Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



ЗАЯВКИ НА УЧАСТЬ У ЗМАГАННЯХ

Заявки на участь в змаганнях подаються учасниками організації в терміни, встановлені Положенням про змагання. Розрізняють попередню, остаточну та технічну заявки. Також заявки можуть бути командними та індивідуальними. Попередня заявка подається заздалегідь в оргкомітет змагань як документ, що засвідчує рішення команди (спортивної організації, конкретного учасника) брати участь у майбутніх змаганнях, а також для можливості планування та складання регламенту спортивного заходу. Попередня заявка може містити лише найбільш загальні відомості про учасників, як мінімум повинна бути підтверджена сама участь команди в змаганнях або наведений лише її кількісний склад. В інших випадках, попередня заявка складається за тією ж формою, що й остаточна, проте склад учасників команди, або окремі види, в яких вони приймають участь ще можуть бути скореговані у передбачені Положенням терміни. Остаточна заявка надається в секретаріат оргкомітету змагань для безпосереднього формування стартових протоколів змагань. Зміни в остаточній заявці (особливо в індивідуальних видах спорту) можуть вплинути на регламент змагань. Тому при організації найбільш відповідальних спортивних заходів в їх Положенні передбачені штрафні санкції до учасників або команд, що вносять корективи до остаточної заявки. Виключенням може бути заборона атлету приймати участь в спортивному заході безпосередньо лікарем змагань. Також положенням інколи передбачається можливість об’єднання окремих груп учасників та видів змагань в разі, якщо кількісний склад окремих груп не забезпечує гідної конкуренції між учасниками для їх нагородження.

Форма заявки розробляється секретаріатом змагань у відповідності до потреб конкретного виду спорту та відповідних змагань. В різних видах спорту та в різних організаціях форми заявки інколи можуть суттєво розрізнятися. Проте, зазвичай у заявці повинні бути вказані:

· країна (республіка, місто, товариство за яке виступає учасник);

· повне ім’я, прізвище та по батькові учасника (інколи в дитячих, або менш відповідальних змаганнях вимагається лише ім’я та прізвище учасника; свою специфіку можуть мати також форми запису особистих даних учасника на міжнародних змаганнях);

· рік або повна дата народження;

· спортивна кваліфікація, розряд;

· у якому складі заявлений учасник (у командному, особистому, основному або запасному);

· види програми, в яких заявляється учасник;

· віза лікаря про допуск до даних змагань, завіряється печаткою або спеціальним штампом медичної установи та особистим підписом лікаря;

· прізвища і ініціали тренерів команди і представників організації.

Заявка повинна бути підписана керівником організації, за яку виступає спортсмен, представником (або представниками) команди і завірена печаткою організації.

Персональні технічні заявки оформлюються в деяких видах спорту (як правило, в тих де оцінка виступу здійснюється експертною бригадою суддів) як форма протоколу, в якому зазначаються попередньо заявлені та виконані під час змагань технічні елементи, композиційна побудова довільної індивідуальної програми (так звана «партитура»). Форма та склад подібних заявок (або індивідуальних карток учасника) залежать від специфіки конкретного виду спорту.

Офіційна форма заявки, як правило, надається оргкомітетом змагань у якості додатка до Положення про змагання, або висилається окремо чи розміщується для вільного доступу на офіційних електронних ресурсах спортивних організацій та установ.

 

3. ОРГКОМІТЕТ ЗМАГАНЬ

3.1. Склад та робота суддівської колегії

Незалежно від виду спорту і масштабу змагань до всіх суддів пред'являються єдині вимоги. Арбітрові необхідні тверде знання і строге дотримання правил змагань, хороша фізична підготовка, безсторонність і володіння технікою суддівства.

У суддівську колегію входять: головний суддя, заступник головного судді, головний секретар і секретарі, старший суддя-секундометрист і судді-секундометристи, судді при учасниках, стартер і його помічник, судді на фініші, суддя-інформатор, лікар змагань, начальник дистанції і контролери, комендант змагань.

Залежно від виду спорту склад суддівської колегії може змінюватися. Наприклад, склад суддівської колегії з волейболу включатиме головного суддю, заступника головного судді, головного секретаря, суддю-інформатора, суддів. Склад суддівської бригади на кожну гру складається з першого і другого суддів, двох суддів на лініях і секретаря.

Склад суддівської колегії з лижного спорту численніший і складається з головного судді, його заступника, головного секретаря, судді-інформатора, лікаря, бригади суддів на трасах, бригади суддів на старті, бригади суддів на фініші.

Кожен член суддівської колегії має свої функціональні обов'язки.

Головний суддя очолює суддівську колегію і керує змаганням в цілому, відповідає за підготовку і проведення змагання відповідно до правил і Положення про змагання, розподіляє обов'язки між суддями (робить призначення на гру), проводить засідання суддівської колегії перед початком, по ходу і після закінчення змагання. Головний суддя зобов'язаний перевіряти готовність місць змагань, їх устаткування і інвентар, а також забезпеченість змагань медичним обслуговуванням; розглядати протести і виносити за ними рішення; у триденний термін після закінчення змагань здати звіт і протоколи в організацію, що проводила змагання. Головний суддя наділений великими правами, але він не має права відмінити або змінити встановлені Положенням умови проведення змагань.

Судді при учасниках готують учасників до виходу на змагання; перевіряють явку учасників згідно протоколу змагань; стежать, щоб учасники були одягнені у встановлену спортивну форму, мали правильно прикріплені номери, а потім виводять їх до місця змагання, де передають старшому судді з даного виду або стартеру; інформують учасників про всі рішення головного судді і суддівської колегії, що мають відношення до учасників.

Стартер викликає учасників на старт, перевіряє, чи правильно вони зайняли доріжки, дає учасникам старт, визначає правильність старту, призначає при зриві повторні старти, знімає учасників, що порушили правило старту; упевнюється в готовності судді на фініші або судді-секундометриста.

Судді на фініші визначають правильність і порядок приходу учасників на фініш, складаючи відповідні протоколи, ведуть рахунок кругів, доріжок в басейнах, пройдених кожним учасником забігу, заїзду або запливу, і повідомляють учасникам число кругів дистанції, що залишилися, стежать за правильністю зміни етапів в естафеті.

Судді в ігрових видах спорту виводять команди на майданчик, розігрують право почала гру і вибір сторін майданчика, здійснюють безпосереднє ведення гри, починають і закінчують гру, підтримують контакт з суддями на лініях і секретарем гри, визначають порушення правил гри і поведінки гравців.

Суддя-інформатор оголошує програму і порядок проведення змагань; інформує глядачів і учасників про хід і результати змагань; представляє учасників глядачам; передає іншу інформацію за вказівкою головного судді.

Начальник дистанції і контролери необхідні в змаганнях з легкоатлетичних кросів, велосипедних гонках, лижних гонках і слаломі. Начальник дистанції вибирає трасу майбутніх змагань; проводить обмір дистанції і складає про це акт; готує все необхідне для розмітки і оформлення дистанції; визначає необхідну кількість контролерів для обслуговування дистанції; визначає порядок організації зв'язку по дистанції змагань; знімає контролерів зі своїх пунктів після закінчення змагань; здає після закінчення змагань в суддівську колегію зведення про правильність проходження учасниками дистанції.


Читайте також:

  1. Атлетичних змаганнях та іграх
  2. Відповідно до ст. 31 ГПК України в судовому процесі може брати участь судовий експерт.
  3. Вплив через участь
  4. Вхід до музею та участь у заходах 18 травня безкоштовно!
  5. Державна діяльність гетьмана України І. Мазепи. Участь у Північній війні. Союз Мазепи з Швецією
  6. Загальна методика складання процесуальних документів особами, які беруть участь у справі.
  7. Загальними мотивами, що спонукають фірми брати участь у міжнародному бізнесі, є можливість розширення продажу, придбання нових джерел ресурсів, диверсифікація.
  8. Змаганнях 1960 - 1990 рр..
  9. Інші особи, які беруть участь в господарському процесі.
  10. Класифікаційна характеристика інформації, яка приймає участь в оцінці потенціалу підприємства
  11. Коло осіб, які присутні і беруть участь у бесіді.




Переглядів: 2454

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
УЧАСНИКИ ЗМАГАНЬ | Комендант змагань

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.