Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Технологічні системи

Способи описання систем

Розвиток знань пов’язаний з підвищенням складності та урізноманітнення підходів до дослідження і його методів, що утворюють наступну послідовність наукового опису системи.

1. Параметричний – опис властивостей, ознак та відношень об’єкта на підставі емпіричних спостережень. Це найбільш проста форма і початковий рівень дослідження.

2. Морфологічний – визначення поелементного складу об’єкта, його будови та взаємовідносин параметрів, виявлених на попередньому етапі.

3. Функціональний – опис функціональних залежностей між параметрами (т. зв. „функціонально-параметричний опис”), між елементами об’єкта (функціонально-морфологічний опис) або між будовою об’єкта та його параметрами.

4. Фізичний – опис поведінки об’єкту, виявлення цілісної картини “життєдіяльності” об’єкта й механізмів, які дають змогу змінювати умови і режими їх роботи.

Наприклад, параметричний опис металорізального верстата як системи включає технічні характеристики (опис технологічних можливостей, кінематики, динаміки та силової взаємодії) і технічні показники (продуктивність, точність, жорсткість, потужність, маса, габарити тощо). Морфологічний опис верстата включає опис його джерел енергії, двигунів, передавальних і виконавчих механізмів, системи керування. Функціонально-параметричний опис поведінки верстата як системи можна виконати за допомогою фундаментальних законів, як закон збереження і перетворення енергії, кількості речовини тощо. Зокрема, функціонально - параметричний аналіз верстата описує залежність якості обробки від жорсткості його пружної перетворювальної системи, сил і моментів, які діють на деталь в процесі різання; залежність продуктивності від режимів різання та потужності приводу, умови балансу кінематичного ланцюга тощо.

Аналіз напрямків і закономірностей розвитку систем можна здійснювати у такій послідовності:

• прогноз можливостей використання сучасних досягнень фундаментальних наукових досліджень і створення принципово нових технологічних систем;

• науково-технічна підготовка створення та освоєння нових систем;

• впровадження систем у виробничі процеси;

• комплексна оцінка ефективності технологічних систем на основі їх техніко-економічного та організаційно-економічного рівнів, технічного і технологічного рівня, рівня предметів праці, а також кадрового забезпечення.

 

Серед усієї різноманітності систем, з огляду на їх значення особливе місце займають виробничі і технічні (або технологічні)системи (ТС).

Технологічна система – сукупність машин для виконання основних і допоміжних операцій і процесів, організованих у певну виробничу структуру для досягнення спільної мети – випуску продукції, або виконання роботи, яка має ознаки цілісності і здатність до саморегулювання.

Іншими словами, технологічна система— це сукупність функціонально пов'язаних засобів технологічного устаткування і оснащення, предметів виробництва та виконавців у регламентованих умовах виробництва: (визначених технологічних процесів або операцій),об’єднаних єдиною виробничою метою – виготовлення продукції, або виконання певної роботи.

Для досягнення мети функціонування технологічної системи, виробництва продукції або створення послуг система повинна забезпечувати раціональне та економічне використання природних, матеріальних, енергетичних, фінансових та інших ресурсів.

Поряд із системою будемо мати справу із „не - системою”, яку характеризують як „комплекс – сукупність машин для виконання основних і допоміжних операцій і процесів для досягнення однієї мети, в якій відсутня цілісність і здатність до саморегулювання; на відміну від системи в комплексі машини взаємодіють на основі простої кооперації.

Введення поняття технологічної системи, вивчення її структури і закономірностей функціонування дає змогу ефективно впливати на показники виробництва продукції, впроваджувати досягнення науково-технічного прогресу, знижувати матеріало- та енергомісткість виробів та виробничих процесів.


Читайте також:

  1. I. Органи і системи, що забезпечують функцію виділення
  2. I. Особливості аферентних і еферентних шляхів вегетативного і соматичного відділів нервової системи
  3. II. Анатомічний склад лімфатичної системи
  4. IV. Розподіл нервової системи
  5. IV. Система зв’язків всередині центральної нервової системи
  6. IV. Філогенез кровоносної системи
  7. POS-системи
  8. VI. Філогенез нервової системи
  9. Автокореляційна характеристика системи
  10. АВТОМАТИЗОВАНІ СИСТЕМИ ДИСПЕТЧЕРСЬКОГО УПРАВЛІННЯ
  11. АВТОМАТИЗОВАНІ СИСТЕМИ УПРАВЛІННЯ ДОРОЖНІМ РУХОМ
  12. Автоматизовані форми та системи обліку.




Переглядів: 1099

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Поняття про систему та системний підхід | Ознаки і властивості систем машин і технологій

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.