Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Реалізація алгоритмів опрацювання сигналів та зображень на нейропроцесорах

Нейрокомпьютер - це обчислювальна система з MSІMD архітектурою, тобто з паралельними потоками однакових команд і множинним потоком даних. На сьогодні можна виділити три основних напрямки розвитку обчислювальних систем з масовим паралелізмом (ОСМП):

Найменування напрямку Опис
ОСМП на базі каскадного з'єднання універсальних SІSD, SІMD, MІSD мікропроцесорів. Елементна база - універсальні RІSC чи CІSC процесори: Іntel, AMD, Sparc, Alpha, Power PC, MІPS і т.п.
На базі процесорів з розпаралелюванням на апаратному рівні. Елементна база - DSP процесори: TMS, ADSP, Motorola, ПЛИС.
ОСМП на спеціалізованій елементній базі Елементна база від спеціалізованих однобітових процесорів до нейрочіпів.

Нейромережеві системи, реалізовані на апаратних платформах першого напрямку (нехай і мультипроцесорних) будемо відносити до нейроемуляторів - тобто систем, що реалізують типові нейрооперації (зважене підсумовування і нелінійне перетворення) на програмному рівні. Нейромережеві системи, реалізовані на апаратних платформах другого і третього напрямку у виді плат розширення стандартних обчислювальних систем (1-го напрямку) - будемо називати нейроприскорювачами і системи, реалізовані на апаратній платформі третього напрямку у виді функціонально закінчених обчислювальних пристроїв, варто відносити до нейрокомп’ютерів (всі операції виконуються в нейромережевому логічному базисі). Нейроприскорювачі можна розділити на два класи "віртуальні" (вставляються в слот розширення стандартного РС) і "зовнішні"(щоз'єднуються з керуючою Host ЕОМ по конкретному інтерфейсі чи шині). Нейро засоби проектуються на базі ПЛІС, каскадного з’єднання DSP-процесорів типу ADSP2106x, TMS320C4x,8x, DSP96002 і ін. , спеціалізованих процесморів, наприклад, Л1879ВМ1 (NM6403)

Процесор Л1879ВМ1 є високопродуктивним спеціалізованим мікропроцесором, що об’єднює в собі риси двох сучасних архітектур: VLIW (Very Long Instruction Word) і SIMD (Single Instruction Multiple Data) (рис. 7.1). Основні обчислювальні вузли процесора - керуюче RISC-ядро і векторний співпроцесор. RISC-ядро – це центральний процесорний вузол, що виконує всі основні функції по керуванню роботою кристала. Крім того, RISC-процесор робить арифметико-логічні і операції зсуву над 32-розрядними скалярними даними і формує 32-розрядні адреси команд і даних при звертаннях до зовнішньої пам'яті. Довжина команди - 32 і 64 розряди (звичайно в команді виконуються дві операції). Процесор реалізує п’ятиступінчатий 32-розрядний конвеєр. Адресний простір - 16 Гбайт, два адресних генератори, вісім регістрів загального призначення і вісім адресних регістрів. Будь-яка інструкція виконується за один такт. Векторний співпроцесор призначений для арифметичних і логічних операцій над 64-розрядними скалярними даними програмувальної розрядності. Обмін даними між основними вузлами процесора відбувається по трьох внутрішніх шинах, двох вхідним і одній вихідній.

Рис. 7.1.Архітектура процесора NM6403

GMI і LMI-два однакових блоки програмувального інтерфейсу з локальною і глобальною 64-розрядними зовнішніми шинами. До кожної з них може бути підключена зовнішня пам'ять, що містить до 231 32-розрядних комірок. Обмін даними з зовнішньою пам'яттю здійснюється як 32-, так і 64-розрядними словами (NM6403 одночасно вибирає дві сусідні комірки пам'яті). Кожен блок програмувального інтерфейсу дозволяє працювати з двома банками зовнішньої пам'яті різного обсягу, типу (DRAM, SRAM, Flash ROM, EDO DRAM і т.д.) і швидкодії без додаткового устаткування. Передбачено апаратну підтримку режиму розподіленої пам'яті для різних мультипроцесорних конфігурацій зовнішніх шин.

СР1 і СР2- ідентичні комунікаційні порти, що забезпечують інформаційний обмін по двонаправленій восьмиразрядной шині. Вони призначені для побудови високопродуктивних мультипроцесорних систем і цілком сумісні з комунікаційними портами процесора ТМ320C4x. Кожен комунікаційний порт має вбудований контролер прямого доступу до пам'яті (ПДП, DMA), що дозволяє обмінюватися 64-розрядними даними з пам'яттю на зовнішніх шинах.


Читайте також:

  1. Алгоритм прийняття рішення при прийманні сигналів з випадковою початковою фазою
  2. Альтернативна реалізація із вільним вихідним кодом – сервер SAMBA
  3. Аналіз задач і алгоритмів
  4. Аналіз опрацювання помилок
  5. Безперервних сигналів на тріоді
  6. Важливою складовою економічної політики 60-х рр. була реалізація програми “нових рубежів” президента Дж. Кенеді.
  7. Вибір алгоритмів розрахунку комплексних порівняльних оцінок.
  8. Види алгоритмів.
  9. Виконання програми - реалізація мови програмування
  10. Вимірювальні сигнали, перетворення вимірювальних сигналів, форми вимірювальної інформації
  11. Вироблення та реалізація раціональних управлінських рішень.
  12. Властивості алгоритмів




Переглядів: 782

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Побудова граф-алгоритму ШПФ з основою 2 наведена в попередніх розділах. | ВЕКТОРНИЙ СПІВПРОЦЕСОР

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.013 сек.