Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Змаганнях 1960 - 1990 рр..

І зимових Олімпійських іграх та інших


У XVII Олімпійських іграх 1960 р., які проходили в Римі (Італія), взяли участь 5348 спортсменів з 83 країн. У 20 видах розігрувалася 151 золота медаль. Завершилися Ігри перемогою радянських спортсменів, значно випередили спортсменів США. Команда СРСР завоювала 43 золоті, 29 срібних, 31 бронзову медаль, набравши в неофіційному командному заліку 382,5 очка. На другому місці в неофіційному заліку - команда США c 463,5 окулярами, що завоювала 34 золотих, 21 срібну та 16 бронзових медалей. На третьому місці - об'єднана команда НДР і ФРН - 42 медалі та 280,5 очка.

Переможцями Олімпіади стали Т. Прес (легка атлетика), Е. Озоліна (легка атлетика), П. Болотников (легка атлетика), В. Жданович (фехтування), В. Капітонов (велогонки), Б. Шахлін (гімнастика).

На VIII зимових Олімпійських іграх в Скво-Веллі (США), що відбулися в 1960 р., вдало виступила команда СРСР завоювавши 7 золотих, 5 срібних і 9 бронзових медалей та перше загальнокомандне місце.

По дві золоті медалі завоювали Е. Гришин і Л. Скоблікова (ковзани), по одній В. Косичкин і К. Гусєва (ковзани).

XVIII Олімпійські ігри проходили вперше на азіатському континенті в 1964 році, в Токіо (Японія). У столицю цієї держави з'їхалося 5140 спортсменів, які змагалися у 22 видах програми за 163 золоті медалі.

У загальнокомандній першості перемогли спортсмени Радянського Союзу, набравши 607,8 очка і завоювавши 96 медалей (30 золотих). Найбільш представницькою на Іграх була також команда СРСР - 319 осіб. Команда США, зуміла обійти радянську делегацію по числу золотих нагород (36), поступилася їй по загальному числу медалей (90) і за кількістю очок (581,8). Третє місце, як і на попередній Олімпіаді, зайняла об'єднана команда НДР і ФРН - 337,5 очка, 50 медалей.

Серед переможців були наступні спортсмени: В. Попенченко (бокс), В. Брумель (легка атлетика), В. Іванов (веслування), Т. Прес (легка атлетика), В. Жданович і Б. Мельников (фехтування).

IX зимові Олімпійські ігри проходили в 1964 р. в австрійському місті Інсбрук. Збірна СРСР перемогла на цих Іграх, завоювавши 11 золотих, 8 срібних та 6 бронзових медалей.

Золоті медалі завоювали хокеїсти збірної СРСР. Героями Ігор стали біатлоніст В. Меланьін, лижниця К. Боярських, ковзанярі А. Антсон і Л. Скоблікова, фігуристи Л. Білоусова і О. Протопопов.

XIX Олімпійські ігри проходили в 1968 р. в столиці Мексиці Мехіко. Ці Ігри були самими незручними для європейців, тому що проходили на висоті 2240 метрів над рівнем моря, в жарі, при значній кисневої недостатності і в незвичному часовому поясі. І це особливо позначилося на виступах у видах спорту, що вимагають великої фізичної витривалості.

Перше загальнокомандне місце зайняли спортсмени США - 713,3 очка, 107 медалей. Делегація СРСР, набрала 590,8 очка і отримала 91 медаль, зайняла друге місце. Збірна НДР, вперше виступала самостійною командою, посіла третє місце - 238 очок і 25 медалей.

У нашій команді серед переможців Ігор треба відзначити Б. Лагутіна (бокс), М. Вороніна (гімнастика), В. Санеева (легка атлетика), Л. Жаботинського (важка атлетика), Є. Бєлова (фехтування).

На X зимових Олімпійських іграх в Греноблі (Франція) в 1968 р. розігрувалося 35 комплектів нагород, брало участь 1158 спортсменів з 37 країн.

На цих Іграх наша команда завоювала друге місце в загальнокомандному заліку та завоювала 5 золотих, 5 срібних і 3 бронзових медалей.

Чоловічі команди збірної СРСР перемогли в біатлоні та хокеї. У фігурному парному катанні перемогли знову Л. Білоусова і О. Протопопов.

XX Олімпійські ігри проходили в Мюнхені (Федеративна Республіка Німеччина) в 1972 році. На іграх брали участь делегації з 121 країни, виступив 1721 учасник. Було встановлено 94 олімпійських рекорду. Спортсмени СРСР завоювали 50 золотих медалей та перше загальнокомандне місце (99 медалей). Команда США посіла друге загальнокомандне місце - 638,5 очок, 94 медалі. На третьому місці, з результатом 472 очки і 66 медалей, була команда ГДР.

Героями Олімпіади стали О. Корбут і Л. Турищева (гімнастика), В. Алексєєв (важка атлетика), А. Бондарчук та В. Борзов (легка атлетика), Н. Авілов (десятиборстві), Ф. Мельник (метання диска).

Вперше баскетбольна команда СРСР обіграла у фінальному матчі команду США. Героями матчу стали І. Едешко і А. Бєлов. За три секунди до закінчення матчу І. Едешко зробив передачу А. Бєлову, який і забив вирішальні два очки.

XI зимові Олімпійські ігри проводилися в Саппоро (Японія) в 1972 році. Брало участь 1006 спортсменів з 35 країн.

Збірна СРСР виступала у всіх видах програми, крім бобслею, і завоювала перше загальнокомандне місце.

Особливо необхідно відзначити перемогу в парному фігурному катанні І. Родинний і А. Уланова. Хокейний турнір виграли хокеїсти. Біатлоністи також стали олімпійськими чемпіонами.

Ігри XXI Олімпіади відбулися в 1976 р. в столиці Канади Монреалі. Першість у 25 видах спорту розігрували 6189 спортсменів з 88 країн.

Команда СРСР посіла перше загальнокомандне місце - 792,5 очка і 125 медалей. Друге місце - делегація НДР - 638 очок, 90 медалей. Третє місце - спортсмени США - 603,8 очка, 94 медалі.

Радянські спортсмени завоювали золоті медалі в волейболі, гандболі, гімнастики, важкої атлетики, веслування на байдарках і каное, фехтуванні. У жіночому баскетбольному турнірі перемогу здобула збірна СРСР.

На цих Іграх гімнаст Н. Андріанов виборов 5 золотих медалей. Майстер потрійного стрибка В. Санєєв завоював 3 золоті і 1 срібну медалі. Фехтувальник В. Кровопусков став володарем двох золотих медалей. Героями Ігор стали також Т. Казанкин (легка атлетика), Д. Рігерт (важка атлетика), М. Кошова (плавання), Є. Вайцеховской (стрибки у воду) і ін

XII зимові Олімпійські ігри проходили в австрійському місті Інсбрук, в 1976 році. В Іграх брало участь 1123 спортсмена з 37 країн. Команда СРСР завоювала в загальному заліку перше командне місце і 13 золотих, 6 срібних та 8 бронзових медалей.

Золоті медалі завоювали лижники-гонщики Н. Бажуков, С. Савельєв, Р. Сметаніна, ковзанярі Є. Куликов, Т. Аверіна, Г. Степанська, фігуристи І. Родніна і А. Зайцев, Л. Пахомова і А. Горшков, збірна біатлоністів і хокеїстів.

У 1980 р. вперше в історії Олімпіад Ігри XXII літньої Олімпіади проходили в соціалістичній країні - СРСР. Ця подія стала яскравою сторінкою в історії як світового, так і вітчизняного олімпійського руху. Наша країна отримала право на проведення ігор XXII Олімпіади в 1974 р., і шість років вся країна готувалася до грандіозного спортивного свята. Зводилися нові стадіони і реконструювалися старі, будувалися аеропорт "Шереметьєво-2" і Олімпійський телерадіокомплекс в Останкіно, а також Олімпійське село.

На жаль, не всі держави взяли участь в Московській Олімпіаді. Так, США, ФРН, Японія та інші країни бойкотували її проведення у зв'язку з введенням військ СРСР до Афганістану, але була ще одна причина. Факт проведення Олімпіади в соціалістичній країні був зустрінутий в багнети.

З 19 липня по 3 серпня горів олімпійський вогонь в чаші на Великій спортивній арені Центрального стадіону в Москві.

Майже 6 тис. спортсменів із 81 країни вели напружену боротьбу за 203 комплекти Олімпійських нагород - найбільше число за всю історію Ігор. В ході змагань встановлено 36 світових і 74 олімпійських рекордів.

Перше місце в неофіційному командному заліку зайняла команда СРСР, завоювавши 195 медалей. Команда ГДР - друге місце та 126 медалей. Делегація Болгарії - 41 нагороду і третє місце.

За загальним визнанням керівників МОК, діячів міжнародного спортивного руху, таких Ігор, як в Москві, світ ще не знав. Це відноситься і до рівня результатів, і рівню організації, і до ступеня технічного оснащення, якості спортивних арен, до самої атмосфері, яка панувала на Іграх, - атмосфері дружби, сердечності, взаєморозуміння.

На зимових Олімпійських іграх 1980 року в Лейк-Плесід (США) розігрувалося 38 комплектів нагород. Наші спортсмени завоювали 10 золотих, а спортсмени ГДР першенствували по загальній кількості нагород - 23.

Золоті медалі на іграх завоювали лижники Н. Зимятов, Є. Бєляєв, В. Рогачов, Н. Бажуков, Р. Сметаніна, біатлоніст А. Аляб'єв, саночниця В. Зозуля. Третю золоту медаль на третіх Іграх завоювала І. Родніна (в парі з А. Зайцевим).

У XXIII Олімпійських іграх в Лос-Анджелесі (1984) радянські спортсмени не брали участь. Пленум НОК СРСР обговорив питання про участь радянських спортсменів в Іграх і прийняла заяву, в якій йшлося, що "безцеремонне ставлення американської влади до Олімпійської хартії, грубе попрання ідеалів і традицій олімпійського руху прямо направлені на її підрив". Замість цих Ігор були проведені Ігри доброї волі.

У XIV зимових Олімпійських іграх 1984 р., відбулися в Сараєво (Югославія), взяло участь 1274 спортсмена з 49 країн. За кількістю золотих медалей на першому місці була команда НДР, яка завоювала 9 медалей, але нашою командою було завойовано 25 медалей, а ГДР - 24.

З наших чемпіонів необхідно відзначити біатлоніста Н. Зимятова, фігуристів Є. Валову і О. Васильєва, ковзанярів С. Фокічева і І. Малкова.

Ігри XXIV літньої Олімпіади, що проходила в 1988 р. у Сеулі (Корея), гостинно прийняли 9627 спортсменів з 160 країн, розігрувалося 237 комплектів медалей.

Наша команда виборола перше загальнокомандне місце і 55 золотих, 31 срібну та 46 бронзових медалей. Друге місце - команда ГДР, третє - США.

Прекрасно виступили в Сеулі гімнасти Є. Шушунова, В. Артемов, плавець А. Сальников.

XV зимові Олімпійські ігри 1988 р. проходили в Калгарі (Канада). Перше місце в неофіційному командному заліку зайняла команда СРСР, завоювавши 29 медалей (11 золотих, 9 срібних, 9 бронзових). Друге місце - команда ГДР, третє - Швейцарії.

Олімпійськими чемпіонами стали фігуристи Є. Гордєєва і С. Гриньків, танцюристи Н. Бестемьянова і А. Букін, лижники Т. Тихонова, В. Венцене, А. Прокурорів, М. Девятьяров, бобслеїсти (вперше) Я. Кіпурс і В. Козлов, ковзаняр Н. Гуляєв.


^ 9. СУЧАСНИЙ СТАН І ПРОБЛЕМИ


Читайте також:

  1. Атлетичних змаганнях та іграх
  2. ЗАЯВКИ НА УЧАСТЬ У ЗМАГАННЯХ




Переглядів: 809

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ В СРСР | ПОДАЛЬШОГО РОЗВИТКУ ФІЗИЧНОЇ

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.004 сек.