Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Обчислення масової (об’ємної) частки виходу продукту від теоретично можливого

Розрізняють практичний і теоретичний вихід продукту. Практичний вихід – це маса або об’єм продукту, який отримують у процесі виробництва чи лабораторних досліджень. Теоретичний вихід – це маса чи об’єм продукту, який можна було б отримати згідно розрахунків за рівнянням хімічної реакції. Відношення маси практичного виходу до маси теоретичного виходу продукту називають масовою часткою виходу продукту:   Wвих= mпр. * 100% mтеор. mпр. – маса практичного виходу продукту, mтеор. – маса теоретичного виходу продукту. Масову частку виходу продукту виражають по відношенню до одиниці або у відсотках. Відношення об’єму практичного виходу продукту до об’єму теоретичного виходу називають обємною часткою виходу продукту. Об’ємна частка виходу продукту виражається по відношенню до одиниці або у відсотках:   φ= V(пр.) *100% V(теор.) V(пр.) – об’єм практичного виходу продукту, V(теор.) – об’єм теоретичного виходу продукту. Задачі з використанням масової чи об’ємної часток виходу продукту можна поділити на два варіанти. В одному випадку за масою (об’ємом) фактично отриманого продукту вимагається знайти маосву(об’ємну) частку виходу продукту. В іншому випадку за умовою задачі дається масова (об’ємна) частка виходу продукту і потрібно розрахувати масу (об’єм) продукту реакції. Приклади розв’язування задач: Задача № 1 До розчину, який містить 1,42 г сульфату натрію, долили розчин, що містить 2,8 г нітрату барію. Утворений осад відфільтрували. Які речовини містяться у фільтраті?  
Дано: Рішення:
Дано: m(Na2S04) = 1,42 г m(Ba(NO3)2) = 2,8 г речовини у фільтраті = ?   Аналізуючи умову задачі, бачимо, що для обох солей, які реагують одна з одною, зазначена певна маса, яка може бути стехіометричною. Але, як правило, це ознака того, що на надлишок, він не реагуватиме. Тому визначаємо передусім яка з вихідних речовин узята у надлишку. Для цього складаємо рівняння реакції: 1,42 Г 2,8 Г Na2S04 + Ba(NO3)2 = BaS04 ↓ + 2NaN03 M = 46 + 32 + 64 = M = 137 + 28 + 96 = = 142 г/моль = 261 г/моль m = 142 г m = 261г З рівняння реакції видно, що 142 г Na2S04 взаємодіє із 961 г Ba(N03)2, а якщо Na2S04 узято 1,42 г, тобто у 100 раз менше, то й маса Ba(N03)2, що реагуватиме, буде у 100 раз меншою — 2,61 г. Отже, нітрат барію Ba(N03)2 узято у надлишку. Цей надлишок становитиме: 2,8 г - 2,61 г = 0,19 г, і міститиметься він у фільтраті разом з нітратом натрію NaNO3 який залишився в розчині, коли осад BaS04 відфільтрували. Відповідь: у фільтраті містяться нітрат натрію NaN03 і надлишок нітрату барію Ba(N03)2.  

 

Задача № 2.

 

Обчислити об’єм амоніаку, що утворюється під час нагрівання суміші амоній хлориду масою 160.5г з надлишком Кальцій гідроксиду, якщо об’ємна частка виходу амоніаку становить 78% за нормальних умов.

 

Дано: Рішення:
M(NН4Сl)=160,5г φ(NH3)=78% або 0,78   V(NH3)= ?     1. Обчислимо теоретичний вихід амоніаку: 160,5г Хл 2NН4Сl + Са(ОН)2 = СаСl2 + 2NH3 + 2Н2О n=2моль 2моль M= 53,5г/моль Vм=22,4л/моль m= n*М=107г V=n*Vм=44,8л 107 : 160 = 44,8: х х=(160,6г*44,8л)/107г=67,2л 2.Обчислюємо об’єм амоніаку, що утворився практично: φ(NH3)=Vпратично/ Vтеоретично Vпратично (NH3)= φ(NH3)*Vтеор=67,2 л*0,78=52,42л   Відповідь: Практичний вихід амоніаку склав 52,42 літра.

 

 


Читайте також:

  1. Автододавання та автообчислення.
  2. Алг W2 (ОБЧИСЛЕННЯ Y)
  3. Аналіз факторів впливу на обсяги виробництва суспільного продукту.
  4. Аналіз частки прибутку на покриття постійних витрат
  5. Аналітичні показники динаміки та прийоми їх обчислення
  6. Б) Поняття корисності: (поняття, гранична та сукупна корисність продукту).
  7. Б. Новостворена вартість, яка складається з вартості необхідного продукту (НП) і вартості додаткового продукту ( ДП).
  8. База оподаткування, ставки податку та порядок обчислення.
  9. Безпосереднє обчислення з використанням формули Ньютона-Лейбніца.
  10. В цілому сукупність суспільного продукту – це сукупність благ і послуг, вироблених суспільством за певний період часу (як правило, за рік).
  11. В цілому сукупність суспільного продукту – це сукупність благ і послуг, вироблених суспільством за певний період часу (як правило, за рік).
  12. Взаємозалежність еластичності попиту від доходу, частки витрат на певний товар у загальних витратах Домогосподарств і обсягу попиту




Переглядів: 6609

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
 | Алгоритм №4

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.006 сек.