Кодо-імпульсні цифрові вольтметри із зворотним зв`язком
Такі ЦВ тісно зв`язані із аналогічними АЦП і у них використовується зворотній зв`язок (ЗЗ), який припускає присутність у приладі ЦАП. Для живлення ЦАП використовується джерело опорної напруги ДОН.
У даному приладі реалізується метод послідовної лічби.
Розглянемо принцип дії приладу.
Напруга Uх ,що вимірюється, подається на один з входів пристрою порівняння (ПП), а компенсуюча напруга з виходу ЦАП — на другий. Із приходом імпульса запуску Uз від пристрою керування лічільник Ліч. скидається на нуль. Компенсуюча напруга Uк при цьому дорівнює нулеві та на виході ПП з`являєтся одиничний сигнал Uс, який підтверджує, що Uх > Uк. Цей сигнал відкриває ключ К, та тактові імпульси з частотою fт з ГІ починають накопичуватися у лічільнику. Код з паралельного виходу лічільника перетворюється в ЦАП у ступенево-зростаючу компенсуючу напругу Uк . Процес продовжується до тих пір , пока Uк не стане дорівнювати Uх . Після цього сигнал Uс змінюється та закриває ключ К.
Вихідний сигнал лічільника :
, так як ,
де — шаг квантування;
Uо — значення зразкової напруги ДОН;
n — розрядність лічільника.
Швидкість зростання компенсуючої напруги постійна і визначається частотою fт , а значення fт обмежене можливостями ЦАП. Час вимірювання у таких приладах є змінним і залежить від Uх. Максимальне значення часу вимірювання:
Похибка таких вольтметрів визначається в основному похибкою ЦАП і досягає — 0.002 – 0.1 %.