Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Постмодерністські і немарксистські концепції міжнародних відносин

Помітною течією в теорії міжнародних відносин 70-х рр. ХХ ст. став неомарксизм. Так само як марксисти XIX - початку XX ст., неомарксисти 70-х рр. XX ст. вважали, що в основі політичних, у тому числі міжнародних, відносин лежать економічні чинники. Міжнародна політика, з точки зору неомарксистів, не є результатом взаємодії національних держав, а являє собою взаємини великих соціальних груп-класів.

У 1970-і рр. неомарксисти - і насамперед такі видні представники даної течії, як СамірАмір, ЙоханГантлунг, ІммануїлВаллерстайн - головну увагу звертали на проблеми відносин розвинених країн Західної Європи, Японії та Північної Америки з країнами, що розвиваються Азії, Африки та Латинської Америки. Слідуючи класичній марксистській теорії про експлуатаційний (експлуататорський) характер капіталістичного способу виробництва, особливо в його імперіалістичній стадії, неомарксистистверджували, що відсталість країн третього світу є наслідок колоніального панування імперіалістичних держав, і це збереження пояснюється приходом неоколоніалізму на зміну класичному колоніалізму.

 

Постмодернізм. Представники – М. Фуко, Ж. Дерріда, Дж. Дер Деріан, Р.Б. Дж. Уокер. Слід зазначити, що ставлення постмодерністів до реалістичної парадигми в теорії міжнародних відносин як у її класичному, так і в неореалістичному варіанті більш негативне, ніж до ліберальної або марксистської парадигм. Постмодерністи погоджуються, наприклад, з неолібералами в питаннях зниження ролі національних держав і підвищення ролі недержавних суб'єктів у світовій політиці. Проте основну увагупостмодерністи приділяють зникненню самого принципу територіальності політичної влади. На цьому ґрунтуються концепції «смерті географії», «стиснення часу-простору», «емансипації територіальності». Територіальний принцип побудови влади з точки зору постмодернізму гарний тільки для тих випадків, коли має місце однорідність населення, а оскільки такої однорідності в сучасному світі стає все менше, то і даний принцип повинен піти в минуле. Постмодерністи констатують, що багато з існуючих нині політичних, етнічних, культурних, релігійних чи професійних спільнот діють в масштабах, що далеко виходять за межі найбільших державних утворень. Все частіше має місце позарегіональна, позадержавна, в цілому - нетериторіальна форма організації економічних, політичних, соціокультурних, етноконфесійнихпроцесів.


Теоретичні дискусії з проблем міжнародних відносин після закінчення «холодної війни»


Читайте також:

  1. V Суттю Я-концепції стає самоактуалізація в межах моральних правил і більше значимих особистісних цінностей.
  2. VI.3.3. Особливості концепції Йоганна Гайнріха Песталоцці
  3. VI.3.4. Особливості концепції Йоганна Фрідриха Гербарта
  4. Аграрні відносини в Україні у ХVІ - перш. пол. ХVІІІст.
  5. Адміністративні методи - це сукупність прийомів, впливів, заснованих на використанні об'єктивних організаційних відносин між людьми та загальноорганізаційних принципів управління.
  6. Адміністративні правовідносини
  7. Адміністративно-політичний устрій Української козацької держави середини XVII ст. Зміни в соціально-економічних відносинах
  8. Адміністративно-політичний устрій Української козацької держави середини XVII ст. Зміни в соціально-економічних відносинах
  9. Адміністративно-правові відносини
  10. Адміністративно-правові відносини
  11. Аксіологія як наука про цінності. Філософські концепції цінностей.
  12. Акцентуація характеру – перебільшений розвиток певних властивостей характеру на шкоду іншим, в результаті чого погіршуються відносини з оточуючими людьми.




Переглядів: 1623

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Основні теорії міжнародних відносин. | Концепція «зіткнення цивілізацій» С. Хантінгтона

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.016 сек.