Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Реінжинирінг процесів бізнесу

Впровадження інформаційних технологій і реалізованих на їх основі інформаційних систем в повсякденну діяльність підприємства дає йому тактичні і довгострокові переваги в бізнесі. Прагнення керівництва до використання ІТ може залишитися лише благими намірами, якщо воно не слідуватиме вимогам, що склалися, і правилам розробки, проектування і впровадження ІТ. Вище мовилося про базові вимоги до стандартизації об'єктів і функціональних завдань, без яких реалізована система не буде відкритою системою, що приведе згодом до численних проблем при її впровадженні і експлуатації.

Проходження вимогам стандартів при розробці ІС автоматично призводить до того, щоб саме підприємство - зовнішнє середовище для ІС - також відповідало необхідним вимогам: визначення і стандартизація класів користувачів і об'єктів, топологія потоків даних і робіт, архітектура успадкованих систем, стан процесів бізнесу і т.д.

Бізнес-процес є системою послідовних, цілеспрямованих і регламентованих видів діяльності, в якій за допомогою управлінської дії і за допомогою певних ресурсів за певний час входи процесу перетворяться у виходи - в результати, що представляють цінність для споживача і що приносять прибуток виготовлювачу.

Бізнес-процес в масштабах підприємства реалізується у вигляді мережі основних, допоміжних, підтримуючих і управлінських процесів (рис. 3.6).

При цьому розділення на основні і допоміжні процеси у визначальному ступені залежить від наочної області і напряму діяльності підприємства: для виробничої компанії, наприклад, діяльність юридичного відділу є допоміжною, а для юридичної або консалтингової фірми - основний. Ідентифікація процесів є обов'язковою умовою, без реалізації якої неможлива інформатизація діяльності.

Керівники підприємства, що зважилися на впровадження ІТ, повинні твердо засвоїти: почало робіт по проектуванню інформаційної системи найчастіше спричиняє за собою обов'язковий реінжінірінг процесів бізнесу! Реінжінірінг є безліччю методик і рекомендацій, серед них потрібно вибрати ті, які найкращим чином задовольняють поставленим цілям.

Реінжінірінг процесів бізнесу - це сукупність методів і дій, що служать для того, що перепроектувало процесів відповідно до умов зовнішнього і внутрішнього середовища, що змінилися, і/або цілей бізнесу.

Існує декілька базових правил, яких слід дотримуватися в процесі проведення реінжінірінга:

розробка послідовних покрокових процедур для того, що перепроектувало процесів;

використання в проектуванні стандартних мов і нотацій;

наявність евристичних і прагматичних показників, що дозволяють оцінити або зміряти ступінь відповідності перепроектованого процесу або функціональності заданим цілям;

підхід до рішення приватних задач і до їх сукупності повинен бути системним;

навіть невелике поліпшення повинне давати швидкий позитивний ефект.

Реінжінірінг ділових процесів і функцій починається з перегляду цілей підприємства, його структури, аналізу потреб внутрішніх користувачів і ринку, вироблюваних продуктів і послуг (рис. 3.7).

Перепланування цілей і завдань припускає перегляд політики підприємства і відповіді на наступні питання:

Які нові виклики пред'являють нам умови бізнесу, що змінилися?

Рис. 3.6. Основні та допоміжні управлінські процеси

 

Що є підприємством зараз, і що ми хочемо від нього в майбутньому?

Яких саме споживачів ми обслуговуємо, наскільки ми задовольняємо їх вимоги і очікування, і що потрібно зробити для залучення нових?

Які саме показники визначають ефективність діяльності підприємства, продуктивність праці і якість продукту, чи є це визначення повним і адекватним?

Які саме інформаційні технології і засоби допоможуть нам в цьому?

Рис. 3.7.Реінжінірінг ділових процесів і функцій

 

Для відповіді на ці ключові питання необхідно в першу чергу провести детальний опис бізнес-архітектури підприємства, його логіки бізнесу, побудувати функціональну модель взаємодії процесів бізнесу, ресурсів і персоналу і відобразити її в архітектурі ІС, змісті модулів інформаційних підсистем і візуалізації форм представлення інформації. Необхідно також мати методики і інструменти реорганізації процесів, рішення прикладних задач і управління проектом реінжінірінга (рис. 3.8).

Рис. 3.8. Базова основа поліпшення процесу

Опис архітектури бізнесу дозволяє:

побудувати схему основних потоків даних, робіт, руху фінансів і документів;

зрозуміти, як інформація розподіляється між підрозділами і хто є кінцевим користувачем в тому або іншому процесі бізнесу;

описати взаємодію процесів і модулів інформаційної системи;

визначити критичну важливість видів інформації для конкретних рівнів управління підприємством;

виявити дубльовані структури і зв'язки.

Результатом такого опису є:

уточнена карта мережі процесів;

матриця взаємозв'язків процесів і підрозділів, залучених в ці процеси;

інформація про те, які системи автоматизації існують, при виконанні яких операцій застосовуються, де і які дані використовуються, які системи автоматизації і інформатизації необхідно розробити;

функціональні схеми потоків даних (Data Flow), робіт (Work Flow), фінансових потоків (Cash Flow), потоків управлінських дій (Control Flow) і документообігу (Doc Flow).

Функціональна модель допоможе скласти точні специфікації всіх операцій, процедур і взаємозв'язків між ними. Така модель, якщо вона побудована правильно, забезпечує вичерпний опис функціонуючого процесу і всіх наявних в ньому потоків інформації. Ця модель описує стан "Як є" (As Is). За наслідками аналізу можливих шляхів поліпшення від реальної моделі потрібно перейти до моделі, що характеризує поліпшення: модель "Як буде" (As To Be), варіант "Як повинно бути" (рис. 3.9).

Рис. 3.9. Схема реінжінірінга процесу бізнесу

Функціональне моделювання є достатньо серйозною проблемою. Його повнота і відповідність побудованої моделі залежать як від засобів моделювання, так і від кваліфікації фахівців, що виконують це моделювання.

Реінжінірінг процесів бізнесу є складним і багатоаспектним проектом, що вимагає ретельного планування і опрацьовування деталей. У табл. 3.1 показані основні етапи реінжінірінга.



Читайте також:

  1. ERP і управління можливостями бізнесу
  2. Автоматизація виробничих процесів
  3. Акціонерне товариство, як форма організацій бізнесу. Акції, їх суть і види.
  4. Аналіз і оцінка рівня соціальної відповідальності бізнесу
  5. Безпечність виробничих процесів
  6. Взаємодія процесів
  7. Взаємозв’язок фінансових потоків та інфляційних процесів
  8. Взаємозв’язок фінансових потоків та інфляційних процесів
  9. Види міжнародного бізнесу
  10. Види соціальних процесів.
  11. Використання особливостей протікання відновних процесів при побудові спортивного тренування
  12. Використання процесів псевдозрідження




Переглядів: 603

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Модель створення інформаційної системи | Відображення і моделювання процесів

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.017 сек.