Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Тривалість зрізу залежить від часу заряджання конденсатора

t3≈ 3СВRС. (8.24)

Від того, що ємність конденсатора, що задає час, звичайно велика і завжди виконується нерівність СВ >> СС, t3 >>tф. Зменшити тривалість фронтів колек­торних імпульсів можна без застосування додаткових елементів, але із застосу­ванням резисторів RС менших номіналів. При цьому збільшується швидкість зростання напруги на колекторах транзисторів (збільшується крутизна фронтів). Зменшення опору резисторів RС1 та RС2 призводить до збільшення струму, що протікає через мультивібратор, а отже, до збільшення розсіюваної ним потужності.

В практичні схеми мультивібраторів в інтегральному виконанні з колекторно–базовими зв'язками впроваджують додаткові елементи корекції форми імпу­льсів. Схема мультивібраторів в інтегральному виконанні (мікросхема 119ГГ1А) зображена на рис. 8.15, а. Навісні дискретні конденсатори С1 та С2 RС–кола, що задає час, під'єднують до зовнішніх виводів 6 –13 та 4 – 9 мікросхеми (рис. 8.15, б).

Для отримання близької до прямокутної форми імпульсів введені діоди VD1 та VD3, що роблять відсічку. В цьому випадку конденсатор С1 (при цьому транзистор VT1 закритий) заряджається через резистор R31, бо більше за і діод VD1 закритий. При насиченні конденсатор розряджається через транзистор VT1 і відкритий В цей інтервал часу діод VD1. Еквівалентний опір колекторного навантаження зменшується:

RСекв= RС1 С31 /(RС1+ R31).

Кола VD2, R1, R2, R3і VD4, R4, R5, R6служать для забезпечення ненасиченого режиму транзисторів за принципом транзисторного ключа з нелінійним негативним зворотним зв'язком (див. рис. 8.9, б),цим досягається висока швидкодія мультивібраторів в інтегральному виконанні.

Мультивібратори на операційних підсилювачах.Для побудови автогенераторних пристроїв з прямокутною формою генерованих коливань необхід­но скористатися компараторним ввімкненням операційного підсилювача з по­зитивним зворотним зв'язком (п. 8.3). Основою мультивібратора (рис. 8.16, а) є компараторний пороговий вузол на операційному підсилювачі з пороговою характеристикою, поданою на рис. 8.5, в. Режим автоколивань в схемі забезпечується позитивним зворотним зв'язком, що охоплює операційний підсилювач з його ви­ходу на неінвертуючий вхід за допомогою подільника напруги на ре­зисторах R1, R2. Коло, що задає час і складається з конденсатора С та резистора R і забезпечує процес перемикання схеми з одного тимча­сово стійкого стану в другий, ввімкнене між виходом ОП та інвертую­чим входом в коло негативного зворотного зв'язку. Для нормальної роботи мультивібратора позитивний зворотний зв'язок має бути силь­нішим.

Рис. 8.15

Суть перебігу процесів у мультивібраторі полягає в слідуючому. Припустимо, що в інтервалі часу від t = 0 до t = t1рівень напру­ги на виході операційного підсилювача Uвих = . Тоді нап­руга на неінвертуючому вході також позитивна і стала: , де β = R1/(R1+ R2),а напруга на інвертуючому вході, яка дорівнює напрузі на конденсаторі ( ),експоненційно збільшується, прагнучи до асимптотичного рівня внаслідок заряджання конден­сатора через резистор R. В момент часу ,і опера­ційний підсилювач входить у підсилювальний режим. Після цього вихідна напруга зменшується, а отже, зменшується, через подільник R1, R2 напруга , що викликає подальше зменшення вихідної напруги і т. д.

Такий лавиноподібний регенеративний процес закінчується тим, що Uвих стрибкоподібно досягає рівня = –ЕС (відбувається перемикання ОП в протилежний стан).

Рис. 8.16

Тепер конденсатор С розряджається через резистор R та вихід ОП, і напруга на інвертуючому вході зменшується з тією самою ста­лою часу τ = RС, що й при заряджанні конденсатора, прагнучи до асимптотичного рівня . В момент t = t2, коли при перезаряджанні напруга на конденсаторі (вході, що інвертує) зрівняється з напругою на неінвертуючому вході, знов відбувається перемикання ОП. Цим завершується формування негативного імпульсу вихідної на­пруги тривалістю . в подальшому процеси повторюються із заданою періодичніс­тю. При цьому шпаруватість імпульсної напруги дорівнює двом. Період коливань імпульсної напруги симетричного мультивібратора за рівності тривалостей підтри­мування високого й низького рівнів напруги

(8.25)

Частота слідування імпульсів

F = 1/T = 1/2tі. (8.26)

Рис. 8.17

Інтервал часу tіможна визначити, наприклад, через інтервал часу , протягом якого відбувається перезаряджання конденсатора С через резистор R в колі з напругою від до (рис. 8.16, б). Напруга перезаряджання конденсатора

UC (t) = UC (∞)– [UC (∞)–UC (0)]е–t/τ , (8.27)

де UC (∞) = ; UС (0) = ; τ = RС.

Отже,

. (8.28)

Прийнявши у виразі (8.28) UC (tі)= , отримаємо

(8.29)

При повній симетрії вихідного сигналу відносно нульового рівня ( ) маємо

(8.30)


Читайте також:

  1. В – середня тривалість додаткової відпустки одного працівника, що має
  2. Важливим параметром конденсаторів є пробивна напруга конденсатора. Чим вона більша, тим надійніший конденсатор, тим більша енергія може сконцентруватись на ньому.
  3. Вибіркові дані про тривалість, глибину і розсіяність спадів в США, 1920-1991 рр.
  4. Висота і тривалість використання трав в загонах .
  5. Висота і тривалість стравлювання.
  6. Від чого залежить вибір методів управління
  7. Від чого залежить рівень заробітної плати?
  8. Генератор папруги пилкоподібної форми без засобів стабілізації заряду конденсатора
  9. Генератор папруги пилкоподібної форми зі стабілізацією струму заряду конденсатора
  10. Допустима тривалість вібраційного впливу під час перевищення нормативних значень
  11. Економічний цикл: поняття, фази та тривалість. Нециклічні коливання.
  12. Енергія електричного поля конденсатора




Переглядів: 787

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Період коливань мультивібратора симетричної схеми | Частота слідування імпульсів

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.012 сек.