Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Правова основа антидемпінгу

Міжнародні антидемпінгові правила передбачені: а) ст. VI ГАТТ; б) Антидемпінговим договором COT; в) національними антиденпінговими законами, що ухвалюються на основі міжна­родних стандартів, закріплених в вищевказаних угодах.

У кожній країні існує власне законодавство, що регу­лює антидемпінг. Так, існує відповідний регламент ЄС, Закон України "Про захист національного товаровиробника від демпінгового імпорту" № 330-XIV від 22 грудня 1998 р. тощо. Але всі ці законодавчі акти членів COT по­винні відповідати вимогам угод COT (ст. VI ГАТТ та Антидем­пінговому договору COT).

Основна частина Статті VI гласить:

1. Сторони визнають, що демпінг, через який товари однієї країни потрапляють на ринок іншої країни за вартістю мен­шою, ніж нормальна вартість товарів, повинен осуджуватися, якщо він спричиняє матеріальну шкоду чи створює загрозу матеріальної шкоди промисловості, створеній на території сто­рони, чи значно затримує створення вітчизняної промисловості. Для цілей цієї Статті слід вважати, що товар потрапляє на ри­нок імпортуючої країни за вартістю меншою, ніж його нормаль­на вартість, якщо ціна товару, який експортується з однієї країни в іншу:

(a) нижча за порівняну ціну, при звичайному ході торгівлі, на аналогічний товар, призначений для споживання в експор­туючій країні, або

(b)за відсутності такої внутрішньої ціни, нижча за

(і) найвищу порівняну ціну на аналогічний товар, призна­чений для експорту до будь-якої третьої країни при звичайно­му ході торгівлі, або

(іі) вартість виробництва товару в країні походження, до якої додані помірні додаткові витрати на продаж та прибуток.

В обох випадках необхідно робити належну поправку на розбіжності в умовах продажу, розбіжності в оподаткуванні та інші розбіжності, які впливають на порівнянність цін.

2. У цілях усунення чи попередження демпінгу, сторона може стягувати з будь-якого товару, який постачається у дем­пінговому порядку, антидемпінгове мито у розмірі, що не пере­вищує демпінгову маржу по цьому товару.

Двічі на рік COT збирає на нараду Антидемпінговий комітет (АДК) для того, щоб забезпечити форум для дискусії щодо ан­тидемпінгових заходів. До обов'язків АДК входить перегляд антидемпінгових законів країн та їх застосування відповідно до Договору, вивчення звітів про антидемпінгові заходи країни, а також аналіз спірних моментів у антидемпінгових норматив­них положеннях та в практиці їх застосування. Документи АДК, як і пропозиції країн щодо реформування Анти­демпінгового договору, можна знайти на інтернет-сторінці COT www.wto.org (робочі документи з позначкою G/ADP/W/ та G/ADP/N/).

АДК повністю підзвітний Раді з питань торгівлі товарами і звітує останній щороку про використання та адмініструван­ня Антидемпінгового договору.

Завданням АДК є перегляд національного законодавства. Країни-члени повинні подати відповідні закони до Комітету, а та­кож дати відповідь на запитання інших країн про свої системи антидемпінгових заходів. У випадку виникнення певних про­блем, країни зобов'язані привести своє національне законодав­ство відповідно до Договору.


Читайте також:

  1. Nom. sing. Gen. sing. Основа
  2. АКЦІОНЕРНА ОРГАНІЗАЦІЙНО-ПРАВОВА ФОРМА ПІДПРИЄМСТВ
  3. Аналіз фінансово-господарської діяльності підприємства як методична основа діагностики його спроможності протидіяти кризовим явищам та ліквідувати їх наслідки
  4. Англо-американська правова система
  5. Б. Основа.
  6. Банк і його операції. Правова природа банківської діяльності
  7. Будова|споруди| |і/або|і принци|основа|п дії.
  8. Бюджет як економічна і правова категорія
  9. Валютна система - це державно-правова форма організації валютних відносин. Слід розрізняти національну, міжнародну (регіональну) та світову валютні системи (ВС).
  10. Валютні відносини, валютні системи як основа міжнародних фінансів
  11. Вестфальский мир як основа європейського правопорядку 1648-1815 рр.
  12. Вибір слова – основа культури мовлення




Переглядів: 442

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Загальна характеристика демпінгу | Основні елементи демпінгу

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.019 сек.