Студопедия
Новини освіти і науки:
Контакти
 


Тлумачний словник


Основні види транспорту, їх переваги та недоліки

Основою вибору виду транспорту, оптимального для конкретного перевезення, служить інформація про характерні риси різних видів транспорту.

Розглянемо основні переваги і недоліки автомобільного, залізничного, водного і повітряного транспорту, істотні з погляду логістики.

Автомобільний транспорт. Традиційно використовується для перевезень на короткі відстані. Колись під короткими відстанями розумілися відстані в 50 – 100 км. У даний час, у зв'язку з прогресом в автомобілебудуванні і з розвитком дорожньої мережі, короткими вважаються відстані в межах 200 – 300 км. У США автомобілі експлуатуються на відстанях до 1600 км.

Одна з основних переваг автомобільного транспорту – висока маневреність. За допомогою автомобільного транспорту вантаж може доставлятися "від дверей до дверей" з необхідним ступенем терміновості і "точно в термін". Цей вид транспорту забезпечує регулярність постачання, а також можливість постачання малими партіями. Тут, у порівнянні з іншими видами, пред'являються менш тверді вимоги до упакування товару.

Основним недолікам автомобільного транспорту є порівняно висока
собівартість перевезень, плата за які звичайно стягується по максимальній
вантажопідйомності автомобіля. До інших недоліків цього виду транспорту
відносять також терміновість розвантаження, можливість розкрадання вантажу і викрадення автотранспорту, порівняно малу вантажопідйомність. Автомобільний транспорт екологічно несприятливий, однак у структурі вантажоперевезень він своєю питомою вагою обігнав усі інші види і перетворився у ведучий вид вантажного транспорту.

Залізничний транспорт. Цей вид транспорту добре пристосований для перевезення різних партій вантажів при будь-яких погодних умовах. Залізничний транспорт забезпечує можливість порівняно швидкої доставки вантажу на великі відстані. Перевезення регулярні, можна ефективно організувати виконання вантажно-розвантажувальних робіт.

Істотною перевагою залізничного транспорту є порівняно невисока собівартість перевезення вантажів, а також наявність знижок.

До недоліків залізничного транспорту варто віднести обмежену кількість перевізників, а також низьку можливість доставки до пунктів споживання, тобто при відсутності під'їзних колій залізничний транспорт повинний доповнюватися автомобільним.

Морський транспорт. Є самим великим перевізником у міжнародних перевезеннях. Його основні переваги – низькі вантажні тарифи і висока провізна спроможність.

До недоліків морського транспорту відносять його низьку швидкість, тверді вимоги до упакування і кріплення вантажів, малу частоту відправлень. Морський транспорт істотно залежить від погодних і навігаційних умов і вимагає створення складної портової інфраструктури.

Внутрішній водний транспорт. Тут низькі вантажні тарифи, високі провізні спроможності на глибоководних ріках і водоймах.

До недоліків внутрішнього водного транспорту, крім малої швидкості доставки, відносять також низьку приступність у географічному плані. Це обумовлено обмеженнями, що накладає конфігурація водних шляхів, нерівномірність глибин і мінливі навігаційні умови.

Повітряний транспорт. Основні переваги – найвища швидкість, можливість досягнення віддалених районів, висока надійність.

До недоліків відносять високі вантажні тарифи, недостатню географічну доступність і залежність від погодних умов, що знижує надійність дотримання графіка постачання.

Виділяють такі основні фактори, які впливають на вибір виду транспорту:

- час доставки;

- частота відправлень вантажу;

- надійність дотримання графіка доставки;

- здатність доставити вантаж у будь-яку точку території;

- вартість перевезень.


Читайте також:

 1. II. Основні закономірності ходу і розгалуження судин великого і малого кіл кровообігу
 2. PR-відділ організації: переваги і недоліки
 3. Адвокатура в Україні: основні завдання і функції
 4. Але в реклами є і недоліки.
 5. Амортизація основних засобів, основні методи амортизації
 6. Артеріальний пульс, основні параметри
 7. Банківська система та її основні функції
 8. Біржові товари і основні види товарних бірж. Принципи товарних бірж.
 9. Будова й основні елементи машини
 10. Будова оптоволокна та основні фізичні явища в оптоволокні.
 11. Бюджетування (основні поняття, механізм).
 12. Бюджетування як інструмент оперативного контролінгу, його переваги і недоліки
<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Сутність і задачі транспортної логістики | Транспортні тарифи та їх застосування

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.001 сек.