Студопедия
Новини освіти і науки:
Контакти
 


Тлумачний словник


Мал. Тварини суходолу

 

Рослини і тварини Океану. Умови існування організмів в Океані інші, ніж на суходолі. Тому інші й організми. Серед них є і мікроскопічні бактерії, і крихітні рослини та тварини, яких у літрі води поміщаються мільйони. А є і справжні велетні – водорості завдовжки 60 м і кити вагою у десятки тонн.

За умовами існування морських мешканців поділяють на групи. Планктон (у перекладі з грецької – “блукаючий”) – це дрібні рослини і тварини, що живуть у поверхневому шарі води.. Вони нездатні самостійно рухатися, а переносяться хвилями і течіями. Це дрібні водорості, черви, рачки, креветки, медузи. Планктон – основна їжа більшості мешканців Океану, в тому числі риб і китів. В окремих місцях океану планктону буває так багато, що він нагадує густі завислі хмари. У цій товщі “поживного пюре” “висять” медузи різного кольору і форми. Такі райони багаті на рибу. Нектон (у перекладі з грецької – «плавання») – морські тварини, які активно рухаються у воді. Це кити, дельфіни, моржі, тюлені, восьминоги, кальмари, водяні змії, черепахи та різноманітні риби. Вони легко долають великі відстані. Бентос ( перекладі з грецької «глибина») – рослини і тварини, що оселилися на дні: водорості, корали, губки, морські зірки, краби, черви. Водорості занурені у воду і отримують з неї поживні речовини всією своєю поверхнею.

Все живе скупчується у мілководній прибережній частині, яка добре освітлюється і прогрівається сонцем. Там виникають справжні підводні “пасовища”, де багато риб та інших морських тварин. На великих глибинах життя значно бідніше. Але пустелею їх не назвеш. Там живуть бактерії, черви, риби, які пристосувалися до життя у повній темряві під величезним тиском у холодній воді.

Географічне поширення організмів у Світовому океані обумовлене тими ж причинами, що і на суходолі. Холодні полярні води бідні на життя. У водах помірних широт влітку багато дрібних організмів, якими живляться риби, тому вони є найбільш рибними районами океану. Поблизу тропіків рослин і тварин менше, тому що вода має підвищену температуру і солоність – це райони водних пустель. В екваторіальних широтах кількість морських мешканців збільшується.

 


Читайте також:

 1. ВОДИ СУХОДОЛУ
 2. Морські тварини в небезпеці
 3. Отруйні тварини
 4. Отруйні тварини і їх вплив на організм людини
 5. Отруйні тварини.
 6. Пойкілотермні тварини
 7. Розвиток свідомості: від тварини до людини.
 8. Свійські тварини
 9. Скажіть кого ви бачите на малюнку, які це тварини і чи подобаються вони вам.
 10. Скажіть які це тварини.
 11. Тварини
<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Пригадайте, які умови необхідні для життя рослин. | Мал. Мешканці Океану

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.005 сек.