Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Революційні події 1925-1927 рр. Чан Кайші

 

1 липня 1925 р. в Гуаньчжоу уряд проголосив себе Національним урядом Китаю й розпочав боротьбу за об'єднання країни. Спочатку це була боротьба за зміцнен­ня позицій на Півдні. Після другого конгресу Гоміньдану навесні 1926 р. намітилося певне перегрупування сил у партії, внаслідок якого фактична влада опинилася в руках Чан Кайші, що став головнокомандувачем.

Чан Кайші (1888-1975 рр.) — державний і політичний діяч Китаю. Освіту отримав у Баотянській військовій академії та військовій академії у Токіо. Брав активну участь в політичній боротьбі проти Маньчжурської династії. Активний учасник революції 1911-1913 рр. Один з лідерів Гоміньдану, керівник збройних сил Гоміньданівської партії. Після декількох років неста­більності й негараздів у країні Чан Кайші в 1928 р. став президентом Китаю. Йому вдалося утриматися при владі під час японської окупації (1938-1945 рр.), проте згодом він зазнав поразки у боротьбі з кому­ністами. Після 1949 р. Чан зі своїми прибічниками перебрався на невеликий острів Тайвань, де за період його правління спостерігалося бурхливе економічне піднесення.

У липні 1926 р. гоміньданівські війська виступили у свій славнозвісний Північний похід, план якого було роз­роблено за участю радянських спеціалістів, зокрема В. Блю­хера. Наслідком походу було приєднання до територій, контрольованих Чан Кайші, Шанхая, Нанкіна, Ухані та ряду інших великих міст і провінцій Китаю. В міру просування і нових завоювань до гоміньданівської армії влива­лися переформовані загони розгромлених армій генералів-мілітаристів, тож навесні 1927 р. чисельність її зросла майже утричі. До цього можна додати, що армія ставала опорою нової влади у завойованих провінціях, де відбува­лося зрощення військової й адміністративно-політичної функцій, партійного й державного апаратів, що завжди було нормою для Китаю (конфуціанство як ідейна течія і бюрократія як апарат влади були у стародавньому Китаї синонімами). Усі ці процеси посилювали позиції головно­командувача Чан Кайші, який навесні 1927 р. проголосив у Шанхаї власний Національний уряд. Лідери гоміньданівців в Ухані, куди ще раніше перемістилася столиця колиш­нього Національного уряду з Гуаньчжоу, спочатку намага­лися чинити опір цьому перевороту, але восени того ж року Чан Кайші здобув Ухань. Об'єднання Китаю на цьому було фактично завершене. Всі політичні сили в країні, крім комуністів, що різко засудили переворот і розпо­чали власну революційну боротьбу, визнали уряд Чан Кайші. Наприкінці 1928 р. ЦВК Гоміньдану прийняв офі­ційне рішення про завершення військового етапу револю­ції й про початок політичних перетворень.

 


Читайте також:

  1. V. НАЙБІЛЬШ ВАЖЛИВІ ПОДІЇ І ДАТИ
  2. Безумовною є інформація про події, що реально відбуваються у матеріальному світі.
  3. Виявлення, фіксація, вилучення речових доказів із місця події.
  4. Відповідно до ст. 69 ЦПК перебіг процесуального строку починається з наступного дня після відповідної календарної дати або настання події, з якою пов'язано його початок.
  5. Воєнно-політичні події 1649 – 1653 рр. Утворення Української гетьманської держави.
  6. Вплив лютневої революції в Росії на події в Україні.
  7. Встановлення факту віднесення аварійної події до рангу НС, ви­значення виду та рівня НС проводиться у такій послідовності.
  8. Гетьманування Ю. Хмельницького. Події України.
  9. Громадські, національні та революційні рухи в Україні XIX ст. Декабристи.
  10. Громадянська війна в Росії: причини, найголовніші події, наслідки
  11. Жовтневі події 1917 р. у Петрограді
  12. Жовтневі події 1917 року в Києві. Проголошення Української Народної Республіки.




Переглядів: 2352

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Сунь Ятсен | Протиборство між Гоміньданом і комуністами

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.013 сек.