Студопедия
Новини освіти і науки:
Контакти
 


Тлумачний словник


Культивування одноклітинних

Якщо польові проби хочуть зберегти протягом деякого часу в лабораторії, їх найкраще перелити у великі чашки Петрі і додати в них декілька зерен рису чи перекип’яченої пшениці. Ця добавки стимулює ріст бактерій. Якщо частину проб поставити у помірно освітлене місце, в них будуть переважно розмножуватися фотосинтезуючі форми. Для іншої частини проб бажано вибрати затемнене місце, щоб у них переважно розвивалися гетеротрофні види. Проби не потрібно ставити у дуже тепле місце (цілком достатньо кімнатної температури).

Зазначені культури, як правило, є змішаними та містять значну кількість різноманітних видів. У таких умовах організми виживають у кращому разі декілька тижнів, а потім гинуть. Якщо ми хочемо одержати чисті культури певних видів, потрібно виводити їх з однієї особини (так звані клональні культури). Зазвичай це зробити нелегко, тому що у більшості випадків оптимальні умови життя для відповідного організму невідомі. Та все ж таки деякі види досить легко культивувати, наприклад, Paramecium. Культурним середовищем слугує відвар сіна: 15 г подрібненого сіна кип’ятять 15 хвилин у бідистильованій воді, потім фільтрують. Середовище виливають у чашки Коха ( висотою 6 см, діаметром 10 см) чи у скляні банки. У кожну культуральну посудину кладуть також декілька прокип’ячених стебел сіна. На ніч посудини залишають незакритими, щоб у середовище потрапили бактерії. Потім їх щільно закривають кришками. Через 1-2 дні туди вносять парамецій, які в таких культурах зберігаються декілька тижнів. Замість бідистильованої води можна використовувати продажну негазовану воду (тобто ту, що не містить вугільну кислоту). Цією водою можна час від часу розводити польові культури.

Хижих протистів, які живляться іншими одноклітинними, наприклад амеб, можна утримувати у середовищі Чоклі: 80 мг хлориду натрію, 4 мг гідрокарбонату натрію, 4 мг хлориду калію та 1,6 мг водного гідро фосфату кальцію в 1 л бідистильованої води. Замість цього середовища, до речі, також можна використати негазовану мінеральну воду. Приблизно 2 рази на тиждень до культур потрібно додавати кормові організми – як правило, таких інфузорій як Paramecium та Colpidium – для того, щоб хижаки не тільки залишалися живими, але й розмножувалися. Через декілька тижнів, коли кількість особин почне знижуватися, потрібно здійснити пересів у свіже середовище.

Автотрофні одноклітинні, такі як евглени, мають певні потреби, як правило у мінеральних солях і добре розвиваються при відповідному освітленні. Найпростіше використовувати рідкі добрива для квітів у концентрації 1 мл на 100 мл бідистильованої води. Такі культури надзвичайно довго живуть (декілька місяців), але, на жаль, відносно повільно розмножуються.

Для фізіологічних та біохімічних досліджень іноді необхідно вирощувати одноклітинних у масових кількостях та за умови повної відсутності будь-яких інших організмів (аксенічно). Протягом останніх десятиріч аксенічно успішно культивують інфузорію Tetrahymena та Paramecium. Культуральне середовище, яке після приготування потрібно автоклаву вати, складається з 10 г протеозопептона, 5г хлориду натрію, 2г декстрози та 8г дріжджового екстракту на 1л бідистильованої води. Інокуляція середовища культивованими організмами потребує жорстких стерильних умов роботи, щоб запобігти її бактеріальному забрудненню.


Читайте також:

  1. Виробництво білків одноклітинних організмів
  2. Елективні методи культивування (накопичувальні та чисті культури).
  3. Основні методи культивування вірусів
  4. Поняття про хімічний склад мікроорганізмів. Основні фізіологічні процеси у бактерій. Живлення, дихання, ріст і розмноження бактерій. Умови культивування бактерій.
  5. ФЕРМЕНТАЦІЯ – див. Культивування мікроорганізмів.
<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Місця збору найпростіших | Поведінка найпростіших

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.001 сек.