Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Районування територій при плануванні міст

Основи інженерно-геологічного

Основою регіонального вивчення територій є інженерно-геологічна зйомка із супровідними іншими видами геологічних робіт. Вона полягає у вивченні, описі і зображенні на карті інженерно-геологічних умов територій. Виконавши інженерно-геологічну зйомку території міста (звичайно в М 1:10000 — 1:25000) і його приміської зони (у М 1:25000— 1:50000) і склавши відповідну карту, ми одержимо загальну характеристику й оцінку інженерно-геологічних умов території. Ці дані доповнюються спеціальною оцінкою окремих частин території з урахуванням вимог масових видів будівництва або з урахуванням геологічних умов будівництва фундаментів.

Так виникає необхідність у виконанні на основі регіонального інженерно-геологічного вивчення території міста і його приміської зони спеціального інженерно-геологічного районування. При районуванні чітко виділяються всі особливі умови, які необхідно враховувати при проектуванні і будівництві будинків і споруд міста. Районування подає інформацію про планувальні обмеження по інженерно-геологічних умовах. Районування необхідне також у зв'язку з неоднорідністю і мінливістю інженерно-геологічних умов територій, що виявляються в рельєфі, геологічній будові, поширенні видів гірських порід, підземних вод і геологічних процесів.

Для планування міст і інших населених пунктів, тобто для масового житлового, суспільного і промислового будівництва, прийнято проводити районування територій за ступенем їх придатності для таких видів будівництва. При цьому враховується вплив на їх оцінку найважливіших елементів інженерно-геологічних умов. При такому районуванні доцільно використовувати геоморфологічний метод, відповідно до якого в першу чергу виділяють елементи рельєфу першого порядку (вододіли, схили, тераси й ін.) і потім їх підрозділяють за морфометричними особливостями, геологічною будовою, поширенням підземних вод, геологічних процесів і явищ.

Таке спеціальне інженерно-геологічне районування території підсумовує її регіональне вивчення. Воно дає оцінку, у сукупності з матеріалами інженерно-геологічної зйомки й інших супровідних видів геологічних робіт, і обґрунтовує проект планування міста і його приміської зони. До складу цього виду робіт входять комплексне інженерно-геологічне вивчення території, її оцінка, прогноз можливих геологічних змін і складання практичних рекомендацій з умов забудови і використання території в цілому або першочергових її районах.

Для подальшої конкретизації матеріалів інженерних вишукувань, особливо при розробці проектів детального планування і проектів планування міських промислових районів, корисно робити типізацію територій по інженерно-геологічних умовах. Вона повинна бути основою для уточнення розміщення (компонування) будинків і споруд у межах районів, мікрорайонів або кварталів, порівняння можливих варіантів природних основ і фундаментів для них і організації виконання будівельних робіт.

 


Читайте також:

  1. В плануванні й організації наукових досліджень в економіці використовуються програмно-цільові методи.
  2. В плануванні й організації наукових досліджень в економіці використовуються програмно-цільові методи.
  3. Види використання територій та об'єктів природно-заповідного фонду
  4. Види прибутку які використовуються в аналізі та плануванні
  5. Визначення та районування релігійного туризму
  6. Використання програмно-цільового методу при бюджетному плануванні
  7. Відображення нафтогазонакопичення територій в аномаліях геофізичних полів
  8. Встановлення прибудинкових територій.
  9. Геологічних умов територій
  10. Дорожньо-кліматичне районування
  11. Екологічне значення ландшафтів і заповідних територій
  12. Екологічні проблеми урбанізованих територій




Переглядів: 655

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Проектуванні і будівництві міст | Освоєння незручних територій

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.