тісто втрачає більшу частину води, розпушується, одержує стійкий стан в результаті видалення газоподібних продуктів і хімічних розпушувачів. Тісто набуває характерного смаку і аромату. Поверхня печива темніє, причому цукрове печиво темніє більше, аніж затяжне, тому що містить більше цукру.

Після випікання і охолодження цукрове печиво має вологість 5-6%, затяжне – 8-9%. Також після охолодження печива деякі сорти глазурують, посипають поверхню, і начиняють.

Завершальною стадією у виробництві печива являється упакування. Широко застосовують механізоване упакування на пакувальних машинах.

Галети. На відміну від печива галети виготовляють без цукру, молока і яєць, а масло додають лише в галети одного різновиду, (галети першого типу, вміст жиру не менше 10%). По рецептурі галети подібні до хлібних не здобних виробів, тільки мають малу вологість, завдяки чому стійкі в зберіганні і як сухарі, можуть бути віднесені до хлібних концентратів. Від сухарів галети відрізняються великою щільністю, більшою масою.

Схема виробництва галет схожа до схеми виробництва штампованого печива. Відмінність полягає в тому, що тут застосовують дріжджі (іноді в комбінації з хімічними розпушувачами), тому додаються нові операції – бродіння і витримка тіста. Окрім цього, після випічки галети іноді підсушують, щоб знизити їхню вологість.

Крекер– являє собою сухе печиво, що виготовляють із пшеничного борошна вищого і першого сортів зі слабою і середньою клейковиною. Тісто на крекер виготовляють тільки на дріжджовій опарі або на опарі з додатками хімічних розпушувачів. Крекер відрізняється від галет великим вмістом жиру і меншою щільністю і стійкою структурою. Деякі сорти крекеру перед випіканням посипають анісом, кмином, сиром. Випікають крекер в газових тунельних печах, при перемінному температурному режимі 250-270-205°С. Формують крекер штампами легкого типу, роблячи одночасно проколи.


Читайте також:

  1. Аграрне виробництво і його особливості
  2. Акти за формою Н – 5, Н – 1 та НПВ. Нещасні випадки пов’язані з виробництвом і не пов’язані з виробництвом.
  3. Аналіз загальної суми витрат на виробництво продукції.
  4. Асортимент кондитерських виробів для діабетиків
  5. Асортимент швейних виробів
  6. Аудит витрат на виробництво продукції, виконання робіт, надання послуг
  7. Безчавунне виробництво сталі
  8. Біотехнологічне виробництво незамінних амінокислот
  9. Бітехнологічне виробництво ферментних препаратів
  10. Величина доходу від використання праці, землі й капіталу визначається величиною їхнього граничного внеску у виробництво певних товарів чи послуг.
  11. Виготовлення виробів з полімерних матеріалів
  12. Виготовлення виробів на основі рідких полімерів




Переглядів: 2546

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Характеристика сировини | Показники якості, упакування, маркування та зберігання борошняних кондитерських виробів

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.264 сек.