МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах
РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ" ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів
Контакти
Тлумачний словник Авто Автоматизація Архітектура Астрономія Аудит Біологія Будівництво Бухгалтерія Винахідництво Виробництво Військова справа Генетика Географія Геологія Господарство Держава Дім Екологія Економетрика Економіка Електроніка Журналістика та ЗМІ Зв'язок Іноземні мови Інформатика Історія Комп'ютери Креслення Кулінарія Культура Лексикологія Література Логіка Маркетинг Математика Машинобудування Медицина Менеджмент Метали і Зварювання Механіка Мистецтво Музика Населення Освіта Охорона безпеки життя Охорона Праці Педагогіка Політика Право Програмування Промисловість Психологія Радіо Регилия Соціологія Спорт Стандартизація Технології Торгівля Туризм Фізика Фізіологія Філософія Фінанси Хімія Юриспунденкция |
|
|||||||
Поняття і ознаки соціальної правової держави.Соціальна правова держава - це політична організація суспільства, в якій право підпорядковує собі державну владу, а основні права особи і її соціальна безпека складають зміст свободи, заснованої на законах, які приймаються законним шляхом. Окрім звичайних ознак, які характерні для будь-якої держави, соціальна правова держава, як вища форма політичного буття, яку виробило людство, має ряд специфічних ознак : 1. Зв'язаність державної влади правом і його панування у всіх сферах суспільного життя: свобода може бути досягнута тільки в тому випадку, якщо державна влада обмежується правом, ставиться під контроль права, функціонує в поєднанні і у взаємодії з громадянським суспільством в рамках права; в Конституції України 1996 р. (ст. 8) записано: «в Україні визнається і діє принцип верховенства права»; 2. Відповідність закону вимогам права (правовий закон) і його верховенство, тобто право як міра свободи і справедливості одержує відпрацьований в законі зміст; конституційний закон має пряму дію. 3. Зв'язаність законом в рівній мірі як громадян і їх об'єднань (комерційних і некомерційних), так і державних органів, посадовців. Відносно громадян і їх об'єднань діє принцип: «дозволено все, окрім прямо забороненого законом»; 4. Законодавче закріплення і реальне забезпечення основних прав людини - наявність правового механізму їх охорони і захисту (включаючи рівень прямого конституційного захисту); 5. Побудова відносин особи і держави на основі взаємної відповідальності: як особа відповідальна перед державою, так і держава несе відповідальність перед особою за невиконання обов'язків; 6. Поділ державної влади між законодавчими, виконавчими і судовими органами, їх незалежність і єдність; неприпустимість підміни функцій один одного; дієвість механізму «стримувань і противаг»; 7. Законний (легальний) шлях ухвалення законів і їх зміни. 8. Наявність ефективних форм контролю і нагляду за здійсненням законів і інших нормативно-правових актів. 9. Можливість особи вимагати мінімум соціальних благ завдяки гарантуванню державою її соціальної безпеки - мінімальний (достатній) рівень життя кожному громадянину і його підвищення; 10. Можливість громадян вимагати забезпечення державою їх соціального захисту, підняття рівня соціально-економічних прав до рівня основних прав - формування соціального середовища, що створює умови для сприятливого індивідуального розвитку особи, рівності стартових можливостей (а не матеріальної рівності). 11. Надання державою соціальної допомоги громадянам, не здатним (не з своєї вини) нести відповідальність за свій добробут - йдеться про забезпечення гарантованого життєвого рівня соціально вразливих верств населення - старих, непрацездатних (хворих), безробітних з не залежних від них причин. Це право гарантується загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням.
Конспект лекції з дисципліни: „ Теорія держави і права” Для студентів спеціальності 5.03040101 „Правознавство”
Тема: „Право у системі соціально-нормативного регулювання.”
План: 1. Поняття соціального регулювання. 2. Поняття системи нормативного регулювання. 3. Поняття та функції соціальних норм. 4. Право в системі соціальних норм.
Література:
К.: Юрінком Інтер, 2004. 8. Теорія держави і права: Навч.посіб./ А.Ю.Олійник, С.Д.Гусарєв, О.А.Слюсаренко.-К, 2001. 9. Зайчук О.В.; Оніщенко Н.М. Теорія держави і права: Академічний курс.- К. Юрінком Інтер, 2006.608 с. 10. Шестопалов М.М. Теорія держави і права.-К.: Прецедент, 2006 – 197 с.
Читайте також:
|
||||||||
|