Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Тема 4. Задача «Маневри»

На території деякої держави з сильно перетнутою гірською місцевістю йдуть військові маневри між двома протиборчими сторонами: «Синіми» і «Зеленими». Особливості ландшафту і складні кліматичні умови вимушують підрозділи обох сторін розміщуватися тільки на території деяких населених пунктів. Загальна кількість населених пунктів в цій державі рівна N.

Тактика ведення бойових дій «Синіх» розрахована на нанесення супротивнику швидких і раптових ударів, що можливе лише в тому випадку, якщо в операціях використовуються моторизовані частини, а їх пересування відбувається тільки по дорогах.

Різноманітність використовуваної бойової техніки призводить до того, що час переміщення різних бойових частин з одного пункту в іншій опиняється різним і визначається величиною Vj — швидкістю руху підрозділів бойової частини, розквартированої в j-м населеному пункті.

Використовуючи значну перевагу в техніці, «Сині» планують організувати нічний наліт на бази супротивника (під кодовою назвою «Зелені») і повністю їх розгромити. Всі бойові підрозділи «Синіх» приступають до виконання операції одночасно. Якщо бойова частина «Синіх» уривається в населений пункт, зайнятий «Зеленими», то, враховуючи чинник раптовості, їм вдається повністю розгромити це угрупування.

На жаль, блискучому проведенню цієї операції перешкодила та обставина, що через час T після початку операції «Зеленими» було здійснене радіоперехоплення повідомлення про операцію, що почалася. Після радіоперехоплення угрупування «Зелених» миттєво розсіваються в навколишніх горах і залишаються неушкодженими.

З'ясуйте, яка кількість угрупувань супротивника і в яких населених пунктах «Синім» все-таки вдасться розгромити «Зелених».

Передбачається, що в початковий момент часу угрупування «Зелених» і «Синіх» не можуть знаходитися в одному і тому ж населеному пункті. Якщо сигнал тривоги поступає в той момент, коли бойова частина «Синіх» тільки уривається в населений пункт, зайнятий «Зеленими», то, використовуючи чудове знання місцевості, «Зеленим» все-таки вдається сховатися в горах. Переважна перевага в техніці і живій силі дозволяє бойовим частинам «Синіх» організувати з кожної частини будь-яку кількість експедицій для розгрому «Зелених». Ніщо не заважає одну експедицію за час проведення операції знищити декілька угрупувань.

Початкові дані задачі містяться у файлах MAP.IN і TROOPS.IN. Структура файлу MAP.IN описує карту місцевості. У першому рядку цього файлу містяться два цілі числа: N — кількість населених пунктів (0 < N < 256) і К — кількість доріг, що сполучають ці населені пункти (0 ≤К ≤ 1000). Дороги ніде не перетинаються. У подальших К рядках файлу міститься схема доріг. У кожному рядку записана пара двох натуральних чисел i та j і одне додатне дійсне число Lij, що означає, що між населеними пунктами i та j існує дорога завдовжки Lij кілометрів (Lij < 1000).

Вміст файлу TROOPS.IN відображає розміщення бойових частин воюючих сторін. Перший рядок файлу містить число MF — кількість бойових частин «Синіх». Кожний з подальших MF рядків містять по два числа. Перше — ціле число j — номер населеного пункту, в якому розміщується частина; друге — дійсне невід‘ємне число Vj — швидкість руху бойових колон цієї частини в кілометрах в годину (Vj < 110). Далі в окремому рядку файлу записане число MB — кількість бойових угрупувань «Зелених», за яким перераховані MB чисел — номерів населених пунктів, де ці угрупування знаходяться. І нарешті, в останньому рядку файлу зберігається додатне дійсне число Т, зміряне в годинах (Т < 24). Всі числа в рядках файлів розділені пропусками.

Результат рішення задачі необхідно вивести в текстовий файл VICTORY.OUT. У перший рядок файлу виводиться кількість розгромлених угрупувань, а в другу — номери населених пунктів (у порядку зростання), в яких ці угрупування базувалися.

Розглянемо такий приклад:

MAP.IN

8 7

1 2 80

2 4 25

4 5 10

6 2 5

2 3 40

7 6 10

8 7 15

TROOPS.IN

1 50

6 20

4 4 5 3 8

2.0

VICTORY.OUT

4 8

Стисло алгоритм рішення задачі може бути описаний так: методом Флойда обчислюємо найкоротші відстані від кожної вершини до кожної.

Скласти програму, яка вирішує поставлену задачу. Навести теоретичні виклади про роботу алгоритму Флойда та застосувати основні положення теорії графів. В завданні на курсову роботу скоротити умову до прийнятного вигляду.

Програма повинна мати меню, мінімальний склад якого такий:

- Авторська заставка

- Робота програми

- Відомості про програму (інструкція)

- Вихід

Всі надписи на екрані повинні бути державною мовою, а не англійською. Необхідні файли підключаються через розробку власних бібліотек.

 

 


Читайте також:

  1. Взаємне положення площин. Перша позиційна задача
  2. Взаємне положення прямої і площини. Друга позиційна задача.
  3. Вторая задача анализа на чувствительность
  4. З праці В. Леніна «О задачах пролетариата в данной революции»
  5. Задача 1
  6. Задача 1
  7. Задача 1
  8. Задача 1.
  9. Задача 1.
  10. Задача 1.
  11. Задача 1.
  12. Задача 1.




Переглядів: 724

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Тема 3. Гра в слова | Тема 5. Хід короля

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.021 сек.