Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Основні цілі коректувальної дії в психоаналітичній ігротерапії

1. Встановлення аналітичного зв'язку, емоційно позитивного контакту між дитиною і дорослим, який дозволив би ігротерапевту здійснювати функції інтерпретацій і трансляцій дитині символічного значення будь-якої гри; брати участь в грі дитини і організовувати в грі актуалізацію і програвання значущих для дитини конфліктів.

2. Катарсис — форма емоційного реагування, що приводить до подолання негативних емоційних переживань і звільнення від них.

3. Гра надає дві можливості для катарсиса: вільне вираження почуттів і емоцій дитини та вербалізація відчуттів і почуттів.

4. Інсайт є одночасно і результатом і механізм ігротерапії. Як результат досягнення інсайту можна визначити як досягнення дитиною глибшого розуміння себе і своїх стосунків із значущими іншими. Інсайт не вимагає інтерпретації, роз'яснення з боку ігротерапевта, а досягається дитиною раптово. У дитячому віці інсайт часто носить невербальний характер.

5. Дослідження реальності. Процес дослідження при проживанні та апробації дитиною різних форм і способів взаємодії із світом людей, міжособових стосунків.

6. Особлива атмосфера особистісної безпеки і довіри, що пануює на заняттях, знімає страхи і тривожність дітей перед можливими невдачами і санкціями. І стимулює їх до дослідження нових способів поведінки і спілкування як з дорослими, так і з однолітками.

7. Сублімація як переструктурування таі відхилення енергії примітивних сексуальних потягів від їх прямої мети (отримання сексуального задоволення) до соціально сприйнятних цілей, які не пов'язані із сексуальністю.

8. Сублімація як форма перемикання сексуально енергії на соціально схвалювані цілі розглядається у психоаналізі як вища форма вирішення труднощів розвитку особистості в дитячому віці.

Таким чином, гра в психоаналітичній школі розглядалася як символічна діяльність, в якій дитина, будучи вільною від тиску і заборон зі сторони соціального оточення за допомогою іграшок, ігрових дій з ними і ролей, виражає в особливій символічній формі несвідомі імпульси і потяги.

 

Ігрова терапія, центрована на клієнті

Розвиток ідей терапевтів в цьому напрямку вивчений і розширений К. Роджерсом і В. Екслайн.

Мета такої терапії — не міняти і не переробляти дитину, не учити її якихось спеціальних поведінкових навичок, а дати їй можливість бути самою собою. Ігровий терапевт не намагається виростити дитину певним чином, а кожній дитині створює оптимальні умови для зростання і розвитку. Він повністю залучений в гру дитини, йому цікаво бути з нею, що б та не робила. Він концентрує всю свою увагу і професійну майстерність на дитині, чує, відчуває і розуміє будь-які емоційні стани дитини і відображає їх, тобто розкриває дитині зрозуміло і коротко ці емоційні стани.

В основі ігрової терапії, центрованої на дитині, лежить уявлення про спонтанність психічного розвитку дитини, що володіє внутрішніми джерелами саморозвитку і потенційними можливостями самостійного вирішення проблем особистісного зростання. Разом з тим процес особистої реалізації, саморозвитку може бути порушений або обмежений унаслідок або несприятливих умов середовища, або порушень взаємодії та спілкування із значущими іншими, і в першу чергу з батьками і близькими дорослими. Стосунки, зв'язок з іншою людиною складають необхідну умову особистісного розвитку.

Основна задача корекції полягає у створенні або поновленні значущих стосунків між дитиною і дорослим з метою оптимізації особистісного зростання і розвитку. Гра як діяльність, вільна від примусу, підлеглості, страху і залежності дитини від світу дорослих, представляє собою, на думку прихильників недирективної терапії, єдине місце, де дитина одержує можливість безперешкодного самовираження, і вивчення власних відчуттів і переживань. Гра дозволяє дитині звільнитися від емоційної напруги і фрустрацій, відпочатку визначених антагонізмом реальних життєвих відносин між дитиною і дорослим.

Основними показамидля проведення цього виду терапії виступають:

—порушення зростання «Я», що відображається в порушенні поведінки і дисгармонійній «Я-концепції»;

—низький рівень самоприйняття, сумнів і невпевненість в можливостях власного особистісного зростання;

—висока соціальна тривожність і ворожість по відношенню до навколишнього світу;

—емоційна лабільність і нестійкість.


Читайте також:

  1. II. Основні закономірності ходу і розгалуження судин великого і малого кіл кровообігу
  2. Адвокатура в Україні: основні завдання і функції
  3. Амортизація основних засобів, основні методи амортизації
  4. Артеріальний пульс, основні параметри
  5. Банківська система та її основні функції
  6. Біржові товари і основні види товарних бірж. Принципи товарних бірж.
  7. Будова й основні елементи машини
  8. Будова оптоволокна та основні фізичні явища в оптоволокні.
  9. Бюджетування (основні поняття, механізм).
  10. Валютний ринок, основи його функціонування. Основні види валютних операцій
  11. Варіатори та їхні основні параметри
  12. Взаєморозрахунки з контрагентами та податковий облік: основні принципи




Переглядів: 744

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
ОСНОВНІ ВИДИ І ФОРМИ ІГРОТЕРАПІЇ | СТАДІЇ ПРОЦЕСУ ІГРОВОЇ ТЕРАПІЇ, ЦЕНТРОВАНОЇ НА ДИТИНІ

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.071 сек.