Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Реєстр субє’ктів аудиторської діяльності

Організація і управління аудитом

 

Аудит повинні здійснювати аудитори, які можуть працювати самостійно або в аудиторській фірмі.

Аудиторські фірми залежно від участі в них аудиторів різних країн можна поділити на національні, в яких працюють тільки аудитори України, і міжнародні спільні підприємства, в яких беруть участь аудитори різних країн (наприклад, аудиторська фірма "Ернст енд Янг Україна").

Аудиторська фірма - це організація, що включена до Реєстру суб’єктів аудиторської діяльності. Для здійснення аудиту в аудиторській фірмі повинен бути мінімум один аудитор, що має кваліфікаційний сертифікат. Останній видається на 4 роки особам, які мають стаж роботи аудитором, бухгалтером, економістом, юристом не менше 3 років.

Діяльність незалежних аудиторських фірм державному управлінню не підлягає.

Питання, пов'язані з підготовкою, роботою і професійним захистом аудиторів, регулюють Аудиторська палата України і Спілка аудиторів України.

Аудиторська палата України здійснює сертифікацію фахівців, які займаються аудиторською діяльністю, затверджує норми аудиторської діяльності, веде реєстр аудиторів і фірм. Вона функціонує як незалежний самостійний орган на засадах самоврядування. Члени палати працюють на суспільних засадах.

Професійний захист аудиторів здійснює Спілка аудиторів України.

Перша асоціація бухгалтерів була створена в Італії в 1591 р. У 1853 р. в Шотландії був заснований Едінбургський інститут аудиторів. У 1887 р. створена американська асоціація аудиторів, а в 1976 р. - Асоціація аудиторських систем електронної обробки даних.

Національні асоціації бухгалтерів і аудиторів стали об'єднуватися в міжнародні. Так, в 1977 р. створена Міжнародна федерація бухгалтерів (МФБ), а в 1986 р. - Федерація європейських бухгалтерів, до складу якої входить 21 країна, в тому числі і Україна.

 

 

Реєстр суб’єктів аудиторської діяльності (далі Реєстр) - це офіційний загальнодержавний реєстр аудиторських фірм і аудиторів — суб’єктів підприємницької діяльності, які зареєстрували свою аудиторську діяльність згідно із Законом України "Про аудиторську діяльність". Визначення аудиту, аудиторської діяльності (аудиторських послуг, супутніх аудиторських робіт тощо) та суб'єкта аудиторської діяльності регламентується Законом України "Про аудиторську діяльність", національними нормативами аудиту та Кодексом професійної етики аудиторів України.

Ведення Реєстру покладено на Аудиторську палату України.

Про включення до Реєстру суб'єкта аудиторської діяльності видається Свідоцтво встановленого Аудиторською палатою України зразка. Зведені дані Реєстру є відкритими для користувачів.

Аудиторська палата України щорічно, станом на 1 січня поточного року. оприлюднює у засобах масової інформації Реєстр суб'єктів аудиторської діяльності, які завчасно подали звіт та підтвердили свою аудиторську діяльність за звітний рік. Зміни, внесені до Реєстру оприлюднюються щомісячно.

До Реєстру вносяться суб'єкти аудиторської діяльності:

- Аудиторські фірми, які зареєстрували свою діяльність відповідно до чинного законодавства України і відповідають вимогам Закону України "Про аудиторську діяльність".

- Аудитори, зареєстровані відповідно до Закону України "Про підприємництво" як суб'єкти підприємництва - фізичні особи і мають чинний сертифікат аудитора.

Витрати на ведення Реєстру та його легалізацію компенсують за рахунок суб'єктів аудиторської діяльності, які подають документи на внесення їх до Реєстру, у розмірах, які визначає Аудиторська палата України.

Свідоцтво про включення до Реєстру суб'єктів аудиторської діяльності в Україні видається терміном на п'ять років. Продовження терміну дії Свідоцтва здійснює Контрольно-реєстраційна комісія, рішення якої затверджує Аудиторська палата України на підставі заяви суб'єкта аудиторської діяльності, після звірки даних, раніше внесених у Реєстр.

 


Читайте також:

  1. II. Мотивація навчальної діяльності. Визначення теми і мети уроку
  2. IІI. Формулювання мети і завдань уроку. Мотивація учбової діяльності
  3. V. Питання туристично-спортивної діяльності
  4. Абсолютні та відності показники результатів діяльності підприємства.
  5. Автоматизація банківської діяльності в Україні
  6. Автоматизація метрологічної діяльності
  7. АДАПТАЦІЯ ОБМІНУ РЕЧОВИН ДО М'ЯЗОВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
  8. Адміністративно-правове регулювання державної реєстрації актів цивільного стану, державної виконавчої служби, нотаріату та адвокатури.
  9. Аксіоми безпеки життєдіяльності.
  10. Аксіоми безпеки життєдіяльності.
  11. Активізація пізнавальної діяльності учнів на уроках фізики.
  12. Актуальність безпеки життєдіяльності. Сталий розвиток людини




Переглядів: 510

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Мета і задачі аудиту | Предмет аудиторської діяльності

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.002 сек.