Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



СTРУKTУРHІ СХЕМИ ОПЕРАЦІЙНИХ ПІДСИЛЮВАЧІВ

Найбільшого застосування набули в наш час трикаскадні і дво­каскадні інтегральні ОП відповідно першого і другого поколінь. На рис. 6.4, а показано структурну схему трикаскадного ОП.

В цій схемі перший каскад - це простий диференційний підсилювач (ДП) з резистивним навантаженням, джерелом стабільного струму в колі емітерів, який має два входи і два виходи (див. рис. 5.12, а).Для підвищення вхідного опору і знижений статичних і дрейфових по­милок цей каскад працює в режимі мікроамперних струмів, проте одер­жати високий коефіцієнт підсилення (див. формулу (5.43)) не можна.

Рис. 6.4

Другий каскад - підсилювач напруги (ПН), також виконаний за схемою диференційного підсилювача, працює в режимі міліамперних струмів і тому має значний коефіцієнт підсилення. Вихід цього каскаду по постійній складовій струму узгоджений з входом кінцевого під­силювача, який підсилює амплітуду сигналу (ПА) і складається з кас­кадів за схемами ЗЕ, ЗБ і ЗК. Найчастіше вихідний каскад створюється за схемою ЗК (емітерний повторювач), що забезпечує необхідне наванта­ження всієї схеми ОП. В підсилювачі амплітуди (ПА), що споживає осно­вну частину струму всього підсилювача, остаточно формується ампліту­да вихідного сигналу. Наявність в ПА емітерного повторювача (вихід­ний каскад) зумовлює низький вихідний опір ОП. Загальний коефіцієнт підсилення три каскадного ОП може досягати 100 000 і більше. Вхідні характеристики ОП повністю зумовлені вхідними характеристи­ками ДП, а вихідні - показниками кінцевого каскаду за відповідною схемою вмикання.

Вхідний диференційний опір ОП в мікрорежимі при великому опорі RЕ джерела стабільного струму виражається сумою вхідних опорів обох транзисторів ДП. З врахуванням виразу (5.36) його можна розрахувати за формулою

Rвх.д ≈ 2h11Е =[4тφт(h2ІЕ + l)]0. (6.1)

Вихідний опір підсилювача зумовлюється відношенням ЕРС в режимі хо­лостого ходу до змінної складової вихідного струму в режимі короткого зами­кання

RвихКпU Uвх /Івих.к.з.(6.2)

Транзистори ОП в інтегральному виконанні мають біполярну структуру n-р-n-типу. Незважаючи на малі вхідні ємності інтегральних транзисторів, кожний каскад характеризується власною сталою часу, яка задає частотну ха­рактеристику каскаду, тобто частотна характеристика всього ОП зумовлюється трьома сталими часу.

Промислова реалізація двокаскадних ОП (рис. 6.4, б) стала можливою піс­ля розробки інтегральних транзисторів p-n-p-типуіз задовільними малосиг­нальними параметрами і частотними властивостями, що дозволило застосувати в схемотехніці диференційні каскади з динамічним навантаженням, в яких під­вищений коефіцієнт підсилення. Отже, подальша модернізація технології виго­товлення інтегральних структур дала можливість функції першого і другого каскадів сполучити в одному каскаді підсилення (ДП). При цьому загальне підсилення двокаскадних ДП другого покоління зберігається на попередньому рівні, хоча виключається одна стала часу, що покращує частотні якості таких підсилювачів.

 


Читайте також:

  1. VІ. Структурно-логічні схеми
  2. Алгоритми та блок-схеми
  3. Блоки схеми алгоритму
  4. ВВІМКНЕННЯ ОПЕРАЦІЙНИХ ПІДСИЛЮВАЧІВ
  5. ВЗАЄМОЗВ’ЯЗОК ОПЕРАЦІЙНИХ ВИТРАТ ЗА СТАТТЯМИ ТА ЕЛЕМЕНТАМИ
  6. Вибір схеми підключення абонентів залежно від режимів тиску.
  7. Вибір типу обмотки і складання схеми.
  8. Вибір типу обмотки і складання схеми.
  9. Види і схеми відбору одиниць
  10. Види недержавного пенсійного забезпечення та схеми фінансування пенсійних виплат.
  11. Види операційних бюджетів та їх особливості
  12. Визначення сумарної маси еквівалентної схеми V- подібного КШМ.




Переглядів: 621

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
ПЕРЕДАВАЛЬНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ ОПЕРАЦІЙНИХ ПІДСИЛЮВАЧІВ | ОПЕРАЦІЙНІ ПІДСИЛЮВАЧІ ЗАГАЛЬНОГО ПРИЗНАЧЕННЯ

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.