Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядівКонтакти
 


Тлумачний словник


Ведення наступу

Перед атакою механізованих та танкових підрозділів (слайд 12) проводиться вогнева підготовка атаки, а в ході наступувогнева підтримка атаки і вогневе супроводження наступу підрозділів в глибині.

Танковий взвод, механізований взвод на бойових машинах піхоти та протитанковий взвод у повному складі або окремими машинами (комплексами) можуть виділятися для знищення вогневих засобів противника, які спостерігаються, стрільбою прямою наводкою в ході вогневої підготовки атаки.

Атака полягає в стрімкому і безупинному русі танкових та механізованих підрозділів у бойовому порядку в поєднанні з інтенсивним вогнем з танків, бойових машин піхоти (бронетранспортерів), а по мірі зближення з противником і з інших видів зброї з метою його знищення.

а) Під час атаки в пішому порядку (слайд 13):

- особовий склад механізованого взводу діє в цепу безпосередньо за бойовою лінією танків на віддаленні, яке забезпечує його безпеку від розривів снарядів своєї артилерії і підтримку просування танків вогнем стрілецької зброї;

- бойові машини піхоти (бронетранспортери) в цьому випадку, використовуючи складки місцевості, стрибками від рубежу до рубежу (від укриття до укриття) просуваються за своїми відділеннями на віддаленні, що забезпечує надійну підтримку вогнем своєї зброї танків та особового складу, який атакує, а бойові машини піхоти із стабілізованим озброєнням – безпосередньо в цепу своїх відділень;

- після спішування особового складу механізованого взводу в бойових машинах піхоти (бронетранспортерах) залишаються навідники-оператори (кулеметники бронетранспортерів), механіки-водії (водії) та заступник командира взводу, які вогнем озброєння бойових машин підтримують бій своїх підрозділів.

б) Під час атаки на бойових машинах піхоти (бронетранспортерах) механізований взвод діє в бойовій лінії за танками на віддаленні 100...200 м.

Механізований взвод на автомобілях атакує противника, як правило, в пішому порядку. При бездоріжжі, наявності глибокого снігового покриття та в деяких інших випадках, особовий склад механізованих підрозділів може атакувати противника на окремих ділянках десантом на танках.

1.2.1 Наступ з положення безпосереднього зіткнення в противником

Наступ на противника з положення безпосереднього зіткнення з ним (слайд 14) взвод починає із вихідного положення в заздалегідь створеному бойовому порядку.

Вихідне положення може займатися взводом:

- в ході перегрупування із положення оборони;

- одночасною зміною підрозділів, що обороняються.

а) В ході перегрупування (зміни) взвод розташовується:

Механізований взвод розташовується на вихідній позиції роти:

- особовий склад – у першій траншеї;

- бойові машини піхоти (бронетранспортери):

- займають вогневі позиції поряд зі своїми відділеннями або позаду них на віддаленні до 50 м;

- у випадку неможливості потайного заняття вогневих позицій зі своїм взводом біля переднього краю – разом з машинами інших взводів роти можуть розташовуватися спільно із взаємодіючим танковим підрозділом на його вихідній або вичікувальній позиції.

Танковий взвод розташовується в раніше зайнятому для оборони опорному пункті або у складі роти знаходиться на вихідній (вичікувальній) позиції.

б) Дії взводу під час проведення вогневої підготовки атаки

Наступ з положення безпосереднього зіткнення в противником (слайд 15) взвод починає після проведення вогневої підготовки атаки, під час якої він вогнем своєї зброї знищує виявлені вогневі засоби, а також живу силу противника. Командир взводу управляє вогнем підлеглих, веде спостереження за цілями, які підлягають знищенню в ході вогневої підготовки атаки на напрямку наступу взводу, і про результати спостереження доповідає командиру роти.

в) Висування бойових машин взводу на рубіж переходу в атаку

В установлений час (слайд 16) за командою (сигналом) старшого командира танковий взвод, який займає вихідну (вичікувальну) позицію, починає висування до рубежу переходу в атаку.

За танками починають рух і розташовані з ними бойові машини піхоти (бронетранспортери) механізованих взводів.

З підходом до рубежу переходу в атаку танковий взвод розгортається в бойову лінію і з максимально допустимою швидкістю продовжує рух, знищуючи противника з ходу. Бойові машини піхоти (бронетранспортери) виходять до своїх відділень.

г) Початок атаки

Під час атаки в пішому порядку (слайд 17) з підходом танків до вихідного положення для наступу командир механізованого взводукомандує: «Приготуватися до атаки», – і потім: «Позначити проходи для танків».

Після проходження танками вихідного положення командир механізованого взводу подає команду: «Взвод, в атаку – ВПЕРЕД», за якою особовий склад вистрибує з траншеї (окопу) і прискореним кроком або бігом слідом за танками атакує противника, рухаючись в напрямку проходів у загородженнях. Бойові машини піхоти (бронетранспортери), рухаючись за своїми відділеннями (бойові машини піхоти із стабілізованим озброєнням – безпосередньо в цепу взводу), вогнем підтримують атаку танків і особового складу.

Під час атаки на бойових машинах піхоти (бронетранспортерах) (слайд 18) посадка в них особового складу механізованого взводу здійснюється під час вогневої підготовки атаки у вихідному положенні для наступу.

Бойові машини піхоти (бронетранспортери) за командою (сигналом) командира взводу потай підходять до своїх відділень, використовуючи складки місцевості і роблять зупинку.

Особовий склад за командами командира: «Взвод – до машини», «На місця» швидко робить посадку в машини і приготовляється до ведення бою з ходу, а з переходом в атаку відкриває вогонь.

З переходом підрозділів в атаку командир взводу уточнюють положення противника, а при необхідності – бойові завдання відділенням (танкам) і порядок подолання загороджень.

д) Подолання загороджень

Подолання загородженьперед переднім краєм оборони противника здійснюється під прикриттям вогню артилерії, бойових вертольотів, гранатометного і протитанкового взводів, а також при взаємній підтримці вогню танків, бойових машин піхоти (бронетранспортерів) і стрілецької зброї.

Танки і бойові машини піхоти, які оснащені мінними тралами (слайд 19), долають мінне поле противника в бойовому порядку по своїх напрямках, а ті, що не мають тралів, і бронетранспортери – встановленим порядком по проробленому проходу.

Особовий склад механізованого взводу, який атакує противника в пішому порядку, долає мінне поле слідом за танками по їхніх коліях або по проробленому проходу.

З підходом особового складу до загороджень за командою командира «Взвод, в напрямку такого-то предмета, в колону по два (по три), напрямне – перше відділення, в прохід, бігом – РУШ» або «Взвод, за мною, в колону по два (по три), в прохід, бігом – РУШ» відділення у встановленому порядку на ходу займають місця в колоні взводу.

Бойові машини піхоти (бронетранспортери) в цей час вогнем з коротких зупинок знищують вогневі засоби противника, які перешкоджають танкам і особовому складу долати загородження. Вони долають загородження за колоною взводу.

Якщо взвод оснащений бойовими машинами піхоти зі стабілізованим озброєнням, то вони можуть долати загородження в колоні безпосередньо за танком. Особовий склад взводу в цьому випадку долає загородження слідом за бойовими машинами піхоти.

Мінне поле, раптово встановлене засобами дистанційного мінування на напрямку висування (атаки) взводу, долається по проходу, як правило, у взводній колоні.

Бойові машини піхоти (бронетранспортери) і танки без тралів, які знаходилися в бойовій лінії і які опинилися на замінованій місцевості, рухаються до проробленого проходу по виходах, які розміновуються особовим складом відділення (екіпажами танків) з використанням табельних возимих комплектів розмінування та іншими способами.

е) Атака переднього краю оборони противника

Після подолання загороджень (слайд 20) танковий взвод стрімко атакує противника, знищуючи вогнем з ходу в першу чергу його протитанкові засоби.

§ Механізований взвод, який атакує в пішому порядку, подолавши загородження, за командою командира: «Взвод, в напрямку такого-то предмета – до бою, ВПЕРЕД» або «Взвод, за мною – до бою, ВПЕРЕД» бігом у встановленому порядку розгортається в цеп, відкриває вогонь зі своєї зброї і стрімко атакує противника. Наблизившись до траншеї противника на 25...40 м, за командою командира: «Взвод, гранатами – ВОГОНЬ» особовий склад закидає противника гранатами і в точно встановлений час («Ч») з криком «ура» слідом за танками вривається на передній край оборони, знищує противника вогнем впритул і безупинно продовжує атаку в указаному напрямку.

Бойові машини піхоти (бронетранспортери), подолавши загородження по проходах, доганяють свої підрозділи, вогнем своєї зброї підтримують їх атаку, діючи за цепом своїх підрозділів.

Бойові машини піхоти зі стабілізованим озброєнням, вийшовши слідом за танком із проходу, розгортаються в бойову лінію і вогнем прикривають рух по проходу та розгортання в цеп особового складу взводу.

Додані взводу вогнеметники, наступаючи в бойових порядках взводу, знищують противника в траншеях, ходах сполучення та інших фортифікаційних спорудженнях.

Командир механізованого взводу (слайд 21) під час дій особового складу в пішому порядкуспішується і просувається за цепом взводу на віддалені до 50 м в такому місці, звідки зручніше спостерігати за діями взводу та управляти ним.

Управління вогнем та рухом бойових машин піхоти (бронетранспортерів) командир взводу здійснює через свого заступника.

§ Механізований взвод під час атаки на бойових машинах піхоти (бронетранспортерах), подолавши мінне поле, слідом за танками у точно встановлений час («Ч») стрімко вривається на передній край оборони противника, знищує його вогневі засоби, в першу чергу протитанкові, і, використовуючи результати вогневого ураження, швидко і безупинно наступає в глибину.

У тому випадку, коли перед механізованим взводом танки не діють (слайд 22), взвод атакує противника слідом за розривами снарядів своєї артилерії.

Безпечне віддалення від розривів снарядів своєї артилерії складає:

- для танка – 200 м;

- для бойової машини піхоти (бронетранспортера) – 300 м;

- для особового складу, який атакує противника в пішому порядку, – 400 м.

ж) Бій в глибині оборони противника

Бій в глибині оборони противника (слайд 23) характеризується нерівномірністю просування підрозділів та розвивається у складній та швидкозмінній обстановці. Успішне просування хоча б одного відділення (танка) або сусідів командир взводу негайно використовує для розвитку успіху.

При відставанні сусідів взвод, не припиняючи атаки, частиною вогневих засобів подавляє цілі, які заважають просуванню сусідів. Найкраща допомога сусідам – просування взводу вперед.

Опорний пункт, в якому противник чинить опір, взвод обходить та атакує його у фланг або в тил (рис. 1.6). Для маневру використовуються складки місцевості, проміжки в бойових порядках та відкриті фланги противника, з метою маскування можуть застосовуватися аерозолі (дими).

При неможливості обійти опорний пункт противника командир взводу:

- зосереджує вогонь взводу, доданих засобів і викликає вогонь взаємодіючих підрозділів по цілях, які перешкоджають просуванню;

- висуває відділення (танки) на вигідний для переходу в атаку рубіж;

- одночасно вживає заходів для пророблювання проходу в загородженнях.

Взвод, використовуючи результати вогневого ураження противника, атакою з фронту завершує його знищення та продовжує рух вперед.

По мірі послаблення опору противника (слайд 24) механізований взвод, що наступає в пішому порядку, за командою (сигналом) старшого командира робить посадку в машини або десантом на танки.

Для цього бойові машини піхоти (бронетранспортери) за командою командира взводу доганяють свої відділення, сповільнюють рух або роблять коротку зупинку (танки, виділені для дій з десантом, роблять зупинку).

Особовий склад за командою командирів відділень «До машини» бігом рухається до своїх бойових машин піхоти (бронетранспортерів, танків), ставить зброю на запобіжник, потім за командою «На місця» швидко робить посадку та приготовляється для ведення вогню з ходу.

Навідники-оператори бойових машин піхоти (навідники кулеметів бронетранспортерів, навідники гармат танків) під час посадки особового складу спостерігають за противником і знищують виявлені цілі.

Діючи на бойових машинах піхоти (бронетранспортерах, десантом на танках), взвод продовжує виконувати завдання.

Командир механізованого взводу, який діє десантом на танках, зобов'язаний розподілити відділення та додані вогневі засоби по танках, вказати підлеглим командирам завдання, уточнити сигнали на посадку, спішування та способи цілевказання.

Діючи десантом на танках, взвод своїм вогнем знищує протитанкові засоби ближньої дії.

Для знищення противника, який перешкоджає просуванню танків, а також для надання їм допомоги в подоланні загороджень і перешкод особовий склад може спішуватися. При першій можливості взвод знову робить посадку десантом на танки і продовжує рух вперед.

 

На важкодоступних ділянках місцевості механізований взвод під час наступу в пішому порядку випереджає танки та наступає під прикриттям їхнього вогню та вогню бойових машин піхоти (бронетранспортерів). По мірі подолання цих ділянок танки знову виходять вперед, а взвод продовжує наступати за ними.

Виявивши засоби ядерного, хімічного нападу, системи високоточної зброї, взвод, уміло використовую чи приховані підступи, стрімко виходить до них, рішучою атакою знищує живу силу противника і виводить з ладу установки (гармати, міномети).

Загородження, перешкоди, які зустрілися в глибині оборони противника, взвод обходить або долає по проробленому проходу.

Зони зараження взвод, як правило, долає на бойових машинах (бронетранспортерах, автомобілях) з використанням засобів індивідуального захисту або обходить їх по напрямку, вказаному командиром роти.

з) Противника, який контратакує, (слайд 25) взвод знищує у взаємодії з іншими підрозділами стрімкою атакою з ходу або за вказівкою командира роти спочатку уражає противника вогнем з вигідного рубежу (рис. 1.7), при цьому танки та бойові машини піхоти (бронетранспортери) займають вогневі позиції за найближчими укриттями, а особовий склад механізованого взводу спішується та займає вигідні позиції, як правило, попереду них. Потім взвод атакою завершує знищення противника.

Взвод, який не зазнав контратаки, прискорює своє просування з метою виходу у фланг та в тил противнику, що контратакує.

и) Виявивши відхід противника (слайд 26), командир взводу негайно організовує переслідування та доповідає про це командиру роти.

Під час переслідування взвод:

- уміло використовуючи складки місцевості та інші маскуючи властивості, виходить на шляхи відходу противника;

- сковує його дії;

- рішучою атакою наносить йому ураження;

- якщо неможливо вийти на шляхи відходу противника:

- рішучими діями вклинюється в бойові порядки підрозділів прикриття;

- у взаємодії із сусідами знищує їх та проривається до основних сил противника, який відходить.

Механізований взвод переслідує противника, як правило, на бойових машинах піхоти (бронетранспортерах) або десантом на танках.

к) Під час закріплення захопленого рубежу (об'єкта) (слайд 27) командир взводу діє так саме, як при організації оборони.

У взводі в короткі терміни організовується система вогню та виконуються інші заходи щодо підготовки до відбиття контратаки противника.

Особлива увага приділяється організації протитанкової оборони.

л) Механізований (танковий) взвод, який складає резерв батальйону (слайд 28), використовуючи маскуючи властивості місцевості, пересувається за ротами першого ешелону, на віддаленні 1,5 – 2 км в готовності до розвитку наступу, знищення противника, який залишився в тилу підрозділів, що наступають, або до виконання інших завдань.

Одержавши завдання, командир механізованого (танкового) взводу на ходу ставить завдання відділенням (танкам). При цьому він вказує на місцевості:

- положення противника і місця розташування його вогневих засобів;

- рубіж вводу в бій;

- об'єкт атаки;

- напрямок продовження наступу.

Взвод під час підходу до вказаного рубежу розгортається в бойовий порядок і стрімко атакує противника.

 


Читайте також:

 1. I. Введення в розробку програмного забезпечення
 2. II. Організація і проведення спортивних походів
 3. VI. Оформлення маршрутної документації на проведення туристичних походів та експедицій
 4. Автоматизована система ведення державного земельного кадастру
 5. Автоматичний розрахунок суми проведення.
 6. Адаптація персоналу: цілі та завдання. Введення у посаду
 7. Актове діловодство. Діяльність судів. Ведення актових книг
 8. Алгоритм проведення внутрішнього аудиту.
 9. Алгоритми переведення чисел з однієї позиційної системи числення в іншу
 10. Аналіз факторів і причин відхилень від плану введення виробничих потужностей і основних фондів
 11. Аналоговий рівень доведення
 12. Апаратура і методика проведення густинного гамма-гамма-каротажу
Переглядів: 1693

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Способи ведення наступу | Наступ з ходу

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.076 сек.